• 5757
  belhanda’yı satmak şampiyonluğu satmaktır vebenzeri yorumlara katılmıyorum. satışından gelen parayla orta saha almamak şampiyonluğu satmaktır benim gözümde. çoğunluğun korkusu da bu zaten. giden oyuncunun yerinin dolmaması.

  konuşulan rakamlar 8-10 civarı ve maaşı da epey yüklü. devre arası ya da sezon sonu; ne zaman, ne kadar bedele takımdan ayrılır tahmin etmek güç. fakat belhanda gittiğinde umarım 10 uzun bir süreliğine dinlendirilecek bir forma numarası olur. türkiye şartlarında bu numaraya çok anlam yüklüyoruz. (hem teknik hem de duygusal) daha önce ofansif orta saha oynadıysan ve 10 numarayı giyiyorsan senden klasik 10 performansı bekliyorlar. klasik 10 olmadığın ve yeteneklerin ona yatkın olmadığı zaman da eleştiriliyosun.

  belhanda 10 numaralı formayı giymiş 15 numaralı formayı giymiş hiç önemli değil benim gözümde. gösterdiği performansa bakmak daha doğru çünkü. 2017-2018 senesinde fazlasıyla eleştirdim, 2018-2019 senesinde ise hem fiziksel anlamda en iyi oyuncularımızdan biriydi hem de pas bağlantıları sağlayabilen neredeyse tek oyuncumuzdu. belhanda’ya alışmak zor oldu...

  sezon sonu orta sahada komple bir değişim olacağı, takımın iskeletinin yeniden kurulacağı ortada. şimdiden tek dileğim olacak: gelecek sene gelen orta saha oyuncumuzla (iyi de olsa kötü de olsa) belhanda’yı ya da başka bir eski orta saha oyuncumuzu karılaştırmayalım...
 • 5758
  eğer arabistan'dan teklif varsa 15 milyon euro'dan bir kuruş aşşağıya satılmaması gerekiyor. garry rodrigues'in 10 ettiği piyasada rahat rahat 15'i görür. ben genel olarak oyuncu satışına karşı değilimdir. değerini bulan herkes satılabilir. yerine oyuncu bulunur, yeter ki bir planımız olsun. belhanda ve feghouli gibi oyunculardaki en büyük sıkıntı yüksek maaşlarıdır. bizim yüksek maaş bütçesini düşürmemiz gerekiyor. diğer taraftan 1 eylül 2018 trabzonspor maçından sonra kendisine 7 milyon euroluk bir teklif gelse, herhalde çok az kişi satılmasın derdi:) futbol işte böyle bir oyun...

  (bkz: 2018 - 2019 sezonu ara transfer dönemi)
 • 5759
  bence de yeri bu dönemde dolmayacağından dolayı satılması durumunda şampiyon da olamayacağımız oyuncumuz. ek olarak ara dönemde satmamız bize ffp bakımından da herhangi bir katkı sağlamayacak. en mantıklı hareket sene sonunda belhanda'nın satılması ile elde edeceğimiz gelir ile yaz transfer döneminde hareket alanımızı genişletmektir. kadroda rodriguesden sonra yüksek meblağlara satabileceğimiz oyuncu sayısı pek bulunmuyor. bunlardan en yüksek meblağ alabileceğimiz kişi de belhanda. dolayısıyla tüm bunlar göz önüne alındığında sene sonunda yapacağımız satış ile gelecek sezonun kadro planlanmasında bütçe oluşturmak olacaktır.
 • 5760
  hakkında yapılan karalamaları görünce çok şaşırıyorum. ne çabuk unutuldu kendisi olmayınca yaşadığımız puan kayıpları. yeri dolmayacak oyuncudur. hele bu saatte hiç dolmaz efendim. saçmalamayın lütfen, kendinize gelin.
  son oynadığımız sivas maçında oynayabilmek için tedavisini 10 gün önce durdurmuştur. öteki tarafta diyare oldum maça çıkamam diyip de karayiplere giden adamımız da vardır... ikinci yarıda feguş ile birlikte şampiyonluk getirecektir.

