• 7475
  belinde olan ağrıları sebebiyle bugün * antrenmanlara katılmayan orta sahamız.

  bildiğim kadarıyla denizli maçında bir sakatlığı yoktu. bel ağrısından idmana çıkmamak basit bir sebep gibi geliyor ve içimden bir ses bu karambolde belhanda satılacak diyor. hadi hayırlısı.

  daha evvel de şöyle bir entry yazmıştım. (bkz: #2723378)

  edit: böyle bir haber düşmüş: https://twitter.com/...450574177382401?s=20
 • 7476
  kendisinin şuan gitmesi diagne'nin kalmasından daha fazla zarar verir bize. kendisinin mental olarak problemi var bunu kabul ediyorum. denizlispor maçında * kendisi 30.dakikadan sonra oynamayı bıraktı çünkü yanımdakiler oynamıyor bende niye oynayayım diyip bıraktı. ancak önemli nokta şu geçen sene feghouli geç geldiği için koca sezon %50 performans sergiledi. şuan belhanda'yı satsak yerine alacağımız adamın tutup tutmama olasılığı tam bir muamma. oynayacağımız herhangi bir taktik de ortasaha işlemez ise taktik de işlemez. çok büyük risk olur satılırsa ama doğru bizim her şeyimiz risk.
 • 7479
  kendisini satıp, yanlış hatırlamıyorsam kaideyi taciz eden istisna'nin çok istediği alfred duncan'i alsak, hem savunma yönü çok daha sağlam hem de temposu daha yüksek bir orta saha üçlüsü kursak, ileri üçlüdeki feghouli falcao babel üçlüsünün yükünü bu orta sahaya yüklesek.
  hem belhanda'dan gelen parayla finansal olarak rahatlasak hem de takımı bi mevkide de olsa gençleştirmis olsak.

  hücum gücümüz bi tik düşebilir ama sahada daha göze hoş gelen bir takım olur sanki.
 • 7480
  belhanda'nin mevcut ekonomik şartlarda alternatifi olmadığı için , yönetim tarafından kamuoyu kullanılarak biraz fazla abartıldığını dusunuyorum. galatasaray gibi hedefleri büyük olan hayalleri olan kulüpler her zaman iyi bir 5 ve iyi bir 10 numara ile başarılı olurlar. belhanda'nin 8 numara olduğunu goz önüne alırsak bence 13-15 milyon euro çok iyi para, doğruysa hemen satılması lazım.
 • 7481
  tabii oynanmak istenen oyuna göre, formata göre değişir ama belhanda bana göre 8 numara falan oynamaz, zaten oynayamıyor da. bu adam rakip kaleye ne kadar yakın oynarsa o kadar etkili oluyor. istatistikler de bunu destekliyor. hal buyken ileri 4'lüyü babel, feghoul, emre mor ve santrafor ile kurabilirsin. forvet arkasında feghouli'yi kullanıp onun bekine yardım etmeme zaafını da ortadan kaldırırsın hatta. tabii emre mor'un yardım edeceğini umarak diyorum bunu. tabii bu senaryoda, bu dörtlüyü kim nasıl yedekler? sorusu da cevaplanmak zorunda.
 • 7482
  lig için yeterli herhangi bir avrupa maçı için yetersiz olan oyuncu. çünkü avrupa maçlarında bu kadar savruk bir orta sahanın yaptığı top kayıpları gol olarak geri dönüyor. biz zaten son senelerde ligi bir şekilde kazanıp avrupada hiçbir şey yapamama döngüsünde olduğumuz için kendisi bize çok yakışıyor, köyümüzde kral olmak bizim en sevdiğimiz şey vizyon bunu gerektiriyor.
 • 7486
  falcao muhabbetinden mi daha çok sıkıldım belhanda gitsin 32 yaşındaki banega gelsin şampiyonlar ligi şampiyonu olup bütün dünyayı haraca bağlarız diyen adamlardan mı daha çok sıkıldım bilmiyorum.

