• 6672
  istinasız kaptırdığı her top sonrası sözlükte hakkında bir şeyler yazılıyor ve yoğun eleştiriye maruz kalan futbolcu. ama gerçekten yeter artık çünkü fazlasıyla sıkmaya başladı bu durum. madem öyle yapacaksınız o zaman verdiği gollük paslardan sonra neden gelip yazmıyorsunuz?

  sadece dünkü maç özelinde değil; haftalardır takımın kazanması için saha içinde en çok uğraşan ve bir şeyler yapmaya çalışan iki oyuncudan biridir. diğeri de feghouli zaten. bir kişide çıksın buna yalan desin hadi. diyemezsiniz. ama top kaptırdı, önündekine bir pas veremedi ouvvv diye yazarsınız hemen. gerçek futbolu pes zannediyorsunuz sanırım.

  işte bu güruh ciddi şekilde sözlükten soğuttu artık.

  (bkz: 17 mart 2019 bursaspor galatasaray maçı)
 • 6674
  17 mart 2019 bursaspor galatasaray maçında skor 2-0 a gelene kadar oynamaya çalışan, bişeyler denemeye çalışan tek oyuncumuzdu. 2-0 dan sonra takın arkadaşları kendisine eşlik edince maç geldi. nasıl bu kadar eleştiriliyor cidden anlamıyorum. adam 2-0 a kadar tek başına oynadı ya. feghouli her aldığı topu kaptırıyordu. ndiaye'nin 10 dk adını duymuyorduk. luyindama 1.75'lik saivet ile kafaya çıkıyordu ve saivet topu bizim savunmanın arkasına sektiriyordu.* bu denli oynamıyorduk. ancak belhanda ona rağmen deniyordu. vallahi helal olsun. çok iyi oynuyor. taraftar onunla uğraşmayı bırakınca daha da arttı performansı.
 • 6676
  eskiden vasatti ve elestiriliyordu, gereksiz savunuculari vardi ama 2018-2019 sezonunun ikinci yarisinin en iyisi bana gore. inanilmaz klas oynuyor, belhanda isterse sampiyon oluruz. skora dogrudan katki vermeye baslayinca bambaska bir oyuncu oldu. forvetten ve onyekuru’dan istedigimiz performansi alamamamiza ragmen hala yarisin icindeysek, bu belhanda’nin artan verimliligi sayesindedir. sezon sonu satilacaksa degeri 13-14 milyon euro civari olmalidir. zaten 10 milyon alti bir fiyata satmaktansa elimizde tutalim daha iyi, kalitesi bizim ligin ustunde ve yerine alabilecegimiz adam da hic ucuz olmayacak.
 • 6680
  bizim takımdaki rolünü ailedeki serseri, kavgacı ama özünde iyi insan olan ailesine bağlı küçük kardeşe benzetiyorum. gereksiz agresiflikleri var, kart görmeye meyilli, biraz serseri kılıklı ama seviyorsun işte. kerata diye yalandan kızıp sevdiğimiz küçük kardeş gibi. o olmayınca evin neşesi kaçıyor. yaptığı küçük saçma espriler olmayınca tadın tuzun kalmıyor. bu da böyle işte. cezasahasında bir çok kişinin yapmayacağı şekilde çalım atıp penaltı kazandırıyor sana ama yine de sarı kart görüyor*. penaltıya seviniyorsun ama yine serserlik yaptığı için de kızıyorsun. bu adamı böyle kabul etmek lazım. büyüdüğü topraklar itibariyle de bu agresif, çirkef halini normal karşılayabiliyorum.

  taraftarı bu kadar ikiye bölen bir oyuncuyla uzun yıllar tekrar karşılaşmayacağız bence. ama 18/19 sezonunda da takım şampiyon olursa 2'de 2 yapmış olacak ve birçok kimse kendisini iyi hatırlayacaktır.
 • 6681
  17 mart 2019 bursaspor galatasaray maçında var'dan sonra gelen penaltı kararından sonra hakeme "gördün mü bana inanmadın bak ne oldu şimdi" şeklindeki tepkisinden sonra sarı kart gördü ve sezon içindeki 6. sarı kartını gördü.

  kalan haftalarda sanırım en az 2 maçta da daha sarı kart görüp en az bir maçta daha oynamayacağını hepimiz biliyoruz.

  nefret ediyorum forma çıkararak ya da böyle gereksiz itirazlarla kart gören gevşek topçulardan.

  adam tam form tuttu diyorsun bir bakmışssın sonraki hafta cezalı.

  inşallah sezon sonuna kadar sakatlık veya kart cezalısı olmaz, çünkü gerçekten de kendisi iyi oynadığında takım seviye atlıyor. kendisi olmadan ve iyi oynamadan kalan maçları götüremeyiz.
 • 6683
  içerisinde fazlaca troll bulunduran galatasaray sözlük ahalisini "gaza" getirmek için kullanıldığını düşündüğüm futbolcumuz.
  aksi takdirde 2018 - 2019 süper lig sezonunun şu ana kadar ki sürecinde takımın en iyisi olduğunu görmemek için art niyetli olmak gerekiyor.
  oyun kötü ve takım skor olarak geride ise belhanda kullanılarak taraftarın sinir uçlarına çok rahat bir şekilde dokunulabiliyor.