• 3805
  sezon içinde kendisini ben de çok destekledim. umutluydum ve her maç başlangıcında tüm önyargılarımdan arınarak performansını gözlemledim. lakin çoğu maçta yüzümü kara çıkardı.

  bir kere saatli bomba gibi nerde ne yapacağı belli değil. takımın ona en çok ihtiyacı olduğu anlarda rakip oyuncuya sorgusuz sualsiz dirsek atıp oyun dışında kalabiliyor.

  ikinci handikabı ; aldığı ücret. şuanda galatasaray'ın bu tip yıllık ücretleri karşılayacak durumu yok. ha bu parayı da alıyorsa bir muslera , garry performansı sergilemek gibi bir mecburiyeti var. ama ışık göremiyorum bu adamda ben. senelik 1 milyon euro alsa kimsenin gözüne batmaz ama fiyat performansa baktığımız zaman sınıfta kalıyor.

  tek temennim dünya kupasında bir sükse yapıp ve transfer piyasasına hızlı giriş yapması. dünya kupasından da fiyasko ile dönerse işimiz yaş.

  adam ağır müslüman ve tam istediği islam'ı türkiye'de yaşıyor. aldığı ücret de aynalı olunca sözleşmesinin sonuna kadar kulupte kalacak gibi duruyor.
 • 3807
  sadece ve sadece galatasaray oyuncusu olduğu için bile bir futbolcuyu korumak, kollamak yeterli bir sebepken, kendisine olumlu yorum yapanların fanboy, vasat sevici, yerli öpücü, yabancı yalayıcı falan gibi ancak nefret edilen rakip takım taraftarlarına takılacak sıfatlara maruz kalmasına sebep olan futbolcu.

  yani eleştiriyi anlarız, beğenmezsin, yeterli bulmazsın falan tamam da, girizgahı yaparken belhanda'yı savunan insanlara sallamak nedir?

  sabah sabah sözlüğü açalım, 2 satır galatasaray okuyalım diyoruz, bir bakıyoruz, fener'li ezik arkadaşını gıcık etmek için ancak kullanacağın kelimeler sana karşı kullanılmış. bir "galatasaraylı kardeşim" bana alaycı alaycı sıfatlar takmış, fanboy demiş, vasat yalayan demiş, sebep? kendi futbolcuma olumlu yorumlar yaptığım için.

  eleştirin geçin arkadaş. kimin başlığına yazıyorsanız onu eleştirin, millete sarmayın burada. burası sizin facebook duvarınız değil.
 • 3809
  8 numarada oynasa çok daha verimli olabileceğini düşünüyorum. yaş ve fizik durumu yüzünden bu evrilme çok zor. lucescu fred ve lucescu ayhan örnekleri aklıma geliyor. yine de modern bir 8 numara almak için belhanda satılabilir. körfez ülkelerinin ciddi paralar verebileceğini düşünüyorum. 10-15 milyon euro bandında bir bonservise elden çıkabileceğini düşünüyorum.
 • 3810
  10 üzerinden 7 lik futbolcudur. fernando, muslera ve batefimbi gomis dışında kadromuzda 10 üzerinden 7 lik oyuncu bulunmamaktadır. peki belhanda bu kadar geri planda kalıp eleştirilirken onu 10 üzerinden 7 lik oyuncu yapan şey nedir? bu da ısı haritalarında, ikili mücadele kazanma vs gibi istatistiklerde saklı.

  iyi bir teklif gelirse satılabilir ama kesinlikle çöp değildir.
 • 3812
  maaş yükü nedeniyle satılması gerektiği düşündüğüm futbolcumuz. bu sene birçokları tarafından bir soru işareti olarak değerlendirilsede topsuz alan da ve işin savunma alanında gayet başarılı olduğunu unutmamalıyız ama eğer ffpden bahsediyorsak bunu sadece bonservis için değil takım içinde maaşlar politikası konusunda da düşünmeliyiz. iyi bir teklif gelirse kesinlikle elden çıkarmalıyız.
 • 3813
  günümüz futbolunda 10 numara mevkisinin tedavülden kalktığından haberi olmayan yazarların eleştirdiği futbolcu. arkadaşlar romantizminizi anlıyorum fakat gerçekleri görelim artık. sneijder'i , hagi'yi ve hatta alex'i bende çok beğeniyordum ama artık günümüzde bu mevkide bu tarz oynayan adam kalmadı. barcelona, real madrid ve 5 büyük ingiliz kulübünde klasik 10 numara yok. son 10 numara bükücü james rodriguez bile yavaş yavaş hücumcu 8 numaraya evrildi. modric'de hakeza futbolunu modernize eden 10 numaralardan. eskinin 10 numaraları fiziksel özellikleri kabiliyetinde son 5-6 yıldır ya hücumcu 8 numara oldular yada kanada kaydılar. bunu anlamışızdır umarım.

