• 6889
  bilen bilir.
  sözlükte kendisini çok savundum.
  kendi özel hayatımda öyle çok savunmama gerek kalmadı ama sözlükte bir hayli olay çıktı.
  iki sezondur kendisinin takım için önemini yazıp durdum. bunu yazarken de koskaca galatasaray futbol takımın belhanda'ya olan bağımlılığını eleştirdim.

  bulunduğu yerin 8 numara olduğunu ama onun aslında hem 8 numara hemde 10 numara oynayabildiğini çok yönlülüğünden bahsedip durdum salak gibi popişimden 8,5 numara gibi bir şey uydurdum.. ne gerek var di mi ama?

  kırmızı kart görüp atıldığı 1 eylül 2018 trabzonspor galatasaray maçından sonra hocanın ona bir daha ilk 11 vermeyeceğinden bahsedildiğinde itiraz ettim. itin götüne soktular beni... hafta içi şampiyonlar ligi maçında ilk 11 oynadı. sonra emre sakatlandı oynamasını buna bağladılar ona da itiraz ettim. dedim ki ikisi farklı mevkilerin oyuncuları. hoca bu konuda çıkıp açıklama yaptı. emre'yi daha önde oynatacağız diye.

  uzun uzun savunmamın sebebi son zamanlarda oluşan tüketim taraftarlığının sadece asist ve gollere bakması. arka planda olanlara göz gezdirmemesiydi.

  19 mayıs 2019 galatasaray istanbul başakşehir maçında ilk yarıda 5 şut pası attı. yani 5 kez şut pozisyonu hazırladı. hemde donk berbat bir oyun oynarken. selçuk inan değişikliği ile birlikte daha öne geçince 45 ile 60. dakikalar arasındaki 15 dakikada var sistemi doğru çalışsa iki asist, bir gol iki asistin asistı yapacaktı.

  şimdi bir gerçek var. arada zaman zaman god mode'u açıyor.
  ama bu mode'u 90 dakikaya yayamıyor. zaten 90 dakika god mode'da gezse bize gelmez. gelse bile 8 milyona hiç gelmez. yahu adam zidane tarafından bir dönemi velihatı ilan edilmiş yetenekte bir oyuncu. form geçicidir klas kalıcı falan filan.

  neyse ben diyeceğimi diyeyim ve gideyim.
  adam penaltı atmak istedi diagne engelledi. adam frikik atmak istedi selçuk engelledi. bu adam gamsız ve sorumsuz diye adlandırılırken şampiyonluk maçında bok gibi oynayan donk'a methiyeler düzlüyor. bu adam sorumluluk alıyor herkes kaçarken. zaten sezonun ikinci yarısında bir buçuk yıldır yaz kampı görmediği için kamp görmesi şart olan feghouli ile birlikte fiziksel olarak istenilen seviyeye gelince yardırdılar ve 18 maçlık yenilmezlik serisinin altında ikisini imzası var.

  --- alıntı ---

  "duyduklarımız (söylenenler) fatih terim'in belhanda'yı çok sevdiği, ona çok güvendiği ve onda futbolculuk dönemindeki hali ile benzerlikler bulduğu şeklinde."

  gs tv spikeri serbay şenkal

  --- alıntı ---

  insanlar fatih terim onu sildi derken "ben fatih terim'i tanıyorsam" diye başlayıp hocanın asla forma vermeyeceğini düşündüğü adama ilk 11'e yazar dediğim ve haklı çıktığım için şu mübarek 19 mayıs'ta mutluluktan uçuyorum. he evlilik teklif etmişim evet denmiş filan bunlar formalite. olay sarı ile kırmızının buluştuğu yüreklerde.

  gerisi fasa fiso.
  umarım satılmaz. seneye sağına soluna babel gibi riberyi gibi (alınsın diye demiyorum) onyekuru'dan farklı olarak topla ne yapılacağını iyi bilen, pas oyununa uygun iki kanat oyuncusu ve diagne malı yerine mateta gibi bir forvetle, feghouli kankası ile ligi nasıl ilk yarıda bitirir diye görmek isterim.