  sat belhanda'yı ama yerine daha genç daha tempolu birini al. allah için kafanızı çalıştırın ya takımın yaş ortalaması 35 olacak. daha geçen sene beşiktaş'ı, başakşehir'i küçümsüyordunuz bunların kadroları çok yaşlı son düzlüğü çıkarmazlar diye. tanrım sabır ver.
 • 7487
  belhanda belindeki ağrı nedeniyle antrenmana katılmamayı bahane edecek bir futbolcu değil bana kalırsa. her kampa erkenden gelen bi oyuncu. hakkında 10 milyon euro üzeri teklifler olduğu konuşulmaya başlandı. gitmesini tek şartla kabul edebilirim... yerine potansiyelli bir genç alınır veya yerini doldurabilecek bir futbolcu alınırsa. şunun şurasında 9 gün kaldı takımın omurgasını tehlikeye atmaya gerek yok...
 • 7491
  planı olmayan bir takım için satılmaması gerekiyor. 3 aydır falcao ile uğraşıyoruz. 10 gün içinde bu adamdan daha iyisi takıma kazandırmak imkansız. giderse abdürrahim kayseriye gidip bütün parayı mensah'a gömecek. derseniz biz izledik mensah belhanda'dan çok daha iyi olur takıma. o zaman güzel bir analiz yazın okuyalım.
 • 7493
  adamlar 6. forveti almadan falcaoyu bırakmıyor biz elimizde alternatifi dahi olmayan adamı satarsak gerçekten rezalet bir hareket olur beğenin beğenmeyin şu an alternatifi olmayan banko 11 oyuncusu olan ve takımın en önemli işlerini yapan adamı satmak ahmakçayken satılmasını istenmesine diyecek laf bulamıyorum.
 • 7494
  2 senedir şampiyonluğun kilit oyuncularından birini, 10m euro gibi bizim için büyük ama avrupa kulüpleri için çerez parasına satmak çok saçma açıkça yazayım düpedüz salaklık. habere inanmıyorum.

  oyuncunun avrupaya satılmayacağını biliyorum, diyelim araplara 10m euro 'ya verdik, biz sonra avrupaya gideceğiz oyuncu bakmak için. hem avrupadaki iyi oyuncular pahalı, hem de hemen hemen tüm takımlar transfer işini tamamladı, kimse kadrosundan çıkarıp iyi oyuncusunu ucuza vermez. hayal kurmayalım.

  seneye yaza satarız, satarsak. zaten fernando'yu kaybettik, iskeletten başka oyuncu kaybetmemek lazım eğer çok astronomik teklif gelmezse.
 • 7496
  transfermarkt verilerine göre 2 kez bonservis ücreti ödenerek transfer yapmış futbolcu.

  1.si: montpellier ---> dynamo kiev , 13/14 sezonu, 10 mn euro. yaş: 23.
  2. si: dynamo kiev ---> galatasaray, 17/18 sezonu, 9.5 mn euro. yaş: 27.

  belhanda bugün 29 yaşında. galatasaray'dan yıllık bonuslar hariç 3.350.000 euro kazanıyor. 2021 yılına kadar sözleşmesi var. 31 yaşında sözleşmesi bitiyor.

  böyle bir tabloda belhanda'yı 14 mn euro ya satmak transfer başarısıdır. başa konan talih kuşudur.

  ben anlayamıyorum. konu bambaşka bir futbolcu olduğunda, hatta belhanda'dan daha yıldız, çok daha fazla katkı veren, çok daha istikrarlı bir futbolcumuz olduğunda bile, sat sat moduna gelen sözlükte; çok fazla tartışılan ve inanılmaz istikrarsız bir futbolcu olan, maddi yatırımını -bence- karşılamayan belhanda olunca bir fetişlik tutuyor. 14 milyon euro gerçek olmayacak kadar iyi bir meblağ belhanda için. gerçek olduğuna da inanmıyorum zaten.

  belhanda yeri dolmayacak bir futbolcu değil. bence kendisi iyi bir futbolcu da değil. benim için iyi futbolcu hangi pozisyonda olursa olsun göze batacak kadar boş top kaybı, boş pas hatası yapmayan, futbolu basit oynayabilen futbolcudur. kısacık fikrimi de belirtmiş olayım.

  keşke satılsa ve gelen para ile biri yerli olmak üzere kendisinin pozisyonuna 2 futbolcu alabilsek, ve mümkünse scouting transferi olsa. vakit de gayet var. mitroglou, diagne, pandev, dzemaili gibi futbolculara milyon euroları sayarken içi acımayan yönetimler, iskandinavya'dan, orta avrupa'dan, yahut diğer dünya bölgelerinden potansiyelli gençleri 1-2 milyon euro fazla vermemek uğruna elinden kaçırıyor. şaka gibi. 14 mn gibi bir para ile çok güzel transferler hemen bitirilebilir. yeter ki cesur olunsun ve "scouting"e güvenilsin.