• 5108
  yazılanlardan anladığım kadarıyla fifa'ya başvuru yapıp 12 kişi oynamayı talep etmeliyiz. bir tane adam sadece belhanda'yı denetlemeli, kıçından ayrılmamalı. ha bir de hani zamanında antalyaspor kalecisi adnan, "antalyaspor'da oliver kahn var da mı ben oynuyorum?" diye sormuştu ya...

  neyse bana göre 19 ekim galatasaray bursaspor maçında takımımız adına iyi olan oyuncuların başında geliyordu. "rakip sahada" yaptığı pas hatasını takım arkadaşları telafi de edebilirdi. tıpkı ömer bayram'ın ilk devrede yaptığı pas hatasını, rakip oyuncu karşı karşıya kalacakken maicon'un savuşturması gibi.

  önemsiz not: maçta attığımız golün asistini yapmıştır.

  (bkz: 19 ekim 2018 galatasaray bursaspor maçı)
 • 5110
  19 ekim 2018 galatasaray bursaspor maçı'nda maç boyunca yaptığı toplam top kaybından daha fazlasını selçuk son 10 dakikalık bölümde yaptı neredeyse. aynı maçta sinan'ın hiç ettiği topları, mariano'nun boş paslarını sayamadım bile. ama maç içinde sözlüğe göz gezdirdiğimde yine en fazla altı dolan belhanda başlığı olmuştu bile. fatura çoktan belhanda'ya çıkmıştı yani. hele de kaybetseydik-fena da oynamadığı maçta- yine günah keçisi ilan edilecekti. tabii ki daha fazlasını yapması bekleniyor, daha dikkatli oynaması gerekiyor. bunda zaten herkes hem fikir. ama maçı da objektif gözle izlemek gerekiyor. 19 ekim 2018 galatasaray bursaspor maçı'nda sahada ayakta kalabilen, iyi maç çıkaran az sayıda oyuncumuzdan biriydi belhanda. hatta bu maçta kim iyiydi diye düşünüyorum da, belki de bizim adımıza sahadaki kötülerden en iyisiydi.
 • 5111
  19 ekim 2018 galatasaray bursaspor maçının son yarım saatinde iyi oynamış ve asist yapmış oyuncudur. bunun dışında ise yaptığı basit top kayıpları devam etti ve penaltı pozisyonunda gene onun kaptırdığı top sonucunda oldu.
  tercih hatalarını azaltmadığı sürece bolca olumsuz entry yazılmaya devam edilecek oyuncudur. hücumumuzda ki tıkanıklığı çözmek için kendisinin hareketli oyununa, ikinci yarı yaptığı gibi bolca al ver yapmasına ihtiyacımız olan oyuncudur. özellikle emre akbaba' nın uzun süre yok olması sebebiyle kendisine muhtacız:(

  not: ha bunu yapabilir mi? pek sanmıyorum.
 • 5112
  19 ekim 2018 galatasaray bursaspor maçında takımımızın en iyi oyuncusu kendisiydi. pas hataları, top kayıpları yapmıyor mu elbette yapıyor ve yapacak da. ancak kendisi en azından sorumluluk alıp bir şeyler deniyor, üretmeye çalışıyor. bazı oyuncularımız gibi rakibin arkasına saklanıp toptan kaçmıyor. benim kendisi hakkında kabullenemediğim davranışları, kritik maçlarda gördüğü kırmızı kartları. at gözlüklerinizi çıkarıp şu maçları doğru düzgün izleyin artık. mevcut kadromuzdan ndiaye ve belhanda'yı çıkarırsanız nadir girdiğimiz o gol pozisyonlarına da giremeyeceğiz çünkü. ama kime anlatıyorum bizim taraftara mariano ve selçuk gibi artık okeye dönen veteran oyuncular müstehak. sağolsunlar dünkü maçta biri orta sahada, diğeri de sağ bekte eksik oynamamızı sağladı. yediğimiz golde belhanda top kaybını yapıyor ancak rakip tehlikeli bölgemizde yalnızca tek kişiyken sağ kanadımız otoban olmuş durumdaydı.
 • 5116
  (bkz: 19 ekim 2018 galatasaray bursaspor maçı)

  beyler, gelin egri oturup, dogru konusalim...

