• 7395
  takımın istikrarsız grafiğinde en büyük pay sahiplerinden birisi.

  ne onlu oluyor ne de onsuz. artıları da eksileri de bir o kadar kallavi olan başka bir adam görmedim takımda uzun süredir. mesela dirilik konusunda belhanda takımın en iyilerinden birisi, o çok övülen ndiaye'den falan daha iyiydi mesela bu konuda. ama bakıyorsun her an saçma sapan top kaptırabilir, ters bir hareket yapabilir ya da topu ceza yayına kadar iyi getirip son tercihte aşırı saçmalayabilir. zaten ben genel olarak şut atmayan atamayan orta saha oyuncularını sevmiyorum, ancak belli ki hoca seviyor ve destekliyor, takımda kalacak, o halde kendisini böyle kabul etmekten başka çıkar bir yol yok.
 • 7399
  gamsızlığına, isteksizliğine, vurdumduymazlığına ilk defa 16 ağustos 2019 denizlispor galatasaray maçında hak verdiğim futbolcumuz. selçuk inan'ın rica minnet ayağının ucuyla piç ettiği penaltıdan sonraki aldığı duruş, attığı bakış benim hayatımın ta kendisi.

  zirve üniversitelerden birinden yırtınarak mezun olup, 5 tane yazılı sözlü sınavdan geçip bir kurumda güç bela işe başlayacağım ve ertesi hafta sıfır eğitim, sıfır çaba ile hiç bir teste tabi tutulmaksızın, birisi sırf bir yerlerde dayısının sözü geçiyor diye kelle gibi sırıtıp yan masama oturacak. yok öyle dünya kardeş. bir çalışanın motivastonunu yerin dibine çekmek için bundan daha kötü yapılacak bir şey yok. ben de yıllardır vitesi bire çektim öyle takılıyorum. bu durumdan nefret ediyorum ama öteki türlüsünü de açıkçası kaldıramıyorum.

  adalet, liyakat hatta futbola dönersek forma adaleti dediğin kavram tam olarak budur işte. dışardan bakarsın belki bir sorun yok gibi gözükür ama bir fotoğraftan, bir bakıştan kitap çıkar.

  bu maç özelindeki isteksizliği kesinlikle hoş bir durum değil ama ne yalan söyleyim kendisinin selçuk bey'in haketmediği halde 90 dakika oyunda kalmasına sessiz kalmak, keyfini yapmak, hatalarından sonra hiç motivasyonunu kaybetmeden hırsla çabalamak gibi bir hedefi olduğunu da sanmıyorum. böyle bir adam var mıdır onu da bilmiyorum
 • 7400
  takımda eleştirilecek ilk oyuncu değildir kesinlikle. adamın yanında selçuk oynadı. daha ne bekliyorsunuz?
  kendisi anahtar-kilit uyumu gibi feghouli ile uyum içindedir. feghouli olmayınca otomatik düşüyor performansı çünkü kendisi iyi oynamak için hareketli teknik oyuncuları ihtiyaç duyuyor. bizim takımımızın en büyük sıkıntısı olan hareketsizlik de kendisi etkiliyor. benim maçta gördüğüm kadarıyla herkes denizli oyuncularının arkasına gizleniyor, hiçbir pas opsiyonu oluşturmuyor.
  (bkz: 16 ağustos 2019 denizlispor galatasaray maçı)
 • 7401
  melo gittikten sonra selçuk futbol olarak geriye gidince onu tekrar eski selçuk yapmak için yanına sürekli adam aldık ama asıl sorun selcuk'u geri gidisiydi. belhanda icinde sürekli yanında su olursa oynar bu olursa kötü oynar diyoruz da öyle değil. sorunun kaynağı belhanda. geçen sene bir maç kanat oynattık olmadı, kaideyi taciz eden istisna kardeşim 4 4 1 1 oyununda forvete yakın oynayinca iyi olacağını iddia ediyor ama ben o zamanda mükemmel bir verim alacagimizi düşünmüyorum. belhanda oyun görüşü, pres ve topu hızlı çevirme konusunda yetenekleri olsa da topun pas şiddetini ayarlama konusunda ciddi anlamda sorunları olan bir futbolcu. bu problemde hızlı oynamaya çalışırken çok fazla top kaybına sebep oluyor. takımda kendisinin ikamesi olmadığı için yokluğu sıkıntı yaratıyor ama bu onun mukemmelliginden kaynaklanmiyor. sağına soluna adam aramaktansa, ona yer aramaktansa orta saha da topu daha iyi kullanan birini bulmak çok daha doğru olur. terim benim için imparatordur. belhanda sevgisini anlamıyorum ama takımdan ilk gonderilmesi gereken kişi kendisi. bir sene daha televizyonda izlemeye mecalim yok kendisini.
 • 7402
  16 ağustos 2019 denizlispor galatasaray maçında bir ara durup kendisini izledim. selçuk topu alıyor ve belhanda'yı arıyor pas atmak için. belhanda'ya baktım. kafası yedek kulübesine dönük kendi kendine bir şeyler konuşuyor ve çok lakayt bir şekilde sallana sallana takılıyordu. bu dediğim olay 2-3 kere yaşandı. hatta birinde baktım belhanda baya baya önündeki rakibin arkasına saklanırcasına selçuk kendisine pas atmak istedi ama önü kapalı yani boşa çıkmadığı ve top almak için uğraşmadığı için belhanda topu selçuk kaptırdı ve atak yedik.