  not: belhandacıyız balhandacı hülooğğğğğğğğğğğ
 • 5761
  rasyonelliğini yitirmiş belhanda düşmanları haricinde, artıları ve eksileriyle belhanda'nın en azından şu anda galatasaray için önemli bi' oyuncu olduğu ortadaki bi' gerçek. maalesef takımda onun üstlendiği rolü devralabilecek kimse gözükmüyor. o halde giderse yerinin mutlak suretle doldurulması gerekiyor. bu yaz gomis gittikten sonra ve şu ana göre transfer için daha geniş zamanlar varken gomis'in yerini dolduramamışken transferin bitmesine 19 gün kala böyle bir risk alınmaya değmez. hee, araplar çılgın bi' teklif yaparsa ve belhanda gittiğinde yerine kimin geleceğinin hazırlığı yapılmışsa orasını bilemem
 • 5764
  asistin asisti kral
  ne kuş deve ben şahsen böyle futbolcuları sevemiyorum, hala 10 numara mı 8 numara mı ne iş yapar kimse net konuşamıyor. ama bir gerçek var ki ister 8 oynasın ister 10 ister 18,
  günümüz orta saha oyuncuları gol yada asist katkısı yapmadığı sürece bir şeyler her zaman eksik kalacaktır.

  giderse de üzülmem kalırsa da. zaten piyasası olan bir oyuncu, çok fazla zarar edeceğimizi, elimizde kalacağını sanmıyorum.

  9'a gelmişti sanırım 9 - 12 arası herhangi bir rakama gidebilir.
  yerine iyi bir 8 numara ve / veya gole yakın bir kanat oyuncusu alırsak bana uyar...
 • 5765
  sevgili sözlük belhanda'nın gidişi kulübe kalmasından daha çok zarar veremez bana göre. kendisine ödenen maaş ile kalması külübe büyük bir yük. belhanda, 3.350.000 euro maaş bonus olarak şampiyonlar ligine kaldık diye 500 bin euro her bir yirmi beşinci maçında 250.000 bin euro, fiilen oynadığı maçlarda puan başı 5.000 euro prim her 25 puanda ise 100 bin euro prim. sağolsun bu anlaşmayı yapan yönetim bonuslar 2 milyon euro gecemez diye madde koydurtmuş allah razı olsun valla.

  sevgili sözlük, 5 milyona yakın yıllık ücret alan bir oyuncunun takımda tutulması bana göre yanlış. bizim takımı taşıyor mu hayır çok ekstra işler mi yapıyor o da yok. kendisi satılırsa sevinirim ve o paralara da yeri gayet güzel doldurulur.
 • 5766
  belhanda’nın olası transferinde beni korkutan durum gidişi değil, gönderdikten sonra yerine transfer yapılmazsa esas sıkıntı o zaman başlar. kadroda pozisyon itibariyle yerine koyacağımız başka isim yok. sezon içinde sakatlandığı cezalı olduğu maçlarda bunu net şekilde gördük.

  bu adamı satacaksak alternatifi hazır olmalı, ikinci gomis vakası olmaması için planlı hareket edilmelidir.
 • 5767
  maicon'a, ahmet'e, mariano'ya, ömer'e, fernando'ya, feghouli'ye, belhanda'ya, hatta bence muslera'ya ve sözleşmesi uzayacak ise donk'a yapılan/yapılacak olan teklifleri devre arası ya da yaz transfer dönemi ayırt etmeksizin değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum; çünkü bu oyuncuların ya performansları yetersiz, ya maaşları yüksek ya da zaman ilerledikçe bonservis kazandırmayacak ölçüde yaşları fazla. dolayısıyla da bir kez bulduğunuz bir teklifi ikinci kez bulabileceğinizin garantisi yok. hocanın da aynı şeyi düşündüğünü düşünüyorum. rodrigues'in satışı da biraz bunu gösteriyor sanki. bonservisi bence 11-12 milyon bandında olması gereken rodrigues'i 9'a bırakmamızın nedeni, rodrigues'in performansının geçen sezona* oranla ciddi şekilde düşmesi ve ikinci bir 9 milyon şansımızın olmayabileceğinin düşünülmesi idi gibi geliyor bana.