  hepimizi paranoyak etti. yaklasik 75 dk boyunca, nerde bu ? ne zaman oynayacak ? diye beklerken... uzerine her zamanki gibi top kaybi ile (sadece tek sorumlu o degil ama anlamsiz sacma bir top kaybi) golu kalemizde yedirdi.

  sonra cikti bir asist yapti, yorumcusu, taraftari eminim ben dahil herkes ulan asist yapti be falan diye kendimizi avutmaya basladik.

  allah razi olsun belhanda, bozuk saat gibisin, calismiyorsun hic. ama 1 kere de dogruyu buldun asist yaparak.

  tanim yapmak gerekirse,

  her mac sinan ve eren ile birlikte maca eksik baslamamizi saglayan bir 10 numara ya da 8. adini siz koyun.
 • 5117
  kendisi yerine sürekliliği olacak bir transferi kesinlikle tercih ederim fakat emre akbaba yerine de kendisini tercih edeceğim için şu an mecburen oynuyor, bir metreye atamadığı paslarla ve çektiği kötü ötesi şutlarla kanser etse de yüz yılda bir yaptığı ince işleri yapacak adam takımda yok maalesef durumumuz bu.
 • 5118
  zaten yapması gerekeni yapmış olduğu için övülmeye değer görülmüş birkaç entryde. turkiye'nin olayı bu zaten adam yol yaptım der ovulur. şimdi de reklamlarda gördüm adil kullanım kotasi yok dite bir internet sağlayıcısı reklam yapıyor. e zaten onun olması gerekti? yılda 4 milyon alan adam bir zahmet de asist yapsın yani. her maç beklemiyoruz zaten imkansız bir şey de bu .

  çok açık bir soru soracağım bence de sneijder bitikti, gitmesi gerekti ama 19 ekim 2018 galatasaray bursaspor maçında belhanda'nin asistini yapsa böylesine övgü ve maçın en iyisiydi gibi saçma bir cümle ile anılır miydi? sanmıyorum.
 • 5119
  sanki iyi oynamasını istemiyoruz, sözlükte böyle bi algı hakim. 15 dakikalık futboluyla bize ders mi verdi bu adam? selçuk ve garry ile birlikte takımın en kötü oyuncusuydu sahada. mesela çok komik bi sekans var kendisinin aktör olduğu, selçuk gayet normal bir pas atıyor belhanda zamanlamayı ayarlamıyor topu kontrol edemiyor o pozisyonun devamında ozan toplamıştı belhanda'nın hatasını, sonra gene kaybetti belhanda toplamak için ozan yine koştu penaltı oldu bugün aşırı mantıksız derecede ozan eleştiriliyor neden çünkü: futbolda kelebek etkisi...

  bir ara artık o kadar gözüme battı ki kendisini izledim, top neredeyse belhanda ile arasında 20 metre mesafe var. geçen sene kendisini savunma katkısı ile savunurdum ama o da kalmamış, üstelik esas görevleri olan hücumdaki alan yaratma, pas kanalı oluşturma ve geçiş oyununun aktörü olma gibi hiçbir özelliğini göremiyoruz. (bkz: 19 ekim 2018 galatasaray bursaspor maçı)

  gerçekten kendisi ile takımın aurası tutmuyor, bir anda böyle bir antipati yaratması inanılmaz umarım gider kendisini görmek istemiyorum takımda ki zilyon kez yineledim ama ben bu adamı bayağı destekliyordum sevenini de soğuttu kendisinden.
 • 5121
  sanki kanatta daha faydalı olan oyuncu. 19 ekim 2018 galatasaray bursaspor maçında sağ kanada yakın oynadığında sinanla iyi anlaştı ve nerdeyse tüm tehlikelerimizi bu ikili yarattı.

  aynı şekilde geçen sezon sağ tarafta feghouli ile ver-kaçlar yaparak etkili olduğu bir kaç maç hatırlıyorum. topla merkezde buluştuğunda çok top kaybı ve hatalı pas yapıyor. sanki merkezden oyunu kuran kişi olmak yerine kanatlara açılarak topla buluştuğunda atağı olgunlaştıran yada bitiren rolde oynaması daha iyi olur gibi.