• 5788
  kendisi için teklif edilen 7-8 m euroluk rakamlar çok düşük ama eğer 10 ve üzerine çıkmaya başladıklarında kulüp ciddi ciddi satmayı düşünür. aslında bence doğru da yaparlar. belhanda ile ilgili bir sorunum yok ama kendisine büyük bir yatırım yapıldı. maaşı yüksek ve yaşı da geçiyor. ölü yatırıma dönüşmeden elden çıkartmak çok akıllıca olur. satılmasın diyen renkdaşlara saygım var. benim futbol piyasasına bakış açım bir kaç yıldır çok değiştiği için, satılmasında bir sakınca görmüyorum.

  (bkz: 2018 - 2019 sezonu ara transfer dönemi)
 • 5792
  yönetimin ve teknik kadronun planları içerisinde kendisini satmak yok bildiğimiz kadarıyla. 10m euro'nun üzerinde teklife satılsın ya da reddedilemeyecek teklif gelirse satılsın diyenler de var. buradaki kritik konu, yönetimin ve hocanın planlarında kendisini yollamanın olmayışı. bu nedenle ben hazırda bekletilen bir alternatifinin olduğunu düşünmüyorum. geri kalan 20 günde de büyük ihtimalle sıfırdan başlayıp doğru düzgün transfer yapamayacaklarına göre, gitmesinin pek mantığı olduğunu düşünmüyorum. hazırda süper bir hamle varsa bekletilen, onu bilemem.

  ayrıca işin bir de başka bir önemli boyutu var, belhanda'yı her zaman satabiliriz. takımımız oyuncuları arasında her transfer döneminde iyi kötü teklif alabilecek ender oyunculardan biri. o yüzden eğer teklif varsa bile yazın değerlendirmek daha mantıklı. ne de olsa, 2021-2022 sezonunun bitimine kadar her sezona 0 (sıfır) transfer bütçesi ile başlayacağız ve ancak oyuncu satarsak oradan gelen parayı değerlendirebileceğiz. şimdiden eldeki herkesi çıkarmak çok doğru değil. devre arasında yapacağımız hamlelerde alacağımız oyuncuların da iyi teklifler getirerek satılacak performansı göstereceği garanti değil.

  ayrıca ne kadar önemli bu sezon bilmiyorum ama, belhanda'yı satarsak uefa avrupa ligine de veda ederiz bence. zaten eylül listesine 3 kişi ekleyebiliyoruz. şimdiden o listedeki önemli oyunculardan bazılarını yolladık. yaptığımız transferlerin hepsini de kaydedemeyeceğiz. mesela garry'nin yerine birini alsak bile ekleyemeyeceğiz listeye. çünkü daha önemli olan forvet ve stoper oyuncularını ekleyeceğiz. bu durumdayken daha fazla önemli oyuncu göndermenin bence lüzumu pek yok. serdar, maicon, eren gibi isimleri gönderebilirsek, garry'den kazandığımız para ile birlikte gayet yeterli bir bütçe yaratılır.
 • 5793
  sezon basinda veya sezon sonunda, panik yapmadan mantikli bir yonetim ile yerini doldurabilecegimiz orta sahamiz.

  yari yilda satilmasi kesinlikle takimimiza olumlu yansimayacaktir.

  olaya soyle bakiyorum. varsayalim ki 20m euro veren cikti. oyuncu da istedi ve sattik. 10m euro'ya satabilecegimiz oyuncudan iki kati kar ettik gibi gorunebilir ama sampiyon olamazsak da en az 50m euro zararimiz olur.
 • 5794
  daha önce yazmıştım. fatih terim'in belhanda'yı devre arasında gönderme gibi bir niyeti olmadığını düşünüyorum. fikrinin değişmesi için gerçekten 8-10 m euro bandında değil de daha yüksek bir bonservis teklif edilmesidir ve belhanda'ya kesin bir alternatif transfer hocanın önüne konulmalıdır. işin diğer tarafı da takım içinde şu an itibariyle belhanda'yı yedekleyecek bir futbolcumuz yoktur.
 • 5795
  değerini bulan her oyuncu satılmalıdır. kiev yakaladı bizi 10 milyon euro ya çaktı adamı. 7-8 bendine asla hayır demezdim. emre akbaba gani gani oynar belhanda kadar. soso zira onun mevkisinde ciddi katkı verir. yunus gibi bir değer var elimizde. kardeşimize yer açılır. bazen zarardan kâr etmek evladır.
 • 5797
  (bkz: belhanda kapatılsın yerine avm yapılsın)

  onun yaptığı işi ne emre akbaba yapabilir, ne ndiaye...

  neyse, olay bu değil, olay bu tip satışlar da fiyat, karşındaki takımın durumu ile doğru orantılıdır.
  al-ittihad kim ligin 15'ncisi. zaten 16 takım var. bir maç fazlası ile üstündeki takımla arasında 6 puan var.
  yani, bu takımın küme düşmemesi için iyi bir kadroya ihtiyacı var. 10 milyon + aleksandar pesic karşılığında omuzlarda gönderelim. forveti de bedavaya getirmiş olursun. 10 milyona iki tane orta sahaya basarsın... peter zulj gibi. 2-3 milyon kalır buradan. e rodrigues'den de kaldı az bir şey... artık eksikleri tamamlarsın yavaş yavaş.. 20 gün var daha nasılsa..