  bu bağlamda, her ne kadar kendisine en nefret duyulan zamanlarda dahi günah keçisi ilan edilmesinin yanlış olduğunu düşünenlerden olsam da, bâzı defoları olmasına rağmen kendisini modern bir orta saha olarak görsem de, aldığı maaş düşünüldüğünde ve avrupa takımlarının bu maaşı kolay kolay karşılamak istemeyecekleri göz önünde bulundurulduğunda, belhanda'nın en azından zarar edilmeden satılmasının yararlı/gerekli olduğu kanaâtindeyim. kendisi, 10 milyona satılması hâlinde kendisi için ödediğimiz bonservisi çıkaracak olan bir oyuncumuz ve bu seviyelerde bir teklife de hayır diyeceğimizi sanmıyorum.

  ayrıca, kadro revizyonu hususunda hocanın daha önce verdiği demeçleri de bi' hatırlarsak, uefa avrupa ligi'nin çok da umursanmadığını anlarız sanırım; bence de doğrusu bu zâten.
 • 5769
  doğru bedele ve doğru zamanda her oyuncu satılabilir. belhanda'nın da bu anlamda bir farkı yok. bu nedenle devre arası transfer döneminde yerinin doldurulması hem zaman hem de maddi olarak güç iken 10-15 milyon euro gibi bir bedele satılmadığı sürece takımdan ayrılması yarardan çok zarar verecektir. bu nedenle tok satıcıyı oynamakta ve bir yandan da yerine iyi bir oyuncu aramakta fayda var. biz belhanda'yı tek haneli bonservis bedeline satmak zorunda değiliz. arap takımları çok istiyorsa bizim istediğimiz seviyeye çıkarmalı teklifi. bu arada garry'nin kabaca 9 milyon euro ettiği ortamda belhanda çok rahat 15 milyon euro eder.
 • 5770
  beğenmeyebilirsiniz de bu adama 'çöp' demek ezbere konuşmaktır. eğer bu arkadaş 'çöp' ise takımın geri kalanı ne? diye sormak isterim o arkadaşlara. bizim taraftar kadar kendi futbolcusunu kötüleyen, değersizleştiren bir taraftar da görmedim. sonra da 'vay efendim biz niye oyuncularımızı yüksek bedellerle satamıyoruz?

  sakatlık sebebiyle oynamadığı ve kaleye bile gidemediğimiz 3-4 maçlık bölümde değeri anlaşılmıştır diye düşünmüştüm ancak kendisine karşı öyle bir nefret oluşmuş ki hiçbir şey bundan geri adım attırmayacak belli ki onları. ne desek boş,
 • 5772
  hala sahada numaranın oynadığını sanan bir çok arkadaşımız var. evet 10 numara klasik orta saha numarası. ama bir adama sırf 10 numara giyiyor diye yüklenilmesi kadar saçma ve cahilce birşey olamaz. 10 numarada görmek istediklerimizi düşünüp mevcut oyuncuya tepki gösterilemez.

  aşağıdaki belli tarihe kadar hangi oyuncuların 10 numara giydiği detayı var. kimler hangi pozisyondayken bu numaraları giymiş herkes bir görsün. ve ben hatırlamıyorum ki hakan şükür'e "10 numara gibi oynamıyorsun biraz oyun kur , pas dağıt , sürekli ilerdesin , ne kadar gol meraklısısın" diye sözlerle karalama yapıldı.

  herkes gönlündeki 10 numarayı görmek ister ama kimseyi 10 numara giyiyor diye gerçek oyuncu kimliğinin dışında değerlendiremez.

  wesley sneijder (13/14 - 16/17)
  felipe melo (11/12 - 12/13)
  arda turan (09/10 - 10/11)
  lincoln (07/08 - 08/09)
  necati ates (05/06 - 06/07)
  ümit karan (04/05)
  hakan sükür (03/04)
  haim revivo (02/03)
  felipe (02/03)
  gheorghe hagi (96/97 - 00/01)
  feti okuroglu (95/96)
  okan buruk (92/93 - 94/95)
  ilyas kahraman (94/95)
  hamza hamzaoglu (91/92 - 94/95)
  suat kaya (92/93 - 94/95)
  saffet sancakli (94/95)
  kubilay türkyilmaz (94/95)
  tugay kerimoglu (89/90 - 93/94)
  erdal keser (93/94)
  ugur tütüneker (92/93 - 93/94)
  yusuf tepekule (93/94)
  torsten gütschow (92/93)
  elvir bolic (92/93)
  mert korkmaz (92/93)
  mustafa kocabey (92/93)
  roman kosecki (91/92)
  mustafa yücedag (91/92)
  tanju colak (88/89 - 90/91)
  metin yildiz (90/91)
  muhammed altintas (89/90)
  ilyas tüfekci (86/87 - 89/90)
  bülent korkmaz (88/89)
  savas demiral (88/89)
  arif kocabiyik (86/87)
  adnan esen (84/85)
  gökmen özdenak (71/72),
 • 5773
  ilk deplasman maçından sonra çok entry sildirtecek adamdır. daha önce de söylemiştim neden anlamıyorum ama maç oynanmadan geçen zaman ve bu adama duyulan güven doğru orantılı.

