• 7893
  28 eylül 2019 galatasaray fenerbahçe maçında oynayıp oynamaması çok önemli olacak.

  bir kere takımda isyan eden herhalde tek futbolcu. süt çocuğu kıvamındaki takımda atar gider yapan ilk isim.

  özellikle iç saha derbilerinde bu tip rakibi sindiren oyuncular kıymetli. artık ligi ve hakemleri de çözdü, nerede ne kadar ne yapacağını az buçuk öğrendi.

  kaldı ki 14 yabancının 12'sini kadroya alabileceğiz.

  ----------------muslera-----------
  marinao-luyindama-marcao-yuto
  ---------------nzonzi--------------
  -----x------------------seri--------
  feghouli----------------------babel
  ----------------falcao--------------

  ilk onbiri neredeyse kesin.

  belhanda dönerse x kendisi olur. olmazsa da kadrodan bir kişi daha çıkacak ki lemina ilk aday, diğeri de artık donk mu olur, andone mi hiç bilemiyorum.
 • 7894
  derbilerde yanlış isyan eden futbolcu. atıldığı da oldu, krizi doğru yönetemeyip fazlaca ceza aldırdığı da.

  derbide kaşar adam lazım. kart görmeyecek şekilde, dozunda rakibi çıldırtıp rakibi attıracak akıllı adam lazım. (bkz: felipe melo)
  adam rakibin sinirli oyuncusunu, kedinin fareyle oynadığı gibi oynayıp attırıyordu. belhanda ise maalesef üzerine oynanan sinirli oyuncu oluyor. 2 pozisyon tepki vermese, üçüncüde tahrik olup saçmalıyor.

  28 eylül 2019 galatasaray fenerbahçe maçında oynayacaksa artık provokasyona gelmemesi gerektiğini öğrenmiştir umarım. rakip sana sert giriyorsa atılan değil, attıran olacaksın.
 • 7895
  galatasaray'a geldiği sezondan beri istanbul derbilerinde sadece 1 kez kırmızı kart görmüş oyuncu. o da cüneyt çakır'ın uydurması sonucu ortaya çıkmıştır. kameni ile çarpıştı diye kendini aldatmadan dolayı atılmıştır. ondan sonraki derbilerde ise en rahat kart çıkartılan oyuncu olmuştur. bunun sebebi herkesin adama sıkıntılı demesi. biz bile bunu söylersek, hakemler ve rakip takımlar ne yapmasın.

  ayrıca çok çok sevmeme rağmen bu konuda melo ile karşılaştırılması yanlış. melo da en az belhanda kadar kart görme potansiyeline sahip bir oyuncuydu. ki gördü de. hatta gördüğü kırmızı kart ile brezilya milli takımının dünya kupasından elenmesine sebep oldu. daha ne kadar kritik maçta kart görülebilir.

  marcao ile birlikte süper ligde en rahat kart gösterilen oyuncu. yaptığı her faule kart gösteriliyor. rakipleri de sert fauller yapıp kart görmeyince haliyle sinirleniyor.