• 6862
  bizim takıma geleli 2 yıl oldu. bu süre zarfında 69 maça çıktı ama maalesef akıllanmadı.

  şimdi ne dediğimi anlamanız için ufak bir betimleme yapalım;

  belhanda'ya pas gelir, belhanda sağa gitmiş gibi yapar ama sola gider rakibi de bu hareketi yediği için belhanda'yı durdurmak için çeker ve...

  şimdi bu betimlemeyi biz dolduralım. sonucunda ne olur?

  evet doğru bildik; belhanda küçük enişte moduna bağlar ve bastıra bastıra kurduğu arapça cümleleriyle rakibin üzerine yürür... her maç istisnasız durum bu.

  yahu abi akıllan ya allah aşkına akıllan. maçları ha kart gördü, ha kart görecek şeklinde izleye izleye psikolojimiz bozuldu. adamlar biliyor bunun çabuk sinirlendiğini, doğal olarak da üstüne oynuyor, bu adamda bir güzel yiyor. sanki yeryüzünde bir tek kendine faul yapılıyormuş gibi davranıyor artist.

  ya hayır anlamıyorum vallahi çıldıracağım abi her gün sanki neyse ya kendi kendimi sinirlendirmekten başka bir şeyde yapmıyorum.

  bu mübarek ramazan ayında, akıllansın diye hatim indirecek de değilim. nasıl olsa akıllanmıyor, yapılacak bir şey yok. yok da yine de sinirlendiriyor el alemi artist. yalnız öyle çok laflar ettim amaşaka maka onsuz da olmuyor. psikolojimizi böyle bozdu işte allahı'ın artisti.
 • 6867
  arkadaşlar kabul edin artık, younes belhanda zamanında mustafa sandal'ın yaz ayında trend olmuş şarkısındaki gibi "isyankar" bir adam. *

  bu şekilde motive oluyor, bu şekilde hırslanıyor. bir dakika içinde kavga edemeyeceği hiç kimse yok çünkü çok çabuk parlıyor. ancak, gariptir 1 dakika sonra da hiçbir şey olmamış gibi oyununa devam ediyor.

  ayarını iyi yaptığı, kırmızı kart yemediği ve takımı yakmadığı sürece fazla takılacak bir durum değil bu. anlık gel gitleri olmasa zaten çok büyük seviyelere çıkabilecek bir oyuncu olurdu kendisi.
 • 6868
  15 mayıs 2019 galatasaray akhisarspor maçı'nda sadece tek bir pozisyonda rakibiyle küçük bir münakaşası olmuş, onda da rakibi belhanda'yı arkadan çekmiş ve çekme eylemi uzun sürdüğü için belhanda doğal olarak sinirlenmiştir. bu pozisyonun biraz daha uzun süreninde hagi uefa kupası finalinde dayanamayıp dirsek atarak kırmızı kart görmüştü. belhanda'yı sevmek zorunda olmayabilirsiniz, ama haksız eleştirme hakkında sahip değilsiniz. ki akşamki maçta standartlarının altında bir oyun ortaya koydu. özellikle ilk yarıda. alın size fırsat, buradan yürüyün.
 • 6869
  “trash talk” diye bir tabir vardır nba literatüründe. rakibin moralini bozmaya yönelik söz ve davranışlara deniyor. bu sayede rakip oyuncuyu demoralize edip kendini motive edebilen oyuncular var.

  micheal jordan kobe bryant yapınca havalı oluyor da bizim belhanda yapınca mı problemli adam ?

  dünkü kupa finalinin başınd o hareketi yapmasaydı belki maç boyunca kitleyeceklerdi bir de bu açıdan düşünün.

  kendisine tokat atan jailson’a dahi saldırmamasına rağmen kırmızı kart gördü bu adam. söyleyeceklerim bu kadar.
 • 6872
  bu yaz döneminde 20 milyon euro ya okutulup yerine gerekli transfer kaynağı yaratacağımız oyuncudur. belhanda gamsız keyfi yerine gelince oynayan ve kart sorunu olan bir futbolcudur. feghouli o alana çekilip o para ile ribery ve babel transferleri yapılıp şampiyonlar liginde güzel bir hücum hattı oluştururuz. robben de olsa hiç fena olmazdı.
 • 6874
  haterlarına konuşma fırsatı vermiş taklacı. orta sahada ne yaptığını bilmeyen ndiaye varken ve maalesef temposu takımın çok çok altında olan kaptan selçuk inan(evet kaptan) varken orta sahanın tüm yükü neredeyse kendisine binmiştir. defanstan top çıkar, oyun kur, hücuma çık, destek at, geri dön, alanı kapat, adamı marke et... ben yazarken yoruldum ama adam sahada bunların hepsiyle başa çıkmaya çalışıyor; sonra siz burada ahkam kesiyorsunuz, geçiniz...