  herifin deplasman karnesi sıfır lan rakamla ifade ediyorum "0" bu adam verdiğin bonservis ve yıllık ücretle altınordu takım kurdu cengiz ünder'i çıkarttı biz hala belhanda aslında şöyle futbolcu, belhanda aslında böyle futbolcu ayaklarındayız.

  futbolculuğunu kenara koydum adam sahada da çirkef. fenerbahçe maçında her ne olursa olsun profesyonelliğinden ödün vermese başakşehir bize 6 puan fark dayayamazdı. sadece bir fenerbahçe maçı da değil anlamsız gördüğü kartlar burdan köye yol olur zaten.

  bir de turnusol olayı var. bu adamın oynadığı oyundan anlamayanlar futboldan anlamıyor diye ortaçağ temalı bir önerme. varsayalım futboldan anlamıyoruz eyvallah ama istatistik de çok yabana atılacak bir bilim dalı değil be güzel kardeşim. piyat/performans anlamında şu adamın galatasaray tarihinin en kötü 10 transferinden biri olduğunu kabul edin artık.
 • 5776
  hala inatla fatih terim'im şu aşamada satışına izin vermeyeceğini düşündüğüm "asistin asisti reis".

  serdar aziz konusunda beni çok pis ters köşeye yatıran fatih hoca bu konuda da sağ gösterip sol vurur mu bilemem ama satılırsa yerine adam koyabileceğimizi hiç düşünmüyorum. fernando fizik olarak ciddi düşüşte. emre akbaba yaratıcı ama belhanda kadar dirençli değil. n'diaye hem savruk, hem kiralık. "selçuk?" diye soranın belinde vileda sapı kırarım. o bölgeye bu dönemde iyi bir oyuncu bulmak hem çok zor, hem ciddi maaliyet.

  ama şu gerçek belhanda'nın satışı için hem medyada hem yönetimde yoğun bir çaba seziyorum. aman nurtopu gibi yeni bir kaosumuz olmasın da biz yolumuza bakalım.
 • 5777
  biraz mikro değil de makro düşünün arkadaşlar. şimdi kendisine yapılan eleştirileri tek tek ele almaya çalışacağım(hoş bazıları eleştiri falan değil; direk nefretin sirayet etmesiyle mantık çerçevelerini terk etmiş, ego tatmini, sinir boşaltımı, irrasyonellik akan cümlecikler ya neyse).şimdi bu eleştirileri başlıklara ayırdım onları sıralayacağım:
  -maaş konusu
  -takım ve oyun içi önemi
  -10 numara tartışması
  -emre akbaba kıyası
  -kariyer ve başarı
  -transfer ihtimali

