• 7142
  önemli bir teklif gelirse satılması gereken futbolcumuz. öncelikle maaşı ve bonusları çok yüksek. diğer özbek ve cenk ergün transferleri gibi.

  ancak bence asıl önemli husus saha içinde saatli bomba olması. maç içerisinde kafasına bir futbolcu ya da olayı taktığında ne yapacağı belli olmuyor. izlerken gerim gerim geriliyorum kırmızı kart görecek diye.

  2018-2019 kadıköy deplasmanında ona en çok ihtiyaç duyduğumuzda ne o kendisine güvenebildi ne de fatih terim. hatırlarsanız ikinci yarı oyundan alındı ki işin en kötü tarafı da bu, haklıydı. çünkü hakem onu atacaktı. işte sadece bu çaresizlik için bile gitmesi gerek. o kadar para verdiğin oyuncudan böyle bir mazeretle yararlanamıyorsan çok düşünmeye gerek yok.
 • 7143
  her ne dizilişte olursa olsun içerisinde belhanda olmamalı bu sezon ki kurgunun. bence herkes unutmuş ama tekrarlatmakta fayda var bazı şeyleri. belhanda inanılmaz top kayıpları yapıyor, sorumluluk aldığı için falan diyenler var ama sorumluluk falan değil baya baya ciddiyetsizlikten kaybediyor topların çoğunu, şut tehdidi sıfır, pasları da öyle ahım şahım değil, sağ kanatta oynayan feghouli pas konusunda belhanda'dan 5 kat falan daha iyi, oyun ciddiyeti çok düşük, fenerbahçe maçında taca çıkan topta ayağa kalkmaya tenezzül etmemesi ve peşinden yediğimiz gol, kırmızı kart yemeye her an hazır, deplasman oyunlarında fecaat bir şekilde casper'a dönüşüyor ve benim için en önemlilerinden biri büyük maç performansı sıfır! bir fenerbahçe ya da beşiktaş maçına çıkarken 'belhanda bugün kesin yazar bi tane' diyebiliyor musunuz? ben diyemiyorum çünkü sahada siniyor, 45 dakkada 'hocam beni çıkarın atılabilirim' gibi her ne kadar bu ihtimal doğru da olsa profesyonel futbolcu için absürd olan bir laf ediyor ve bütün oyun kurgusunun içine edip gidiyor, sonra bütün sistem kadıköy gibi bi deplasmanda sırf atılabilir diye değişiyor, bir önceki sezon daha maçın başında medel'e attığı dirseği falan hiç saymıyorum bak. saatli bomba resmen. bize daha net bir adam lazım o mevkii için. yoksa önümüzdeki sene sol tarafta younes belhanda (45) başlığını görüp, içindeki küfürleri, hakaretleri bol bol okuruz. herşey güzelken tadında ayrılalım kuzey afrika'nın asi çocuğuyla, kendisine düşman değilim, tadında ayrılırsak emin olun ki ilerde efsane gibi anarız, bu iş biraz daha uzarsa beşiktaş- quaresma ilişkisine döner , herkes gitsin diye küfürler eder.
 • 7145
  2019-20 sezonunda da takımda kalmasını istediğim futbolcu. 2 sezondur şampiyonluğumuza ciddi katkı verdi. sakatlık sorunu pek olmadı. geçiş oyununda katkı veriyor. set oyununda da fena değil. seri'yle birbirini tanıyor. feghouli'yle çok iyi anlaşıyor.

  belhanda giderse feghouli hariç ön taraf komple değişmiş oluyor. bunu da istemiyorum. belhanda'nın yerine yaşları fazla olan nagatomo veya mariano hakkında bir operasyon yapılabilir.
 • 7146
  gitsin diyenleri de, kalsın diyenleri de çok iyi anladığım futbolcu. adam öyle bir adam ki hakkında her söylenene ya hakikaten öyle de bir durum var değil mi dedirtiyor. kart görme potansiyeli yüksek deniliyor. doğru!! saçma sapan top kayıpları yapıyor deniliyor. e o da doğru!! dikine yaptığı paslarda hataları olduğu gibi, kanatlara top açmaya çalışırken de kısa pas hatası yaptığını gördüm iç saha maçlarında defalarca. topla dikine kat edebildiğinden adam eksiltip takımı ileri taşıyabiliyor deniliyor. o da doğru!! olmadığı maçlara bakın takım 2 top üst üste yapamıyor. savunmaya direnç katıyor sırtındaki numaraya rağmen deniliyor. o çok çok doğru!! bu anlamda çok çalışkan ve siması her ne kadar aksini söylese de vurdumduymaz bir adam değil. kilit pasları çok denediğinden takımın hücumlarını feghouli ile birlikte sırtlıyor deniliyor. bu da çok doğru. çıplak gözle 2'li oyunlarını veya mariano'nun da katkısı ile 3'lü oyunlarını izlemek insanı mest ediyor. şut çekmiyor deniyor bence hakkında söylenen tek yanlış bu. şut çekmemesi tamamen oyun hocanın onu kullandığı yer ve oyun tercihi ile alakalı. şut bakımından çok yüksek yüzdeli olmasa da tahmin edildiği kadar kötü değil. adama sabri sarıoğlu muamelesi yapmayın ki o bile arada iyi şutlar çıkaran bir kardeşimiz. bütün bu doğruların ışığında seri de gelmişken ben kendisinin kalmasını isteyen taraftayım.
 • 7147
  gitmesinin tek anlamlı yanı scout transferiyle 5-6 yaş küçük halini bulduğumuz da mantıklı olur, diğer tüm senaryolarda gitmesi en mantıksız dişli kendisi. arada damarı atıyor sertleşiyor ama inanın sert olması takım adına da iyi bir şey eskiden elini koluna sallaya sallaya sertlik yapıp tepki almıyordu rakipler bizim eksiğimizi kapatan kişi ha bazen hatalı mı hatalı ama bu sertlik takıma lazım. sahiplenmemiş olsa takımı zaten bu tarz olaylar umrunda olmaz sallar geçer.

  olmadığı maçlarda takımın halini ortada, 2 top yapamıyoruz. olduğu maçlarda müthiş bir uyum içinde oynuyor oyunu özellikle sağ kanatla beraber, bunun yanı sıra bu sene onyekuru ve genel olarak sol kanatı da az beslemedi. bu şartlar altında belhanda bizde olmasa ve biz almak istiyor olsak taraftar bayram eder ama nedense elimizde olan oyuncu diye sanırım üzerine gidiliyor sürekli. salın şu adamı 2 senedir şampiyon oluyorsak katkısı çok büyük.

  kendisi satılıp yerine alınacak oyuncunun yaşı daha büyükse veya yeterli olamayacak genç bir oyuncuysa gönderilmesine kesinlikle karşıyım. seri ile sağ kanatta bulduğu uyumu orta sahada da yakalayıp daha da katkılı olacaktır.