• 2707
  barış şimşek denen eyyamcı hakemin kurbanı olan futbolcu.*

  12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçı itibarıyla belhanda düşmanlarına yine gün doğmuştur. maç 3-0 iken ve dakika 90’da anlamsız bir sarı kart gördü, tamam çok saçma ve hatalı buraya kadar doğru. ama yediği ikinci sarıdan oyundan atılmasının hiç bir açıklaması olamaz, çok ama çok ağır bir karar.

  hatalıdır ve gereksiz bir hareket yapmıştır bunu asla inkar etmiyorum.

  belhanda’nın verdiği tepkiyi savunmuyorum ama, şu yazılanları okuyunca el insaf diyorum yahu!
  bırakın artık belhanda’yı kötülemeyi de, biraz da barış şimşek denen eyyamcıya iki kelam edin.

  haksızdır, eleştirilir buna lafım yok. ama bu kadar gömülmeyi ve kendi taraftarı tarafından linç edilmeyi hak etmiyor bu adam.

  lakin siz yine kendi oyuncumuz olan belhanda’yı harcamaya devam edersiniz beyler. çünkü o gamsız, laubali, şımarık ve kuzey afrika’lı bir oyuncu.
 • 2708
  yaz kızım,

  sanığın faslı olması nedeniyle 5 yıl, wesley sneijder'in yerine gelmesinden 25 yıl, on numaralı formayı giymesinden 33 yıl ve suratındaki hafiften gamsız epeyce de gevşek ifadeden dolayı da 12 yıl olmak üzere toplam 75 yıl hapsine karar verilmiştir...

  belhanda'yı 12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçında yediği kırmızı kart nedeniyle yerden yere vuran zihniyet, felipe melo'yu da beşiktaş maçında malum oğuzhan'lı yalandan tükürüklü pozisyonda yediği kırmızıdan dolayı yerden yere vurmalıydı. nitekim orada da futbolcumuz ''hiç yoktan'' kırmızı yemişti! yerden yere vurulmadı. veya onu geçtim, fatih hoca yahu, sen kalk milletin gözü önünde kenarda topu yere vur. olacak iş değil ki nitekim koca galatasaray'ı da 10 hafta hocasız bıraktı. bak sen haine!

  insan denen canlıda ara sıra utanma diye bir şey oluyor. melo'ya uydurma tükürükten kırmızı kart verdiklerinde sesim kısılana kadar isyan ettim bağırdım. yine melo'ya dünyada görülmemiş şekilde retweet'ten ceza verdiklerinde de sonuna kadar takımın ve oyuncunun hakkını savundum. vallahi de billahi de aklıma hiç ''yav melo sen de ne diye rakiple diyaloğa giriyorsun, yav melo sen de ne diye el alemle ilgili retweet paylaşıyorsun'' gibi şeyler gelmedi. niye gelsin yahu galatasaraylıyım, oyuncum haksız yere atılmış ceza yemiş. ortada haksızlık var anasını satayım, niye oyuncuma saldırayım?

  ama işte utanması olmayan insan ne yapıyor biliyor musunuz? bakın anlatıyorum.

  önce geliyor sene başından bu yana düşman belledikleri belhanda takımını oynadığı her maç neredeyse tek başına sırtlayınca ''ne oynadı sanki ya siz de abartmayın'' deyip vakit kazanıyor. sonra bakıyor bu belhanda ele avuca sığacak gibi değil. ne yapsın adam, elleri başında, çaresiz... hemen ''ya işte gördünüz mü yedek kalınca biraz akıllanmış'' diyerek tek şeritli yol yapıyor. o yol zamanla arabalara dar geldiğinden herhal, yumuşatılmış bir manevrayla ''iyi oynadığında övmesini de biliriz ha'' ya dönüyor iş. bunu yaparken de racon kesiyor ha, bak diyor sen zamanında bana o kadar laf yaptın al bak ben nasıl övdüm şimdi diye.