  satmam demeyin.
  hatta satmam diyorsanız bile pesic'i isteyin. kiralayın...
 • 5798
  belhanda klasik olmasa da merkez orta saha genetiğine sahip bir 8 numaradır. belhanda’yı 10 numara olarak görmeyelim diye yaklaşık altı ay önce yazmıştım. zaten kendisi de söylemişti bunu; ben on numara değil sekiz numarayım diye, hala da söylüyor.

  ancak biz klasik 10 numaramız olmadığından üçlü orta saha dediğimiz sistemi oynuyorduk. fernando-ndiaye-belhanda. aslında bu sistem başarılı da oldu. çünkü belhanda 4-3-3’ün ortadaki üçlünün ortası için yaratılmış bir futbolcu zaten. ancak bu sistemi oynarken ileri üçlü hep yetersiz kaldı. çünkü eren statik, deplase olamayan, duvar olamayan merkez santrafor özelliklerine sahipti ve hareketli forvet rolünü oynayamadı. çoğu zaman ve de mecburen sinan gümüş’ün orada tercih edilmesi sırf 4-3-3 formatı yüzündendi. dikkat ederseniz fatih terim alan carvalho’yu ısrarla istiyor. çünkü alan carvalho tam da istediği üçlü forvete uygun futbolcu. solunda onyekuru, sağında sinan ya da emre akbaba ile oynayacak. emre sakatlıktan dönene kadar sinan ile idare edecek diye düşünüyorum.

  belhanda gönderilirse yerine kesinlikle feghouli oynayacak bence. çünkü feghouli daha çok 10 numaraya yakın bir stile sahip. belhanda kadar olmasa da adam eksiltebiliyor, derin ve kilit paslar atıyor hatta uzaktan şutlar çıkarabiliyor. hatta rakip ceza alanı önünde belhanda’dan daha verimli.

  bu durumda sağ kanat sinan ile yunus akgün’e kalıyor. ancak fatih terim’in bir kanat oyuncusu daha alabilirizin tercümesi şu. gerektiğinde hem sağ hem de sol kanatta oynayabilecek bir kanat oyuncusu ihtiyacımız var.

  sonuç olarak yunus belhanda öyle 8 m eurolara gönderilecek bir futbolcu değil. 12 ve üzerine gönderilirse, feghouli ve uygun fiyata alınacak bir kanat ile boşluğu doldurulabilir. aksi halde satıp takımın omurgasıyla oynamaya değmez.
 • 5799
  ah benim sevgili sözlüğüm ah. çok saf kalplisiniz ve çok çabuk kapılıp gidiyorsunuz. son maçta idare eder oynadı ve yine sizlerin gözünü boyadı bu asistin asisti reyiz. büyük maçlarda fıss, küçük maçlarda tıss olan bu asistin asisti reyiz, size yine söylüyorum, 3 derbide 2 kırmızı kart yiyecek yine. yine başımızı yakacak, ona en ihtiyaç duyduğumuz maçlarda yine yolları oynayacak. çok çabuk kapılıp gidiyorsunuz ama inşallah ben yanılırım da takımı şampiyonluğa taşır. her ne kadar bu asistin asisti reyize hiç inanmasam, güvenmesem de.
 • 5800
  yerine iyi kötü birisi varsa hemen satılması gereken oyuncu. ama bizim yönetim bunu beceremez yerine birini bulamaz ayrı konu. adı scout ekibi olan çapsızlar mangasına hiç değinmiyorum. ben tek başıma sezonda 5 futbolcu bulabiliyorken bunlar 10 kişi 2 tane topçu öneremiyorlar. satılması konusuna gelince, satılmasın sezon sonu satarız diyen arkadaşların kaçırdığı birşey var, o da devre arası transflerlerinin "pahalı" olduğudur. yıllarca bize bunu yapmadılar mı? arap kulüpleri şu an panik transferi olarak bu paraları gözden çıkartıyor, belhanda'yı şimdi satmazsanız sezon sonu 5'ten yukarı satamazsınız. yaşayıp görelim.
 • 5801
  kendisinden memnun değilim. ilk transfer edildiğinde de maliyetini yüksek buldum. maç içinde bazen olmayacak işler yapıyor. belirli bir standardı da yok. stresli maçlarda çabuk sinirleniyor. forvetimiz yok, diğer oyuncuların şut tehdidi olması lazım ama belhanda da şut da yok. ancak ağustostan bu yana bir tane forvet alamamışken satılmasını istemem. yerine oynayacak başka kimse yok. bu sebeple sezon sonu yeni planlama yapılırken satılması taraftarıyım. hem maaş hem bonservis bütçesi açılır. devre arası kimse iyi oyuncusunu satmaz. satıyorsa da fiyatı katlanıyor.
 • 5803
  hazırlık maçında* bile rakibe dirsek atan futbolcu. hiçbir amacı olmayan maçta, ortada hiçbir gerginlik yokken neden böyle bir şey yapar aklım almıyor. ayrıca rakip yarı sahanın ortasından ismail'e attığı pasla rakibi gol pozisyonuna sokarak galatasaray kariyerindeki ilk asistine çok yaklaştı. aynı pası rakip kaleye doğru atmaya başlarsa çok maç aldırır.