• 7877
  fenerbahçe'de oynuyor olsaydı ayıla bayıla öveceklerin burada gömdüğü futbolcumuz. bu gözler benzia, belhanda'dan iyi diyenleri gördü gerçi. herkesin dilinde bir pas hatası. takımda en çok sorumluluk alan, en çok zoru deneyen oyuncunun top kaybı yapmasından doğal ne var, anlamıyorum. ki geçen sezon bazı istatistikler vermiştim, aman aman top kaybı yok öyle. sezonun ilk üç maçında üç kırmızı görmüşüz ama belhanda oynamayınca 10 kişi kalma korkumuz olmuyormuş. bir taraftar takımının en değerli oyuncularından birine niye düşman olur, anlamak güç.
 • 7879
  kendisinin olmadığı maçlara falcao ve diğer oyuncular cep telefonlarıyla çıkmalı. aralarındaki mesafe o kadar açılıyor ki falcao sık sık konum atarak yerini belli edebilir. (bkz: 18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçı)

  belhanda, hem orta saha ile ön üçlü arasında hem de ön üçlünün kendi aralarında bulunan kocaman boşlukları doldurarak, takımın rakip ceza sahası çevresine yerleşmesini ve orada bir süre kalabilmesini sağladığı için kritik önemde futbolcudur. zaman zaman ara pasları, kilit paslarıyla takımı pozisyona sokar. top rakipteyken de rahat top yapmalarını önlemek, gerekirse faul yapmak, temas etmek ve top çalmak gibi pis işleri üstlenir. fizik olarak her zaman ortalamanın üstündedir.

  mükemmel değildir ama değerli ve gereklidir. biz daha iyisini bulana kadar en iyisi odur.
 • 7880
  kendisinden beklentim büyük olmadığı için şu ana kadar performansından memnunum fakat ölümüne savunanları anlamadığım bir nokta var oynadığı/oynamadığı maçlardaki galibiyet oranı üzerinden bir öngörü oluşturulmuş çok yerde karşıma çıktı açıkçası.

  yahu bu adam belki 2 belki 3 ay top oynayamayacak, ne yapacağız galibiyet alamayacak mıyız o yokken kepenk indirip gidelim mi? şahsi fikrim; olmadığı maçlarda yerine birini koymaya çalışmamalıyız, farklı bir sistemi oturtmamız gerektiğini düşünüyorum.