  maaş konusu: maaşından falan dem vuruluyor şu aralar kendisine ama; eğer başarılar ve akabinde maddi rahatlama istiyorsak belhanda gibi oyunculara ihtiyacımız var. evet şu an maaşı takım ortalamasının biraz üstünde, evet bize şu an yük maddi anlamda ama; eğer başarı sürekli hale gelirse bu da yavaş yavaş külfet olmaktan çıkar. ve bizim başarılıları sürekli hale getirmek için kendisi gibi oyunculara ihtiyacımız var. sen belhanda klasmanındaki adamı 1,5-2milyon€’a buraya getiremezsin. adam daha kaliteli bir ligi tercih edecektir haklı olarak. birde unutulan şöyle bir konu var. bu adamlar zaten kariyerleri iyi bir seviyede olsa ligimiz akıllarına bile gelmeyecek. sen ne dersen de bu bir gerçek. ligimiz kendileri için bir basamak. mario gomez, nani ligimizi basamak olarak kullanıp başarıya ulaşan isimlere örnektir. fenerbahçe’deyse andre ayew, islam slimani ise kendini arayan isimlere örnektir.
  onun dışında takımı sil baştan yapalım. scout transferleriyle dolduralım, maliyet olarak maaş yükü baya bir hafiflesin. buraya kadar sıkıntı yok; ama o takım sahada bir başarı elde edemesin ben o zaman göreceğim taraftarı. ortalık hemen yangın yerine dönecek. böyle şey mi olur da paraya neden kıyılmadı da burası koskoca galatasaray’da kulüp kimlere kaldı da bilmem ne de diye başlanacak. benlik hiçbir sorun yok; uzun vadeli, kulüp çıkarına olacak planlamalara hiçbir zaman hayır demem ama radamel falcao ihtimali ve sonrasında yaşananları herkes hatırlıyor. bizim taraftar mentalitesi değişmedikçe belhanda’nın maaşı falan sorun değil işin açığı ve dediğim gibi başarılar istikrar kazanınca gerçekten de bir sorun teşkil etmeyecek. en başta da belirttiğim gibi makro hedefler için bu tarz riskler alınabilir.

  takım ve oyun içi önemi: neden belhanda gibi oyunculara ihtiyaç var? sen bu adamı beğensen de beğenmesen de bu adam çatır çutur futbolunu oynuyor. geçen sezon ki şampiyonluktaki payı olsun, bu sezon ki kaçırdığı maçlardaki süreç olsun değerini ve takım içi önemini ispatlar nitelikte. ara sıra saçma sapan kırmızı kartlar görüyor ama o da olacak o kadar. kukumav kuşu gibi sürekli kırmızı kartlarında eleştirilmesi başta belirttiğim nefretten ileri geliyor, başka mantıklı bir açıklaması yok bu mantıksızlığın. takım için değeri anlaşıldığına göre oyun içi önemine bakalım.
  bir kere kendisi gayet akıllı bir oyuncu bazıları tam tersini düşünüp hakarete varacak eleştirilerde de bulunsa bunun en güzel örneği; son sivas* maçında eren’in ıska geçtiği asistte onyekuru’nun attığı ikinci gole bakmanız yeterli olacaktır. böyle bir vizyona sahip olması ve oyunu aklıyla oynamasının dışında oyun içi diğer faydalaranı sıralayalım. takımın temposunu artırıyor, baskı yapıyor, geçişleri sağlıyor, trafiğe giriyor, atakları şekillendiriyor ve tam bir joker; bir bakmışsın 8, bir bakmışsın kanatta, bir bakmışsın 10 numara ve en ve en önemlisi bu arkadaş oyunu dikine oynamak için sorumluluk alıyor. evet takımda bunu yapmak için sorumluluk alan nadir bir isim. o top kayıpları ondan ötürü geliyor. eğer bu arkadaşta hücumu düşünmezse takım topyekün hücum etmeyi unutacak, top birinci ve ikinci bölgede dolanıp duracak da biri cesaret ederse hücuma geçeceğiz! bu top kayıplarından eleştirmek de ziyadesiyle irrasyonel bir tutum. akıl ve mantık çerçevesinde; top kaybı yapılmaması gereken yerde kayıp yaparsa herkes kızar, eleştirir; ama bu adam kaleye üç kilometre öteden top kaybedince de suçlu oluyor. şunu sormak istiyorum: kendisi top kaybı yapan tek futbolcu mu? kendisi rakip yarı alanda topu kaybedince bizim takım armut mu topluyor, topu neden geri kazanmıyoruz? neden kendisine çifte standart uygulanıyor? atıyorum atağa çıkarken x futbolcumuz top kaybedince bir şey yok belhanda kaybedince veryansın... geçiniz efendim! içinizdeki kinden arırınınız.