  neyse efendim, ben de diyordum son zamanlarda sözlük neden temiz diye. neden olsun, resmen pusuya yatmışlar ya. hayatımda böyle şey ne gördüm ne işittim. maç biteli on dakika falan oldu bir gireyim dedim sözlüğe. belhanda başlığında 30 mu 40 mı 50 mi paso yazılıyor. yahu durun adamın teri kurusun, adam bir soyunma odasına gitsin hiç değilse. bu ne kin bu ne öfke.

  tamam, ilk sarı kart doğru. ama ikinci sarı kartı haklı bulan varsa bence sözlüğün kapısından çıkıp gitsin. adam arkası dönük, yürüyüp giderken kırmızı kart gördü anasını satayım. yazılan yorumları da okuyan engin baytar gibi hakemi askıya aldı sanacak. bakın tekrar ediyorum, adam arkası dönük, yürüyüp giderken şak diye kırmızı kart gördü. fenerbahçe beşiktaş taraftarı olsa şu an sosyal medyanın bir numaralı gündemi barış şimşek olmuş, oyuncuya da tesislere gidip destek verilmişti. dönüp bakıyorsun bizim tarafa, belhanda kırmızıy kartı görünce yüzlerinden gülücükler saçmadılarsa, ''aha bu sneijder'in yerine gelen şerefsize sayıp sövme şansı doğdu çok güzel oldu'' demediyse, elinde ne varsa önünde ne varsa derhal bırakıp sözlüğe nefret saçmak için koşmadıysa ben de bir şey bilmiyorum.

  lafa geldi mi galatasaray taraftarı türkiye'nin en iyisi. pardon? soruyorum türkiye'de kendi futbolcusunu, formda olan futbolcusunu bu kadar değersizleştirebilen bir taraftar grubu daha var mı? yok. allah'ın ozan tufan'ına bile sahip çıktı adamlar. ki o sahip çıkmayla beraber ozan da büyük form yakalamıştı aykut kesene kadar. talisca ya... çoğu maçta yürüyecek dermanı olmamasına rağmen, yine çoğu maçta takımına zarar vermekten başka hiçbir şey yapmamasına rağmen beşiktaş taraftarı onu bağrına bastı, bugün gelinen noktada oyuncu yine formda.

  taraftar değil bugün ne giysem'in jüri üyesi sanki. bunun tekniği zayıf gitsin, şunun suratında gamsızlık var gitsin, o cezayirli gitsin, ötekinin boyu kısa gitsin, berikinin zekası yok gitsin... mancini geldi gitsin, denizli geldi gitsin, tudor geldi gitsin, terim geldi o da gitsin. gomis yaşlı gitsin, rodrigues aptal gitsin, tolga odun gibi gitsin, feghouli kontrolsüz gitsin, serdar sakatlanıyor gitsin, linnes pozisyon alamıyor gitsin, eren komisyon transferi gitsin...

  ha belhanda mı? o zaten gitsin.

  bir kere adam faslı,
  utanmadan sneijder'in yerine geldi.
  gitti sırtına on numarayı geçirdi sanki birilerine nispet(!) yapar gibi.
  sonra da kalkmış kırmızı kart görüyor. vay gamsız, vay hain!

  iki hafta sonra hakem bizi doğradığında ağlamayasınız ha. hoş belki de sevinirsiniz.

  benim için galatasaray taraftarı bugün itibarıyla ölmüştür. daha doğrusu bu kadar leş, sinsice, kin ve nefrete hatta kıskançlığa dayalı bir düzen ne kadar yaşıyor kabul edilebilirse o kadar yaşıyordur. galatasaray'ımın haklarını korumaktan aciz, hak talebini bırak isyan etmekten aciz insanların olduğu, galatasaray'ın isimlerden değil isimlerin galatasaray'dan büyük tutulduğu düzene de şu dakikadan sonra en ufak övgüde bulunmayacağım.

  türkiye'dir galatasaray.

