• 3422
  bu hafta taklasını atacak demekten yoruldugumuz 10 numaramız.

  yunus bu hafta o taklaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.
  auta gidecek diye cekinip, ayak içiyle, kaleci çalıştırır gibi yumoş tadında toplar vuruyosun görüyoruz, bırak auta gitsin kardeş, kaleci topu eliyle tutunca geri dönüşte daha teklikeli ataklar oluyor.
  vur lan şu topa imanının gücüyle diyip kendimi bozmak istemiyorum, sadece dışarı gidecek diye çekinme.
  sen o topa diğer ayağın yerden kesilecek şiddette vur, bırak gerisini onlar düşünsün.
 • 3423
  yaşadığı mental gel-gitlerden dolayı sezon boyu kafasını bir türlü toplayamayan oyuncumuz. bunda kendisi kadar önemli bir payı da taraftara biçiyorum.21 nisan 2018 alanyaspor galatasaray maçı'nda garry maçı kopartacak pozisyonda topu ağlara yollayamamış, aynı maçta mariano inanımaz pas hataları ile yenilen gole ve pek çok pozisyona sebep olmuştu. keza feghouli en etkisiz oyunlarından birini oynadı ve bilindiği gibi o maçtaki olası kayıpla belki şampiyonluğa veda edecektik. maç sonrası ne garry, ne feghouli, ne de mariano, belhanda kadar eleştirilmişti. en fazla entry yine belhanda başlığı altındaydı. söz konusu maçta belhanda'nın çok kötü performans sergilediği doğru ancak o maçta garry'nin ya da mariano'nun yaptığı hataları belhanda yapsa ne olurdu kim bilir? sözlükte ufak çapta bir infiale neden olurdu muhtemelen. kendisi de az çok durumun böyle olduğunun farkındadır ve bundan etkileniyordur diye düşünüyorum. benzer bir süreci tolga ve garry de yaşamıştı. garry şut atamıyor, bir türlü pozisyon bitiremiyordu. sonra bu çekingenliği atınca bambaşka bir performansa büründü. keza tolga attığı hemen hiçbir şutta kaleyi bulamazken, biraz güven kazanınca inanılmaz temiz ayak içleri vurmaya başlamıştı. muhtemelen ben belhanda'nın yerinde olsam ve herkesin beni eleştirmek için kapıda beklediğini bilsem, herhalde ben de şut atmaya çekinirdim. ya da kafam "acabalarla" dolu olurdu ve kararlarım da bundan etkilenirdi. kıssadan hisse özgüven, aidiyet hissi, taraftar gözünde kredi bazı oyuncuları yeteneklerini sergileme anlamında oldukça etkiliyor diye düşünüyorum. hele ki üzerlerinde büyük bir baskı ve beklenti var ve belhanda gibi zihinsel yanı sorunlu bir oyuncu iseniz. o nedenle, en azından şu son 4 maç her gün eleştirilmesinden ziyade rahat bırakılıp, kendisine destek olunması taraftarıyım. çünkü biliyoruz ki şampiyonluk için takımın belhanda'ya; belhanda'nın da takıma katkı sağlamaya her zamankinden daha fazla ihtiyacı var.
 • 3425
  10 numara kasvetine sokmayın şu adamı kardeşim çünkü adam 10 numara değil kendisinin de söylediği gibi hücuma yönelik 8 numara. ciddi anlamda hala "hadi kardeşim bir gol at maç kurtar" diyorsunuz, haksızlık ediyorsunuz. 10 numaralığı dikte ettikçe daha da verimsizleşiyor farkında değil misiniz? bırakın en iyi bildiği işi yapsın, kendi oyununu oynamasına izin verin. zaten şut yeteneği yok bu adamın gol bekliyorsunuz, yapmayın. en iyi bildiğin işi yap belhandacığım.

  (bkz: #2385413) kendisi hakkındaki görüşlerim.
 • 3427
  eleştirilerin sebebinin kesinlikle sneijder'in yerine geldiği için olmayan futbolcu. kendi adıma konuşacak olursam ofsayt entrylerime bakarsanız sneijder hakkında da gitmesinin doğru olduğunu söylediğimi görürsünüz. niye önyargılı olayım belhanda'ya karşı. belhanda iyi oynasaydı bu dandik ligde deniz türüçlerin emre akbabaların elini kolunu sallaya sallaya 10 gol 10 asist yaptığı ligde mücadele etmek ve top kapmak dışında bir şeyler yapabilseydi emin olun eleştirilmezdi. kimse kimsenin yerine geldi diye eleştirilmez, fan boyu olduğunuz futbolcuların kötü oyunlarına bahane uydurmak kasmayın bence. taraftarın %70i bu adamı beğenmiyorsa beceremediği işler var demek ki.
 • 3429
  --- alıntı ---

  "yiyip, içip, sıçmaktan başka bir şey yaptığınız yok be! içinizde takla atmayan güvercinler var. kendini keklik zannedenler var. siz taklacı güvercinlersiniz kardeşim! içinizde koca bir günü iki taklayla savuşturanlar var. hangilerinizden bahsettiğimi siz çok iyi biliyorsunuz ama ben burada isim verip hiçbirinizi arkadaşlarınızın içinde şey etmek istemiyorum. ama bu böyle gitmez kardeşim, böyle gitmez! bundan böyle takla atmayana yem de yok! yeter be! ben sizi her yere sıçasınız diye mi besliyorum? eee sen takla atma, o takla atmasın kim atacak ben mi atacam taklayı? bundan böyle takla yok, yem yok kardeşim. takla yok, yem yok."
  --- alıntı ---

  aranızda sezonu 2 taklayla(2 gol) savuşturanlar var :(

  yap şovunu, gamsız vicdansız ben sensiz ne yaparım şimdi reyiz...

  (bkz: 29 nisan 2018 galatasaray beşiktaş maçı)

  http://im.haberturk.com/.../1598658_620x410.jpg
 • 3431
  mevcut konumuyla yapması gereken en büyük iş hücum oyuncularını rahatlatıp markajlarını zayıflatmak iken bu anlamda bir yeteneği olmayan topçu. sneijder sadece şut tehdidi ile bile bunu yapabiliyordu. deplasman maçlarında gomis kötü, rodriguez kötü demeden önce bunu bir düşünmek gerekiyor. sırf formayı sneijder'den aldı diye "über topçu" güzellemeleri yapmanın mantığı yok.
 • 3432
  sorunu gol atmamak değil, şut atmamak olan orta saha oyuncusudur. sürekli dediğimi tekrar edeceğim ama sezonun en önemli 4 maçlık serisinin ilk maçına hazırlanıyoruz, söylemezsem içim içimi yer.
  yay önünde kısa pas yapma! aban topa istersen taca at ya da gomis'e orta şişir. bunları yaptın diye sana bok atarsam şerefsizim ama lütfen yay önünde iniestalık yapmaya soyunma. türkiye'deyiz, burada hücumların büyük bir bölümü kontralarla yürüyor ve yay önünde pas yaparken kaybedilen toplar defanstaki arkadaşlarının hazırlıksız yakalanmasına sebep olabilir. bu da alanyaspor maçında yediğimiz ilk goldeki gibi markaj hatalarına ya da penaltılara sebep olabilir. hele ki maicon gibi serdar'a göre daha ağır bir stoper oynuyorsa defansta, kesinlikle hücumları adam paylaşarak karşılamak gerekir. lütfen o topa bam güm çat aban! sen abanırsan defans da rahatlar beşiktaş'a top bile göstermeyiz!