  10 numara tartışması: forma numarasından kaynaklı olan beklentileri anlayabilirim. lakin bu arkadaşı biz numaranın gerektirdiği pozisyonda oynatmıyoruz, siz bunu anlayabilir misiniz? buradan saçma sapan fiyat/performans kıyaslaması yapılıyor. rezalet bir durum. evet skora katkısı az ve bu benim de dikkatimi çekmişti. tek eksiği buydu, aslında oynadığı mevkiyi hesaba katınca çok mühim değil bu konu. adamın işi; oyunu arkadan kurmak, asistler yapmak, pozisyona zemin hazırlamak, dalga geçilen asistin asistlerini yapıyor bu adam lakin; sneijder sendromunu üstünden atamamış taraftarımız her 10 giyenin aynı performansı vereceğini düşünüyor. siz daha herkesin sneijder kalitesinde olmadığını anlamamışsınız ki...
  onun dışında başta da belirttiğim gibi bu adam klasik 10 numara mevkisinde oynamıyor. evet geldiğinde beklenti o yöndeydi ama; kendisi forvet arkası, ofansif orta saha merkez, klasik 10 numara pozisyonunda oynamıyor; skor beklentinizi düşürünüz. ne zaman saha içinde kaleye daha yakın bir pozisyonda oynatırız, o zaman beklentinizi artırınız.
  başlarda biz de düşündük, bu durum canımızı sıkmadı değil. hadi oğlum dedik, çok bekledik ama sonra bir baktık ki adam 8 numarada, orta sahada değerlendiriliyor, oradan verim alınmaya çalışılıyor ve fena da bir performans göstermiyor kendisi. ama buna rağmen daha fazla katkıda bulunmasını sırf şu saçma eleştiriler kesilsin diye ben de temenni ediyor ve istiyorum. hem takım için iyi olacak hem de kendisi için eleştiriler bir nebze daha kesilecek ama dediğim gibi bu arkadaş orta saha merkez olarak kullanılıyor, ofansif orta saha merkez değil. forvet arkası değil. klasik merkez orta saha. 8, 8(sekiz) numara. dün kendisi de açıkladı. bunu görmek de çok zor olmadı zaten maçları izleyince. bu adam takımda futbol oynamaya çalışan nadir adamlardan biri, bunu görmek zor değil. umarım bu gerçeği kabullenirsiniz ve beklentinizi ona göre ayarlarsınız.

  emre akbaba kıyası: dünyanın en saçma kıyaslaması. görünce hem gülüyor hem sinirleniyorum. en çok güldüren de emre gelince belhanda kızağa çekilecekmiş! ya hu maçları nasıl takip ettiniz onu da anlamıyorum ki.
  emre, alanyaspor’da sezona kendi hazırlanarak geldi, sakatlığı yoktu; kendince hazırdı ama gel gör bize geldiği zaman kulübede başladı, sahada kim vardı acaba? gel zaman git zaman emre takıma iyice ısındı 11 başladı ama onunla beraber kim vardı yine 11’de acaba? aaa belhanda ya bu cidden belhanda sahada, olacak iş değil! nasıl olur? hani emre top diye oynardı? hani forma yalan olacaktı belhanda’ya? ya hu onu da geçtim bu adamın trabzon maçındaki cezası bitti, emre’nin sakatlandığı maçtan* sonra geldi* yine 11 başladı. siz hangi galatasaray’ı izliyorsunuz?
  onu da geçtim şimdi oyun olarak kıyaslayalım biraz. emre, belhanda kadar çok yönlü bir oyuncu değil. ikisi farklı oyunları oynuyor. rolleri farklı. emre kaleye daha yakın oynar, arkadan ona orta sahamız destek atar. emre duruma göre forvete de geçer, kanada da sarkar, forvet arkası da oynar ama belhanda ile bir tutulamaz!
  ikisinin de yeteneğine saygı duyuyorum ama belhanda önde bana göre. hani çok kalas,kazma,çöp, yeteneksiz ya belhanda; kariyer ve başarılarına bakalım şimdi.

  kariyer ve başarı: bu arkadaşın ne başarı var nereden geldi, niye geldi, bidon, çöp vs. diyenler geçmişini biraz araştırsın. montpellier’e tarihinin ilk fransa lig şampiyonluğunu kimlerle beraber kazandırmış, rolü neymiş bir baksınlar. daha da başarılı bir kariyeri ve daha büyük başarılar elde edebilirdi ama ukrayna* bence çok yanlış bir tercih oldu kendisi için. ama yine de schalke 04, nice gibi takımlarda oynaması kariyer sahibi olduğunu ispatlar nitelikte.