  çok doğru...
 • 2709
  galatasaray taraftarının bir kesiminin kendi futbolcusuna karşı ne kadar kötü olabileceğini bir kere daha göstermiş futbolcumuz.

  rıdvan dilven bile başta olmak üzere tüm spor yorumcuları haksız yere atıldığını söylediler. bunu görememek için ciddi anlamda kör olmak lazım. ama burada, bilinçli ve takımını gönülden seven taraftarın paylaşımda bulunduğu düşünülen ve platformda, pozisyonun haklı olduğunu ısrarla savunup belhanda'yı yerden yere vuran bir taraftar grubu var ve bu gerçekten inanılır gibi değil!!!

  haftalardır takımın ona, oyununa, oyunu yönlendirmesine ne kadar çok ihtiyacı olduğu ve takımın önemli bir yükünü çektiği/çekeceği apaçık belli iken ve performansını da artırmışken bu denli saçma bir pozisyon sonucunda şaka gibi ama kendi taraftarı gemiyi ilk terk eden oluyor.

  galatasaray'ın bir futbol takımından çok bir spor kültürü olduğunu iddia ediyoruz ya, işte bu örnek bile bunun bir yalan olduğunu ve bir çok şeyin fanatizm duygularıyla içimize işlemiş ya çok sevme ya da kin duyma duygularıyla hareket ettiğimizi gösteriyor.

  öyle ya da böyle arkasında durulması gereken futbolcumuz. yoksa burada kimse çıkıp hakemler, mhk, rakip futbolcular, basın falan filan demesin.

  (bkz: 12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçı)
 • 2712
  kendisinin yaptığı hareketin on katını yapıp sarı kart bile görmeyenlerin olduğu ligde oynadığından 12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçında gördüğü kırmızı karttan dolayı kendisine kızamıyorum. ancak fatih terim'in bile sakin kaldığı bu dönemde illa ki futbolcusunun da kulağını çekmiştir. yapma işte de mi? barış şimşek denen haysiyet yoksunu bir adam var sahada. ama dediğim gibi yine de kızamıyorum. fatih hoca'nın da kendisini kaybedeceğini sanmıyorum. ceza sonrası yine on bire koyacaktır.
 • 2713
  fatih hoca kendisiyle alakalı maçtan sonra “biz insanı kazanmaya çalışıyoruz ceza vermeye değil” diyerek noktayı koymuştur. umarım karşıt görüşteki yangıncı taraftarlarımız da köstek değil de destek olmaya başlarlar. ayrıca şahsi fikrim hoca belhandayı 3 maç yedek oturttuktan sonra istediği kıvama getirdi. umarım belhanda da saha içindeki inceci yeteneğinin yanında sakin kalmayı da ekleyerek kendisine güvenen hocamızı mutlu eder ve şampiyonluğu getirir. (bkz: 12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçı)
 • 2714
  12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçı'nda kendisini oyundan atan barış şimşek hakkında bana göre savcılar soruşturma açsa yeridir. ben ömrühayatımda böyle kart görmedim. resmen hakem ilk sarı karttan sonra hızını ve hırsını alamadı, olay yerinden uzaklaşan belhanda'ya sarı kart çıkardı. bir ara rakibin elindeki topa da vurdu dediler ama tribün görüntüleri ortaya çıktığında onun da yalan olduğu anlaşıldı.

  şimdi ne oluyor biliyor musunuz?
  bir gün alex taşçıoğlu, bir gün barış şimşek...
  galatasaray'ın her maç fahiş hatalarla hakkı yeniyor.
  galatasaray taraftarı liderliği aldığı bir maçtan sonra bile kenetlenemiyor ve şampiyonluk havasına giremiyor.
  tek vücut olmak, her seferinde daha fazla kenetlenmek lazım! siz bölündükçe onlar büyük gözüküyor! bu da değişik bir versiyonu olsun...
 • 2716
  benim sinirlendiğim nokta kendisinin kırmızı görmesi falan değil. 2 maçtır iyi oynuyorsun, taraftarla aran düzelmeye başlamış, bu maçta da iyi oynamışsın ve güzel de bir asist yapmışsın. yahu zaten 2. yarı komple takım olarak rölantide geçirdik, bu son dakikada neden yani o hareketlerin, o tartışmaya girmen neden? ya bırak takılsın rakip futbolcu ya. neden böyle bir şeyin içine atıyorsun kendini, maçın durumu belli yani bu nasıl bir ruh hali?