  geçelim belhanda'nın yeni mevki olan hücumcu 8 numara mevkisi için uygunluğuna. şahsi kanaatimce bizim bu mevki için bulabileceğimiz en iyi adamlardan birisi. golü az atıyor çünkü diğer klasik 10 numaralar kadar kaleye yakın oynamıyor, asist sayısı da doyurucu. kalan orta saha görevleri ve istatistikleri gayet olumlu bir oyuncu.

  ligde enlere (ilk 5) girdiği bazı özellikleri;

  - ön asist,
  - şut pası,
  - key pas,
  - rakip ceza alanına isabetli pas,
  - adam geçme,
  - 3 ncü bölgede top kazanma (bizim takımın en iyisi)
  * bonus; takım presine yaptığı muazzam katkı.

  ha anladığım kadarıyla ne anlatsam size faydası olmayacak. niye şut atmıyor dimi. onuda atsaydı zaten modric'i keserdi.

  edit: imla
 • 3814
  belhandanın bu kadar eleştirilmesinin, kabul görmemesinin yegane sebebi; adını anmak bile istemediğim ex başkanın henüz kulüpten resmi olarak ayrılmadan 10 numaralı formayı wesley'den alıp belhanda'ya giydirmesi ya da buna izin vermesidir.

  bu hamle manevi olarak bel10'un üzerine ciddi bir yük bindirirken taraftarın beklentisini de maximum seviyelere çıkarmıştır.
 • 3815
  kendisinin tartışılmasının nedeni ne 8 numara ne de 10 numara oynayıp oynamaması değildir. aksine dursun özbek yönetiminin kulüp ve medya yönetiminden bihaber olmasıdır.

  bu oyuncunun montpellier dışında hiçbir zaman gol ve asist istatistiği yüksek olmadı hatta fransa dışında tutunamadı bile. takımımıza katılmadan önceki sene nice’de 4 gol 6 asist gibi bir istatistik tutturmuştu yanılmıyorsam. özbek yönetimi, kendisine bonuslarla 10 mio euro’ya varan bonservis, hakettiğinden çok fazla maaş ödeyerek ve en önemlisi sneijder gibi bir oyuncu henüz gitmeden 10 numaralı formasını belhanda’ya vererek , kendisinden beklentileri arşa ulaştırdı.

  halbuki olmazsa olmaz demeden , uygun bir maliyetle getirilmiş olsa ve kendisine 10 numara yerine 14 , 20 gibi bir forma numarası verilmiş olsaydı; şu an kendisinin hücumda başlayan presin ve orta sahadan hücuma geçişlerin kilit oyuncusu olduğu, daha çok şut çekmesi gerektiği ve bazı sakarlıklarını daha aza indirgemesi gerektiğini tartışıyor olurduk.
 • 3816
  2018 dünya kupasında yardırmazsa, en fazla aldığımız fiyata satabiliriz. yerini de aynı fiyata daha çok katkı veren biriyle mi, yoksa emre akbaba ile mi doldururuz muamma. bölgesi için scout transferi beklemek pek gerçekçi değil. haliyle çaptan düşmüş eski bir gözde futbolcu ile anlaşma olasılığımız var ve bu isim wes ayarında biri olmaz bu sefer. o devirleri geçtik. yine de garry ve feghouli gibi değerlenmek için şampiyonlar ligini bekleyen isimler yerine ilk önce listeye kendisi yazılsın diyorum. son haftalarda biraz toparlamış görünüyordu, değerini artıramasa bile ille de satacaksak alternatifi hazır beklemeli. kariyeri için kritik bir sürece girdi, alacak takımlar kendilerinde dikiş tutturamazsa younes'in ellerinde patlayacağını biliyorlar ve tekliflerini buna göre yapacaklar.