  transfer ihtimali: şimdi sırası değil. kendisini çok severim ama şu an olmaz. hele ki terim geçen sezon devre arası da forvet isterken 1 yıldır forvet getiremeyen yönetim 15-20 günde yerini mi dolduracak?(ben bu entry’yi giriyorum, 19 ocak 2019 galatasaray ankaragücü maçı’na 8 gün kalmış, hala forvet yok) sezon sonu öyle 5-7m€ gibi komik rakamlara da değil, minimum 12m€’ya falan satılacaksa satılmalı. her ne kadar sevsem de kendisini galatasaray’ın menfaatleri çerçevesinde değerini bulan satılmalı. yerine ikamesi yapılmalı bir şekilde; ama aynı profil ama scout transferi ama başka bir şekilde yeri doldurulmalı.

  evet, şimdi dilimiz döndükçe kendisi hakkında eleştirilere cevap vermeye çalıştık. ayrıca saçma entry’lerin de önüne geçmek için o kadar da uğraştık ama kafalar değişmedikten sonra yine burada saçma bir entry görme ihtimalimiz maalesef hala olası. ben her fikre saygı duyuyorum ama; bu konuda o kadar çok yersiz eleştiri yapıldı ki bu entry’yi girme ihtiyacı hissettim.

  son olarak bu adamı savunmamın da iki basit sebebi var:
  1)haksızlığa uğruyor.
  2)galatasaray’ın menfaatleri doğrultusunda şu an kendisinin performansına ihtiyacımız var.

  vakti zamanında nasıl sneijder’in yollanmasına karşı çıktıysam,(ondan da aynı zımbırtılar vardı. performansın düştü de çok maaş alıyor da bilmem ne de. adam o kadroyla asist kralı* oldu ligde hey yavrum hey!) bugün de aynı kararlılıkla kendisini savunmaya devam edeceğim. gerekçelerim de gayet basit ve yukarıda yer alıyor.
 • 5780
  --- alıntı ---
  profesyonel futbolcu younès belhanda ve kulübü fc dynamo kyiv ile oyuncunun transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. buna göre, futbolcunun eski kulübüne net 8.000.000 eur tutarında transfer bedeli ödenecektir.

  ayrıca, bonuslara istinaden maksimum 2.000.000 euro (net) olmak üzere,

  kulübümüzün 2018-2019 ve 2021-2022 sezonları arasında uefa şampiyonlar ligi grup aşamasına katılmaya hak kazandığı her bir dönem için 500.000 euro net

  kulübümüzün 2018-2019 ve 2021-2022 sezonları arasında uefa avrupa ligi grup aşamasına katılmaya hak kazandığı her bir dönem için 250.000 euro net

  futbolcunun forma giyeceği her bir yirmi beşinci resmi maça istinaden 250.000 euro net

  --- alıntı ---

  belhanda'ya ödenen ücret yukarıda detaylıca yer almaktadır. 8 m euro ve üzeri her rakama satılmaması kulübe ihanettir. yaşı 30'a dayanmış, mental dağınıklığı bir hayli yüksek olan bir oyuncuyu ederi bulduğunda satmazsak elimizde patlayacaktır.
  ayrıca kendisine ödediğimiz bonservis ücreti hala devam etmektedir. aldığı maaşa göre verdiği katkı ise epey tartışmalı bir konudur. umarım transferi gerçekleşir.
 • 5781
  --- alıntı ---

  suudi arabistan ekibi al-ittihad, younes belhanda için bir transfer teklifi sundu. galatasaray yönetimi, teklifi gün içinde değerlendirecek. (via @manulonjon)

  --- alıntı ---

  konuşulan teklif 8 m euro gibi bir rakam. elimizde böyle bir fırsat varken satılmaması da, satıldığı gün yerine elde edilen gelirle taş gibi bir 10 numara alınmaması da takıma ihanettir.

  kendini gösterdiğinde takımı olumlu etkilediğinin farkındayım ama kritik maçlarda takımını yalnız bırakan, maliyeti bu denli yüksek bir oyuncuyu elden çıkarmak için daha iyi bir şans olmaz diye düşünüyorum. galatasaray gibi bir kulübün yönetenlerin aklında da herhalde yerine en az 5 tane adam vardır.