  seni gömmek için yer arayan bir kitle var, sen zaten hala kendini kabul ettirmeye çalışıyorsun ve takımın da senin bu oyununa ihtiyacı var ancak senin yaptığın hataya bak! bu amatörlük beni sinirlendiren. o an kırmızılık bir şey yapıp yapmaması değil yani. yani şu kırmızı kart o kadar gereksiz ki anlatamam.

  (bkz: 12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçı)
 • 2717
  12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçında haksız yere kırmızı kart görmüş futbolcumuz.

  işin ilginç yanı bizim muazzam hukukçulardan oluşan pfdk yüzünden kendisi haftaya sahada olamayacak ama yardımcıya ana avrat düz giren ayı kaleden milleti tahrik etmeye devam edecek.

  bu haksızlık seni kamçılasın aslanım, şampiyonluk yolunda performansını tavana vurdursun.

  3. golde feghouli'ye yaptığı asist muazzamdı bu arada söylemeden edemeyeceğim.
 • 2718
  galatasaray'ın kendisinden faydalanmak zorunda olduğu bir sezonda maalesef taraftarımızın bir kesimi tarafından katiyen rahat bırakılmayan, her fırsatta eleştirilip asılan futbolcu. maalesef ilk geldiği günden beri taraftarın tepkisiyle karşılaştı. neymiş sneijder'in yerine gelmiş, neymiş gamsızmış, neymiş 10 numarayı nasıl alırmış... sezon başından beri ısrarla gamsız denilen adamın gördüğü kırmızı karta bak, keşke söylenildiği kadar gamsız davransaydı da şu kırmızıyı görmeseydi :) maalesef sezon başından beri bu adama ön yargıyla yaklaşan, hata yapsa da eleştirip haklı çıksam diye bekleyen ciddi bir kesim var. haklı oldukları konular yok mu, var. ama eleştiri yaparken bazı gerçekleri de unutmamamız, kulübümüzün menfaatlerini göz önünde bulundurmamız gerektiğini düşünüyorum.

  12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçında gördüğü kırmızı kartla ilgili söylenmesi gereken her şeyi fatih terim zaten söyledi, çok uzatmak istemiyorum. pozisyondaki karar bence çok ağır, türkiye'de bir pozisyonda 2 sarı kart çıktığını ben çok ekstrem olaylar hariç hatırlamıyorum açıkçası. ama belhanda'nın performansını yükselttiği, hem keyif alarak hem keyif vererek oynamaya başladığı bu dönemde ne olursa olsun bu kadar kolay provokasyona gelmemesi, cezalı duruma düşerek takımı yalnız bırakmaması gerekirdi. dolayısıyla "%100 haklı olsa da hatalıdır". yetenekli ve takıma faydalı bir oyuncu olduğunu çaylaklık dönemimden beri söylüyorum, ama bu mental sıkıntılar göz önünde bulundurulduğunda piyasası da halen varken yazın satışı düşünülebilir, bunlar ayrı konular.