  dün gayet de iyi bir performans ortaya koymuştur. ilgili maçta* sadece maçın ilk 10-15dklık bölümünde etkisiz gözüktü. onun dışında kilit pasları atmış, asistini yapmış, hem oynamış hem oynatmış, başta da takımı feghouli ile beraber hücuma sürüklemiştir.

  dünkü maçtan bağımsız konuşalım biraz da. taraftarın kendisine karşı takındığı “çifte standart”tan, gamsızlığından(!) bahsedelim mesela. bu adama gamsız, akılsız deniyor. bu adam gamsız değil. gamsız olan adam takımı için her maç bu kadar efor sarf etmez, golden sonra gidip arkadaşlarını tebrik etmez, kolay kolay öfkelenmez, sinirlenmez, maç içinde tartıştığı arkadaşıyla maç sonunda kucaklaşmaz*(mariano ile tartışma yaşamışlardı), sarı kart gördüğü takdirde bir sonraki maç cezalı duruma düşeceğini bildiği bir maçta sarı kart gördüğü için yıkılmaz*. bu kadar örnek yeterli mi gamsız olmadığını göstermek için? bence gamsız değil, hele hele akılsız hiç değil! geçmişte de uzun uzun bahsettik(bkz: #2580971). akılsız adam ne böyle bir kariyer yapar ne böyle takımlar forma verir ne de böyle başarılar elde eder. mental olarak biraz zayıf ve maalesef oyun içinde zaman zaman küsebiliyor. evet bildiğin küsüyor, topu oyunu bırakıyor, sağa sola bir şeyler söyleniyor, elini kolunu açıyor ve küsüyor. daha nasıl anlatabilirim bunu bilmiyorum. bu doğru mu? tabi ki değil ama geleli iki sene oldu günahıyla sevabıyla sevmek misali bu adamı da böyle kabullenseniz olmaz mı? takım için önemi ortadayken böyle bayat eleştirileri(bazıları benim için net art niyet) ısıtıp ısıtıp önümüze koymasanız olmaz mı? adam sahada en çok efor sarf eden oyuncularımızdan biri ama bir pozisyonda sinirlerine hakim olamayıp rakibi takip etmeyince, rölantiden alınca, ya da arkadaşına sitem edince “gamsız” oluyor. abi hadi oradan ya, sen görmek istediğini görüyorsun başka bir şey değil!

  en irrite olduğum olay ise şu: vakti zamanında bu takımda melo diye bir oyuncu vardı. o da rakiplerle çok didişirdi. hırslı bir oyuncuydu, o da zaman zaman öfkesini kontrol etmekte zorlanırdı ama melo taraftarın sevgilisiydi! melo hırslıydı, melo mücadeleciydi, melo agresifti! gelin görün ki belhanda sahada tahrik edilince, öfkesini belli edince vay efendim gerizekalı da aklı yok da bilmem ne de nereden geldin de... 2 kasım 2018 galatasaray fenerbahçe maçında adam roberto soldado tarafından resmen taciz edildi de yine suçlusu belhanda oldu...

  artık yavaştan toparlayalım. evet, zaman zaman gereksiz kartlar alıyor, oyuna küsüyor, kötü performans gösteriyor; eyvallah. ama bu çifte standart ziyadesiyle can sıkıcı, samimiyetsiz...

  son olarak, lütfen bu adamı eleştirirken elinizi vicdanınıza koyun ve daha adil daha samimi olun.
 • 6875
  soso ile kan kardeştir. bazen xavi-iniesta tadında resital izletirler bazen barış özbek-mustafa sarp tadında korku filmi. bazen soso " oynayasım yok belhanda sen hallet " der bütün yük kendisine kalır bazen tam tersi olur bazen de ikisi anlaşıp " *ikerim oynayacağınız topu biz oynamıyoruz " derler ve köşeye çekilirler ki en vahimi de budur. atsan atılmaz satsan satılmazdır, iki ucu boklu değnektir.

  düzeltme: yazım hatası
 • 6876
  hakkında çok şey yazılır da bizim taraftarlar anlamaz. bir senedir olur olmadık her maç sonrası akbaba gibi başlığına üşüşüldü. kendisine fenerliler tarafından saldırıldı, taraftarımız yine onu suçlu buldu. irkı yüzünden, tipi yüzünden küfürler, hakaretler yedi. 3 gün sonra şampiyon olacaksak, en çok emeği bulunan ilk 3 oyuncudan biri. gel gör ki saha içi onlarca argümanla bizim icin önemi defalarca anlatılmasına rağmen, o yokken rakip kaleye gidemediğimiz defalarca görülmesine rağmen, oynamadığı ve oynadığı maçlardaki puan ortalamamız belli olmasına rağmen hala ve hala havadan sebeplerle eleştirilen oyuncu.

  bir distopya yazıyorum yıl 2065. gs sözlük yazarları olarak hepimiz huzur evimsi bir yerde toplamışız, konuşma becerimiz yok olmuş, hunharca birbirimize belhanda gamsız diyoruz.