  bakalım görelim...
 • 6891
  19 mayıs 2019 galatasaray istanbul başakşehir maçı'nda selçuk ile yaşadıkları frikik olayında sonuna kadar haklıdır. adam otomatiğe bağlamış, dakika başı 1 gol attırıyor. ayağının ayarı tam yerinde. skor 2-1. golü atsak maç o dakika bitecek hatta 4'e, 5'e gidecek. top içeri orta yapıldığında savunulması imkansız bir yerde. düşün luyindama'yı mossoro tutuyor. boyu göğsüne ulaşmıyor. her duran topa biz vurmuşuz.

  kimse kusura bakmasın da o topu takım için belhanda kullanmalıydı.
 • 6893
  sorumsuz, umursamaz, bomboş bir oyuncudur.

  hayatımda bu kadar boş işleri kovalanıp, savunulmaya çalışılan adam da görmedim.

  neymiş asistin asistiymiş, neymiş agresifliği takımı ateşliyormuş. he yavrum he.

  adam şampiyonluk maçında bile uslu durmuyor arkadaş, durmuyor.

  mahmut'un ensesine yapıştığı pozisyonda hakem çıkarıp verse kırmızıyı ?

  mahalle kabadayısı sanki, efelenmek için çıkıyor sahaya. kimse dokunmayacak, dokunursa adaleti kendisi sağlayacak.

  ne bir 8 numara kadar pozisyon bilgisi-pres gücü var, ne de 10 numara kadar tekniği.

  19 mayıs 2019 galatasaray istanbul başakşehir maçında selçuk bile deparla koşarken bu arkadaş yeni gelin gibi eli belinde dönüyor defansa.

  umarım sezon ortasından bir takımla anlaşılmıştır ve transfer dönemi açılır açılmaz da ilk kendisi gönderilir.

  bu kadar hata-uyarıya rağmen tekrar tekrar aynı şeyleri yapıyor olması ihanettir ve ben artık tahammül edemiyorum, kusura bakmayın.
 • 6894
  --- alıntı ---

  19 mayıs 2019 galatasaray istanbul başakşehir maçında selçuk bile deparla koşarken bu arkadaş yeni gelin gibi eli belinde dönüyor defansa.

  --- alıntı ---

  buna sadece kahkahalarla gülerim.
  çoook uzun zamandır galatasaray'da bir orta sahanın bu kadar hücum pres yaptığını görmemiştim.

  taraftarımız çok acayip gerçekten.
  sorsan mesela, onyekuru, feghouli beynini kullanamıyor falan der.
 • 6896
  çok değil, arena'da 2-3 maç izleseniz tüm takımın nasıl ayağına baktığını anlarsınız. kendisinin olmadığı galatasaray futbol takımı başı kesik tavuğa dönüşmektedir.

  hele şu adama savunma yapmıyor demek için gerçekten kör olmak lazım. sallayacaksınız başka yerlerden sallayın. adam takımın pres mekanizmasının temelini oluşturuyor zaten.

  2018-2019 şampiyonluğunda feghouli'yle birlikte en büyük paya sahip olan iki oyuncudan biridir.
 • 6900
  hemen her maçta kart görme potansiyeli olan oyuncu. böyle bir oyuncuya güvenerek tüm sezonun planlaması yapılamaz.

  saha içinde takıma ciddi katkı sağladığı bir gerçek, ama idare etmesi çok zor. özellikle derbilerde sarı kartı gördükten sonra eksik kalmamak için oyundan alındığını hatırlıyoruz.

  diagne'yle birlikte para edecek oyuncularımızdan biri, kaynak yaratmak adına mutlaka satılmalı.

  zaten al hilal kulübü devre arası almak üzereydi, yarım kalan işi yazın tamamlayacaklarını düşünüyorum.
 • 6901
  medyanın yaftalarına bizim ergen tayfanın da katıldığını ispatlayan futbolcu. aynı mantıkla hakemler galatasaray'ı kolluyordur size göre...

  ya bi gidin arkadaş şu adamın başlığından, insanları bari şampiyonluk sonrasınd zıvanadan çıkarmayın. fatih terim'in tahtaya önce onu yazıp etrafına takım dizdiğini düşünüyorum, sağolsun sonuna kadar arkasında durdu.