  şu anda elimizdeki gerçek, transfer dönemi kapandı, önümüzde çok önemli bir 3-3.5 ay var. bu şartlar altında belhanda bu takımın şampiyonluk yolunda en çok ihtiyaç duyduğu, en önemli oyuncularından biridir. galatasaray taraftarının oturup düşünmesi gerekiyor. önümüzde iki seçenek var: ya bu oyuncuya destek olmayarak, ön yargıyla tepki göstererek, eleştirerek egomuzu tatmin edecek fakat oyuncuyu kaybedeceğiz; ya da oyuncumuzun arkasında durup, onu kazanma, maksimum verim alma yoluna gideceğiz. herkesin kararına saygım var tabii ki, ama 2. seçenekte galatasaray'ın şampiyonluk şansı daha yüksekse ki öyle, karar verirken tek kriterin bu olması gerekiyor bana kalırsa.
 • 2719
  12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçındaki ikinci sarı haksız tamam da ilk sarıda gereksiz gerginliğe girmesi, sarıyı aldıktan sonra arkadaşları araya girip hakkını savunmasına rağmen pozisyonun içinde kalması da belhanda'nın hatası. yahu çekil işte bela arama, bak rakibinin sarı kartsız oyuncusu topu elinde tutup sen hamle yap diye bekliyor. o en fazla oyunu geciktirmekten sarı kart görecek, sense müdahalenin sert olması durumunda atılacaksın, ne gerek var? kart haksız ama hakem orada düdüğü çalmakta bir saniye geç kalsa daha abuk sabuk bir hareketle direkt kırmızı görmeyeceğinin garantisi yok. her an her şeyi yapabilir. öyle bir karaktere sahip bu çocuk. çocuk diyorum çünkü zaman zaman 11-12 yaşında bir çocuğun yapacağı şekilde davranıyor.

  ben 13 yaşımda ilçe ortaokullar arası halı saha turnuvası şampiyonu okul takımının tek stoperiydim. belhanda'dan çok daha ciddi futbol oynadığımı söyleyebilirim. ufak tefek çiğliklerim olmuyor değildi. ilk maçımızda kornerde ileri çıkıp takımın ikinci golünü atmıştım. gol sevinci olarak haim revivo taklası atmıştım taraftara (manitalı kısma) doğru, o zamanlar meşhurdu. meğer elemanlar çok kelekmiş, 24 tane daha attık. fakat izleyiciler taklayı çok beğendiği için benim ikinci, takımın on yedinci golünde taklayı tekrarlamam biraz ayıp oldu. rakip bu hareketimden tahrik olmadı değil. ikincisinde o kadar güzel yapamadım zaten, ilkinde bırakmalıydım. bir de yarı final maçında çok çamur bir santrfora karşı oynadım. maç boyu didişip durduk. hakem ikimize de sarı kartı gösterdi sonunda. belhanda'nınkine benzer tek pozisyonum budur 5 maçlık periyotta.
 • 2721
  şeref ve haysiyet yoksunu türk hakemlerinin kurbanı olan son galatasaraylı. arkasında taraftar desteği olmadan harcamak çok kolay. şu kırmızıyı fernando görse ortalık ayağa kalkmıştı ki olması gereken de bu zaten. ama bizim lise özentisi, özeleştiri yaparak elitleştiğini sanan taraftarımız sayesinde belhandayı yemek kolay. belhandanın mental sıkıntıları olduğunu söylemeyen kaldıysa söylesin de arenada galatasarayın 10 numarası nasıl bu kadar kolay atılıyor onu tartışmaya geçelim. adamlar hakemin yüzüne tüküren topçuya kol kanat gerip cezasını hafiflettiler bizim taraftar da hala yok bunun yaptığının savunulacak tarafı yok, yok kendi aptallığı falan. galatasaray futbolcuları sahada tekmelenirken 90 dakikayı toplamda 2 sarı kartla geçiren, son dakikada belhandayı görünce coşkuyla gelip sarı çeken, üstüne bir de ortada hiçbir şey olmadan ikinci sarıyla galatasarayın 10 numarasını atan adam konuşulmadı bile sayenizde. fener topçusuna yapılsa şu bu kırmızı iptal edilmişti. bunu konuşmaya sıra gelmiyor neden "çünkü kuzey afrikalı topçular gamsız yeaaaa" aferin size.
 • 2722
  12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçı'nda gördüğü kırmızı karta hiç kızmadım. bariz bir şekilde hakemin kararına kurban gitmiştir.

