• 6792
  (bkz: 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı) sırasında "beni çıkar hocam atılırım" demesinin nedeni kendinden ziyade hakemin hal ve hareketlerinden işgillenmesi olarak algılıyorum.

  ben dahil herkes "bu herif belhanda'yı atacak ikinci yarı çıkarsak mı" diye düşündüğü bir ortam vardı. ki zaten hakem denen varlığın ikinci yarı yaptıkları düşünülünce dakika 60 olmadan atılırdı.

  keşke ikinci yarı oyunda kalabilecek kadar sakin olabilse ama adamın kodunda yok. neyse şu sezon verebileceği katkıyı versin nasıl olsa sezon sonu ayrılacak.
 • 6793
  kendisi hakkında saçma sapan algı kasılıyor.
  yok 19.dakikada ikinci sarıdan atılması gerekiyormuş. ulan 2 futbolcu çarpıştı. niye atılsın adam. üstelik 1.sarı da normal bir fauldü.
  sırf haksız 1 puan çalmalarını örtbas etmek için hedef saptırıyorlar belhanda üzerinden.
  böyle sığ ve küçük vizyon işte sizinki!!!
  (bkz: 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı)
 • 6794
  (bkz: 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı)

  bir büyük maçta daha bir halt yapmamıştır. muazzam bir derbi performansı var geldiğinden beri.
  3 beşiktaş, 4 fenerbahçe, 4 trabzon maçı oynadı.

  3 kırmızı kart 29 nisan 2019 beşiktaş galatasaray maçının hemen başında medel'e attığı dirsek kırmızıydı hakem niyeyse vermedi.
  2'si kırmızıya dönmüş 3-4 tane sarı kart

  (bkz: 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçı) hariç iyi oynadığı tek bir büyük maç yok.

  edit: şu entry ne hakla en ofsaytlara sokuluyor şaka mı bu? keşke sözlük olmasa da, büyük harflerle yazabilsem, hiç bir halt oy na mı yor !

  son 3-4 aydır iyi oynuyor belhanda, ama yine büyük maç yine hüsran. 8 numara 8,5 numara gibi saçmalıklar bu dönemde hiç konuşulmadı çünkü pasları, dribbling ve şutlarıyla gayet iyiydi son birkaç ay. üstte yazdığım trabzonspor maçında nasıl sürükledi maçı? çünkü gayet iyiydi o maç. ama diğer maçlar hiçbir şey yapmadı. pardon, yapamadı diyelim. çünkü ya oyundan atıldı, ya aptalca sarı görüp bütün maçı baskıyla götürdü.

  gözünüz mü döndü anlamıyorum ki, 11 derbide 1'i net ama verilmeyen 3 kırmızı kart görmüş, daha dünkü maçta maçın başında sarı kart gördüğü için 45'ten sonra çıkmış, ilk yarıdaki maçın sonunda 500. kez tahriğe kapılıp soldado'yla atışıp takımın paramparça olmasına sebep olan olayların fitiline ortak olmuş bir adam bu. feghouli geçen yıl kavgaya girip kırmızı gördü, hepimiz sinirlendik ama sonra bir tane falsosu bile olmadı. takır takır top oynuyor. belhanda tam oldu diyoruz, pat diye sıçıyor herhangi bir maçta.
 • 6797
  oyuncular ile saatlerce konuşarak daha zeki daha soğukkanlı yapamıyorsunuz ama saatlerce aynı oyun setlerini oynatırsanız iyi sonuç bekleyebilirsiniz.

  gelelim belhanda' ya bu adamı sahadan alınca onun yarısı kadar üretkenlik sağlayacak oyuncumuz yok, sağında oynayan arkadaşın yükselen formunda da büyük katkısı var. şimdi bu adamın kusurları ortada taraftar olarak bizim de ona karşı tutumumuz belli. maçın kırılma anı belki de bu hamle oldu. (zaten kendisi beni çıkar hocam demiş) hakemler yer arıyor bize kart vermek için, en kritik maç öncesi stoperlerin yediği halt bu maçın sonucunda en az bu nokta kadar etkili oldu, oyunculara para cezası verilmeli. şampiyonlukta prim almayı biliyorlar, şampiyonluktan etmenin de bedeli olmalı.

  takım topu al gülüm ver gülüm yapıyor, hoca sinirlenip gol yememize neden olduğunu düşündüğü (faul yapıldığı için topu kaptıran adamı) oyundan alıyor. golü attıran da aynı adamdı, tamam orada çalım denememeli fakat ardından gerekirse faul ile durdurmak gerektiği aklından yoksun olmaya ne demeli? takımın en iyi ve sonuç için ayağına baktığı oyuncular sahada yoksa galibiyet nasıl gelecek? 10 tane fenerliye sorun en çekindiğin oyuncu kimdi diye bakalım kimlerin adını verecekler.

  en kötü senaryo belhanda kırmızı gördü diyelim o halde bile 10-10 oynanacak maç, ben 1 kişi eksiz olan fenerbahçe'nin topu bize bıraktığı senaryoyu daha kötü buluyordum. ona rağmen öne geçip puan kaybetmek beni şaşırttı dürüst olmak gerekirse.

  günlerdir 2-1 kazanacağız inancındaydım, bu kadar yaver de gitmişken şansımız önce hakem sonra teknik heyet ve oyuncular maharetiyle kaçırdığımız bir galibiyet oldu.
 • 6799
  14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçında eleştirilecek en son kişidir. futbolcular robot değildir ve ruhları vardır. maçın başında faul bile olduğu tartışılabilecek bir pozisyonda sarı kart gösteriliyorsa bir oyuncuya ve o oyuncu bütün hafta kart muhabbetlerinin ortasında kalıyorsa, o oyuncudan o dakikadan sonra verim almamız çok zordur. ali palabıyık'da bunu istedi ve başardı. belhanda biraz topa hareketlenip faul yapsa atılacaktı zaten. yapılması gereken şey, ikinci yarıya selçuk inan ile başlamaktı. zaten defansın pas yapamıyor. takımda tek pas yapan oyuncu da çıkınca doldur boşalt bile yapamadık.

  selçuk-emre girip, semih- belhanda çıksaydı çok daha güzel bir oyun ile maçı kazanabilirdik.
 • 6800
  şampiyonluk şansı devam ettiği sürece desteklememiz gereken futbolcu. ligin sonucu ne olur bilemem ama bu sezonun sonunda yolları ayırmamız lazım.

  ikinci yarının başından beri çok iyi bir performans gösteriyor. keşke mental sorunları da olmasa. "penaltı attırmadılar" diye küsen küçük bir ergen gibi davranmasa mesela. veya tansiyonu yüksek maçlarda "belhanda kırmızı görür mü?" korkusu yaşatmasa bize.

  14 nisan galatasaray fenerbahçe maçında bile bu camianın en korkusuz adamlarından birisi belhanda'nın atılmasından korkarak değişiklik yapmak zorunda kaldı düşünün.

  bu kadar dengesiz bir karaktere güvenip sezona başlayamayız artık. umarım sezon sonunda yollar ayrılır. sezon bitene kadar destek.