  belhanda kardeşim böyle oynayacaksan sürekli her maçta, taliplin falan varsa satalım git yani. en azından banega'yı almayı deneriz hiç olmassa.
 • 7404
  (bkz: younes belhanda/#2722644)

  kendisi hakkına yazdığım son enrty bu...
  ve içinde şöyle bir paragraf var.

  --- alıntı ---

  geçen sezon belhanda konusunda tüm arkadaşlara "ne görüyorsam onu söylüyorum" demiştim. bugünde aynı şeyi yapıyorum. ne görüyorsam onu söylüyorum. belhanda'nın bulunduğu pozisyon 3'lü orta sahada bir çuval inciri berbat edebilir.

  --- alıntı ---

  yaklaşık bir buçuk sezondur aynı şeyi anlatmaya çalışıyorum.
  ve bugün 3’lü orta sahada yaptıkları ortada. marcao’nun atılması onun suçu değil. orta sahada arkası dönük oyuncuya faul yapmaması gerektiğini bilmeyen bir stopere diyecek bir şeyim yok. ancak belhanda’yı orta sahadaki üçgene dahil ederseniz bugünkü gibi sonuçlar yaşarsınız.

  illa 3’lü orta saha ile oynayacağım diyorsanız belhanda’yı satmalısınız. daha genç para kazanabileceğiniz bir oyuncuya yatırın...

  gerçek bu..
 • 7407
  selçuk’un harcadığı oyuncuların arasına katılmasına ramak kalan futbolcu. umarım selçuk ile yan yana oynadığı son maç olur. adamın yanında torpilli, yürümekten aciz, penaltıya bile gücü yetmeyen, bitik bir oyuncu oynuyor. böyle bir ortamda belhanda’nın inisiyatif almasını, 2 kişilik efor sarf etmesini beklemiyorum. bu takımın el freni, kamburu, ileri gidememesinin en son sebebi bu adamdır. ilk sırada selçuk vardır. sonra bekler ve diğerleri diye devam eder.

  (bkz: 16 ağustos 2019 denizlispor galatasaray maçı)
 • 7410
  10 dakika zidane modunu açacak diye her maç 80 dakika sabrettiğimiz istikrarsızlık konusunda istikrar yakalayan oyuncumuz.
  yine iç sahada çıkıp şov yapacak ve yine deplasmanda çıkıp bizim sinirlerimizi bozacak. bir şekilde aklımızı karıştıracak. teknik direktör olsam kesinlikle para ediyorken satardım, kiralık vs bir şekilde yerinin dolacağını düşünüyorum.
 • 7411
  bu adam iyi oynarken çoğu zaman sus pus oturanlar takımın genel olarak berbat olduğu maçta galibiyeti selçuk isimli hayalet yüzünden kaçırdığımızın farkında bile değil. tamam bu maçta kötü oynadı zaten genel olarak tüm oyuncularımız berbattı.*