  bunun dışında belhanda çok enterasan bir kişilik. ciddi anlamda kafası atık bir oyuncu, bence bu konuda felipe melo ile çok rahat kapışır. bu saha içinde toplu ya da topsuz oyunda hep bir kaos olsun, ikili mücadele olsun, bir sürtüşme yaşayayım istiyor. bariz bir şekilde de bundan zevk alıyor ve bundan besleniyor.

  bu durumu ve yaptıkları çok hoşuma gidiyor, sahada bizi güçlü ve diri tutuyor. tam bir sokak çocuğu.
 • 2723
  12 subat 2018 galatasaray antalyaspor maci'nda lakayitligina degil bilakis hirsina ve daha iyisini yapabilme istegine yenik dusmus oyuncudur. kuslar ana avrat kufur eden oyuncularina sahip cikarlar , bizim taraftarimiz topu bir an once oyuna sokup bir gol daha atariz diye yirtinan futbolcusuna tukaka yapar. bu objektif tavrimiz elit tarzimiz kime arkadas ben onu anlamiyorum. federasyona mi? rakiplere mi? yoksa tum spor camiasina mi? kim sana fair play odulu verecek kendi futbolcunu yermenden dolayi? yarin obur gun surekli aglayan her seye itiraz eden kus tayfasi hic hakki olmayan siralamalari yakaladaginda cok arariz bu gunleri. camur deryasinda, pisligin icinde savasiyoruz zaten gereken neyse onu yapalim artik hem camia hem de taraftar olarak
 • 2724
  tam formunu yakalamış takıma adapte olmuş ve sahada varlığını hissettirmeye başlamışken yine gereksiz bir kırmızı kartla en fazla ihtiyacımız olan bu haftalarda kırmızı kart cezası sebebiyle oynamayacak olmasını kabullenemiyorum.
  10 numara top oynamışsın, asistini yapmışsın, sahada basmadık yer bırakmamışsın, top kapmışsın, atak başlatmışsın kısacası bi maçta senden ne istiyorsak onları yapmışsın ama son saniye gereksiz yere kırmızı kart görüp cezalı duruma düşmek nedir allah aşkına !!!!
  umarım cezası 1 maç ile sınırlı olur ki malesef 1 maçtan daha fazla olacağını düşünüyorum.

  (bkz: 12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçı)
 • 2725
  haksız iki sarı kartla atılmış futbolcu. 12/02/2018 tarihli antalyaspor maçının son dakikasında gördüğü her iki kartta hatalıdır.
  neden? ortada darbe yok iki futbolcu kafa tokuşturuyor normal bir hakem son dakikada adrenalin yüksek bir taraf kaybetmiş diğer taraf ise biraz hırs yapmışı çözer.

  lakin dün ben asıl mesele erman toroğlu gibi normalde bu tür olayları aman horoz dövüşü deyip geçecek adam garip şekilde haklı dedi. ikinci sarı da yine yunus ile takışan diego gidip bir daha yunus'a bulaştı. lakin yunus bu pozisyon sonrası sarı kart gördü ve takışmayı yeniden başlatana sarı kart gerektiği söylenmedi? yine aynı erman başka zaman üstünden 5 saat hakem eleştirisi yapacağı serdar aziz'e tekme pozisyonunda olur ne olmuş faul tamam da sarı kart bile vermem dedi.

  hakemlerden çok çekeceğiz haberiniz ola.
 • 2726
  (bkz: 12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçı)
  gereksiz, saçma kırmızı kart görmüş oyuncu. bakın hakem eyyam yaptı, yok niyeti vardı goygoyunu geçin. 11 oyuncumuz varken, maç boyunca sarı kart için kendini yiyen feghouli varken bu arkadaş kart görüyorsa suçlu budur. ben anlamıyorum haksız görmüş, yok şöyle böyle. sarı yemişin, gidip daha niye dikleniyorsun git çekil kenara.

