• 6806
  kendisi bu sene özellikle son 4-5 aydır çoğu galatasaraylı tarafından beğenilmektedir, aynı feghouli gibi. şu zırt pırt kart görme olayı haricinde söylüyorum bunu.
  geçen yıl hem kart görüyordu hem maçlara hiçbir etkisi yoktu, yani takımın 10 numarasına kıyasla öyle ezici bir üstünlüğü yoktu. bir 10 numaranın maçı nasıl sürükleyebileceğini yine kendisi bu sene trabzonspor maçında gösterdi bize.
  buna rağmen kendisi delicesine savunuldu özellikle de sneijder yerine geldiği için eleştirildiği iddia edildi. ama gördüğümüz gibi, belhanda düzgün oynadığında kimse 8 numara 8,5 numara, sneijder'e göre modern oyun kurucu vs demiyor. oynanan oyunu herkes görüyor.
  feghouli de geçen yıl kötü olmasa da ortalama bir performans göstermiş, bazı maçlarda özellikle yavaşlığı çıldırtmıştı. ama bu sene porto maçıyla başlayan süreçte ağırlığını bir koydu, kimse hakkında kötü bir şey demiyor artık.

  durduk yere nereden yazdım bu yazıyı? (bkz: mariano luyindama marcao nagatamo dörtlüsü) başlığına girdim. başlıktaki oyunculara muslera ve donk'u ekleyince süper lig'de herkesi vurup geçecek bir savunma hattı çıkıyor. ileride de diagne ve onyekuru'nun gollerine rağmen vasat performansı, n'diaye'nin de dalgalı bir çizgide gitmesiyle takımın en önemli oyuncuları belhanda ve feghouli oluyor. umarım son birkaç aydır gösterdikleri performansı devam ettirirler, özellikle belhanda. kendisinden nefret ettim uzun bir süre, hala da en çok sinirlendiğim oyuncular arasında. ancak kendisini sevmeye de başladım bir yandan.

  "abi 10 numara illa şut mu atacak" deniyordu, belhanda toplara çok iyi vuruyor. bu özelliğini sonunda kullanmaya başladı. direkt gol oluyor, kaleciden dönüyor atıyoruz, savunmaya çarpıp giriyor vs. takımın toplara vuruş konusundaen yetenekli 2 futbolcusu bam bam şut çekmeye başlayınca neler olduğu ortada, gol bir şekilde geliyor.

  yürüyedurun