  hani takımda herkes çok iyi oynar da bi belhanda kötü oynayıp onun yüzünden maçı kaybetmiş olsak anlarım bu yazılanları. ama bazılarında hastalık haline gelmiş. kötü oynasa da hemen linç etsem düşüncesinde olan bi ekip var. süper kupadaki akhisarspor maçının yıldızıydı bu adam. niye o gün yazmadınız iyi oynadığını? daha düne kadar övülüyordu şimdi gömülüyor. :)
  feghouli ile birlikte bu takımın omurgasını oluşturuyor.
 • 7413
  koca koca sözlük yazarlarının, kelli felli, ekilmiş kafalı basın yorumcularının yere göre sığdıramadığı, bir tek ben ve benim gibi birkaç kişinin ne oynadığını bile anlayamadığı bir garip orta saha.
  pas desen; istikrar yok, ya tembel ya hızlı. bir türlü ayarlayamıyor şiddetini.
  şut; hiç yok, 2 sezonda çerçeveyi bulduğu 2 elin parmaklarını geçmez.
  yaratıcılık; 8-9 yaşındaki -10 numara olmak için doğmuş- ortalama bir türk evladı, halı sahada bundan yaratıcıdır,
  duran top; yok öyle bir şey.
  top kontrolü; vakit kaybından öteye etkisi yok, bol top kaybı ile sonuçlanıyor.
  top çalma; öyle bir beklentimiz olmamasına rağmen yapıyor ama kaybettiklerine oranlasan sıfıra yakınsar.

  e ne var amk? niye çekiyoruz biz bunu? neymiş, oynamadığı maçlarda kendisini arıyormuşuz. aramıyoruz. arayanlar kendilerinde arasınlar sorunu.
 • 7415
  problemi iyi ya da kötü oynaması değil , maç içerisinde maçı hiç umursamayan süper starımız . toplu ya da topsuz hiç ama hiçbir şey yapmadı. galatasaray oyuncusu nasıl bu kadar gamsız ve isteksiz olabilir .ekstran yok , çalımın yok , şutun hiç yok , skora katkın çok az üstüne üstlük isteğin hırsın hiç yok.böyle bir maçta sorumluluk almıyorsun. 10 değilsin 8 değilsin 6 değilsin nesin abi sen .
 • 7417
  kendisi avrupa standartlarında ortalama, türkiye standartlarında da ortalamanın bir tık üstüdür. son 2 sezonda şampiyonluğmuzda katkısı var ancak son iki sezonda başakşehir yerine fenerbahçe veya beşiktaş ile yarışıyor olsaydık şampiyon olabilir miydik hiç emin değilim. yani evet belhanda bu takıma şampiyon olurken katkı verdi ama bu şampiyonluklar da tarihimizin en zorlanarak aldığımız şampiyonlukları diyebiliriz. mesela bu takımın yıldızı belhanda değil feghouli. çünkü belhanda tek başına maç aldıran türde bir oyuncu değilken feghouli tek başına maç aldırır. kendisinin ne övüldüğü kadar vazgeçilmez ne de gömüldüğü kadar çöp olduğunu düşünüyorum. yerine teknik kapasitesi iyi herhangi bir ofansif ortahasanın konulması durumunda benzer bir performans alınabilir.
 • 7418
  kendisine 20 milyon euro teklif edecek bir futbol kulübü yer yüzünde bulunmamaktadır. zeki uzundurukan denen sözde habercinin bu yaz salladığı bilmem kaçıncı haber. işin kötüsü millet de inanıyor. dün akşam bakkala girdim. benim gibi fanatik galatasaraylı bakkal ile konuşurken bana bu haberi söyledi. yapma etme doğru olamaz diyorum yok abi bak işte adam diyor diye açıklıyor. bir kesim ne kadar yalan olduğunu bilsek de bir kesim hala bunlara bir umutla inanıyor.
 • 7419
  ''canım isterse oynarım, istemezse oynamam'' tribine fatih terim'in nasıl katlandığını anlamadığım topçu. takımına ihanet eden bir adam. 16 ağustos 2019 denizlispor galatasaray maçı gösterdi ki bir sezon daha biz taraftarlara saç baş yolduracak. ama dileğim o ki ocak 2020'yi göremeden takımdan ayrılsın. adem'i belhanda'ya 10 defa tercih ederim. en azından takıma ihanet etmez, olmadık yerde kırmızı yemez. onu galatasaray'a getiren futbolu oldu ama karakterine çok bile dayanıldı. bizim karakterli adamlara ihtiyacımız var, en önemlisi oynamak isteyen adamlara. gitsin diye dilendiğimiz diagne dün kendisinden daha çok iş yaptı. halbuki 10 numaramız belhanda'ydı. belhanda 10 numaramızdı, bence artık değil.