  şu adamın karakterini özetliyor resmen. aynı durum 17/18 sezonunda ligin ilk yarısı oynadığımız fenerbahçe maçında da olmuştu. gitti kendini yere attı resmen. resmen maçta kardan zarar ettirdi. millet haksız kart desin dursun. ama kendisi bu kafayla daha çok kırmızı görür.
 • 2727
  (bkz: 12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçı)

  barış şimşek denilen hakem birisini atmak için fırsat kolluyormuşcasına attı belhanda'yı evet. gece staddan döndüğümde tv kanallarında hala 2. sarının neden olduğunu anlamadığını söyleyen yorumcular vardı, evet. ligde kimlere ne cezalar verilmiyor, es geçiliyor, evet. bu çifte standardı, hayır bildiğin galatasaray düşmanlığını yönetim çözmeli, sesini yükseltmeli, evet. fakat bizim esas konumuz başka. iğneyi kendimize de batıracağız elbet.

  dakika 90, takımı 3-0 önde iken orta sahada gereksiz bir mücadelede rakiple diyaloğa girmek nasıl bir mental bozukluktur? kadife ayaklı, yılan gibi bir orta sahamızı her maç ihtiyacımız varken, her 2-3 maçtan sonra kaybedeceksek kendisine nasıl güveneceğiz? hedefe nasıl yürüyeceğiz? biz belhanda düşmanı mıyız? hayır, kendisini sevmeye çalışıp çalışıp, her seferinde hayal kırıklığına uğruyoruz. ben hasta gittiğim stadda sesimi, boğazımı bırakıp geldim. reva mı bu sevgiye bu hareketler? sorarım herkese: onca iyi niyetli mücadelesine rağmen rakibe dalınca ya da pas tercihi hatası yapınca baodu ndiaye'nin zekasına laf ediliyordu. dün akşam atılan ndiaye olsa tepkiler nasıl olurdu? hala daha wes ile kıyaslandığı için falan filan yazanlar var. ne alaka kardeşim? haftaya paşa deplasmanında kilit oyuncun var mı yok mu onu söyle! ben muhasebeci bir taraftarım ama genellikle fayda/maliyet analizi tarafındayım. şu kadar para alıyorlar, bu kadar böyle dememeye gayret ederim. helali hoş olsun. ancak bu noktada şunu yazarım. bu sözlükteki yaklaşık 3250 yazardan bir tanesinin bile hayatı boyunca o paraları kazanma şansı var mı? yok. peki hepimiz iş yerlerimizde onca kan emiciye, pisliğe, çakala, art niyetliye, şerefsize katlanıp yutkunmuyor muyuz? aranızda çalıştığı yerde kızdığı kişiye kafa tokuşturan, üzerine yürüyen var mı? yapamazsınız, neden? işten atılırsanız kazandığınız (futbolcularla kıyasladığımız zaman okyanusta damla olan) maaşınızdan olursunuz ve kredilerinizi ödeyemez, ekmeğinizden olursunuz. o halde bizlerin maaşının kat be kat ötesinde kazanan adamlar da bir zahmet mental dayanıklılık gösterecek, öfke kontrolünü sağlayacak. bu parayı hak etmesinde en temel görevi bu. işinin bir parçası. yani hakem haklı ya da haksız. senin o dakikada orada eyyamcıya çanak tutmaman gerekir. olan bize oluyor.
 • 2729
  12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçı'nda gördüğü kırmızıyı emre belözoğlu her maç 7 defa görmeli. alper potuk 5. beşiktaş'ta ise bu oran en az 5 futbolcuda 3 olmalı. yani belhanda bir şeyler yapmış olabilir. ama çıkan ikinci sarı kartın anlamı bu ligin standartlarında galatasaray düşmanlığıdir.

  ama bunu geçtim...

  galatasaray taraftarını anlamıyorum. takımın son dönemdeki en büyük yatırımlarından biri bu futbolcu.
  tarihte benzer şekilde kırmızı gören tek adam da değil. mesela zidane'ın kariyerini nasıl noktaladığına bakın. fransa'ya bir dünya kupasına maloldu. ben hayatımda takımına bu kadar zararlı başka bir taraftar grubu görmedim.

