• 7836
  adamın çenesi kırıldı o halde bile iyiyim dedi sahaya girdi maçı bitirdi. neredeyse sakatlığına sevinecek yazarları görmekten üzüldüm. istediğiniz kadar beğenmeyin istatistikler ortada. bence takımda alternatifi olmayan tek adam kendisi. umarım en kısa zamanda takıma döner, acil şifalar diliyorum.
 • 7837
  adamı yine bir dünya yazar gömmüş. şimdi diyecek yine birileri "ömö östötöstök börsöy öfödö ötmöyör" adam 13 eylül 2019 galatasaray kasımpaşa maçı nda %95pas isabetiyle oynamış. 12de7 ikili mücadele kazanmış. bir çırpıda hatırlanan,babel in şutu öncesi pas, nzonzi nin vurduğu kafaların serbest vuruşları, falcao yu karşı karşıya bırakan pas. ama eminim ki çoğunun aklına gelen ceza sahası önünde pas opsiyonu ararken beklediği bir anda kaptırdığı top. yahu yazıktır.

  en kısa zamanda sahalara dönmesi gereken oyun kurucumuz. kötü olan oyunumuz, o olmadan rezalet seviyesine iniyor.
 • 7842
  büyük geçmiş olsun, galatasaray forması altında ki hiçbir futbolcunun sakatlanmasını istemem, hele bu şekilde asla istemem.

  tıp bilgim yoktur ama futbol ayak ile oynan bir oyun, bir futbolcunun çenesinde, burnunda, kafatasında, kulağında vs oluşan bir sorun için 2 ay sahalardan uzak kalacak demek bence saçma. maske tarzı bir şeyle bir kaç hafta içinde sahalara dönecektir. kaldı ki aksi bir açıklama da yok zaten.

  bu arada istatistik demişken, birde aşağıda ki rakamları inceleyelim. takımın oyunu hakkında da bilgi veriyor.

  https://mobile.twitter.com/.../1173181254579183617
 • 7843
  2019/2020 sezonunda afrika kupasından tatil yapmadan gelip, sezon başı kampına katılmayıp oturmamış bir takımla oynadığı ilk 3 maçındaki istatistikleri hiçbir şeyin göstergesi olmayan 10 numaramız.

  https://mobile.twitter.com/.../1173181254579183617

  aynı istatistiklerde geçtiğimiz yıla bakarsak, kötü kontrolde quaresma robinho feghouli yusuf ljajıc gibi oyunculardan daha başarılı bir istatistiğe sahip.

  pozisyon kaybı aynı parlaklıkta olmamakla birlikte 1.7 ile ligde 27. sırada bulunuyor. yine nwakame trezegeuet yusuf gibi oyunculardan çok daha az top kaybı yapmış.

  başarılı dribling + key pass / pozisyon kaybı oranında da ljajic ve visca dışında kendisinden daha iyi bir istatistik sunan oyuncu yok*.

  1.7 top kaybı çok yüksek. çünkü bu top kayıplarının büyük çoğunluğu topu 2. bölgeden 3. bölgeye taşırken. mesela visca'nın top kayıplarının çoğu 3. bölgede hatta ceza sahası içinde.

  belhanda'yı değerli kılan hiçbir zaman top kaybı yapmıyor oluşu falan değil, orta sahada üstlendiği rolü üstlenebilecek ikinci bir oyuncumuz olmamasıydı. şimdi lemina ve taylan'dan umutluyuz ancak seri nzonzi ikilisi yine belhanda'yı aratır takımımızda.
 • 7844
  herşeyi anlarım da bu adama 'bencil' denilmesini anlamam, anlayamadım da zaten. ulan hayatımda gördüğüm en bencil olmayan '10 numara' olabilir kendisi. kaleciyle karşı karşıya kalsa yanındakine pas çıkarır bu arakadaş. taraftarın gaziyla içerdeki 2-3 maçta gol atma isteğiyle birşeyler yapmış olabilir o kadar. hatta 'keşke biraz bencil olsa' diyorum maç içinde. çok rahat çift haneli istatistiklere ulaşırdı bu şekilde.
 • 7845
  kendisine geçmiş olsun diyorum.

  sakatlandığı pozisyonda rakibin hareketi bana masum gelmiyor. o diz istemsiz vurulmuyor çeneye. futbolcu sağlığını korumakla görevli olanlar rakip lehine faul çaldı o pozisyonda. ne desek boş kalıyor bu sezon.

  belki bu sakatlık arası dinlenmesi için bir fırsat olur. feghouli ile dinlenme şansları pek olmadı. form durumları da standartlarının epey altında lige başlamışlardı. ben kendisini çok tutmayan, şuan yokluğundan etkilenmeyeceğimizi düşünen biri olsam da sağlık her şeyden önde gelir.