  çok sevdiğiniz fatih hocanız maç sonu açıklamalarında noktayı koydu. bari ona saygınız olsun. "amacımız futbolcu cezalandırmak değil, kazanmak" dedi. belhanda bir maç oynamayacak. hepsi bu. daha yeni aleks taşçıoğlu denen adam yüzünden puan kaybettik. üzerine odaklanmamız gereken şey sistematik olarak kıyıma uğrayan bir galatasaray var.

  bakın belhanda'ya kızıyorsunuz mental olarak zayıf diye. bence galatasaray taraftarı mental olarak belhanda'dan daha zayıf. bu kadar kolay manipule olan bir insan topluluğu ben hayatımda görmedim.

  düşünsene fenerbahçe'nin bir maçta 2-3 net penaltısını vermeyecekler, maçın koca bir ikinci devresi boyunca hakem topu rakibe vermek için her ikili mücadelede aleyhine faul düdüğü çalacak ve son dakikada en yaratıcı futbolcusunu ligde örneği olmayan bir kırmızıyla oyundan atacak.

  açık söylüyorum, ortalık yıkılır.
  cumhurbaşkanı hakem hataları konusunda federasyon çalışma yapacaktır diye açıklama yapar.
  o hakem derhal klasman düşürülür.
  sezon sonunda eğer şampiyon olursak atılacak manşetten daha fazla manşet atılır.
  oğlum deli misiniz lan? :) hepi topu bir kırmızı kart gördü adam. kimi nereye gönderiyosunuz? böyle şey mi olur?
 • 2730
  12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçında atilmasi olayiyla ilgili taraftarimizin iyice zivanadan cikmis oldugu apacik ortadadir. nasil bir zivanadan cikmaktir kardesim bu?

  biraz seye benziyor, kucuk cocugun yaptigi yanlis bir hareketten dolayi, komsu amca tarafindan gozunun onunde tokatlaniyor, ve sen neden yaptin o hareketi diyerekten herkesin gozunun onunde alenen cocugu dovmeye basliyorsun. bilincsiz ebeveynlerden farki yok bu yaptiginizin. kol kirilir yen icinde kalir hesabi, çocuğu orada savun, ondan sonra eve geldiginde nasil terbiye ediyorsan o şekilde terbiye et.

  hoca kim? disiplin konusunda en taviz vermeyen hocalardan birisi. zaten gerekeni yapacaktir. ama kalkip da tipne hakeme saldiracagin yerde kendi cocuguna saldirma. hakemi on plana at. ulan farkinda misiniz ya? bu durumdan nemalanacak o kadar cok futbolcu var ki. bak goreceksiniz bu sekilde tepkiler devam ettigi surece en az 2-3 kez daha bu sekilde bir olay yaşanacak. ondan sonra suc gunah kimin derseniz aynaya bakmaniz yeterlidir.

  hakemi on plana cikartip, gerekli tepki verilirse, bir daha boyle bir durum olursa, sonraki maclardaki hakemler duruma aninda mudahale edecektir zira sosyal medya ve kamuoyu baskisindan korkacaktir.

  bi dusunun derim.
 • 2731
  (bkz: 12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçı)

  evet çok fevri davranıp hem kendini hem takımı yakmıştır. ancak bunda en büyük pay hakem(!)dedir. yani ikinci sarıyı anlayabilen varsa anlatsın bana, küfür mü etmiş ne söylemiş ne yapmış da vermiş. bence hakemin bunu kamuoyuyla paylaşması lazım.

  hoş bu ülkede hakemlere ana avrat küfür ediliyor da, 'öyle dememiş şöyle demiş' diye rapor yazıyorlar. işte ülkenin özeti bu abi. hani tamam siyaset, politika vs orada entrika döner ama, yahu insanların keyif için eğlence için izlediği spor müsabakalarında biraz haysiyetli olun bari.

  ne adalet var, ne ahlak var, ne dürüstlük var. belki diğer spor branşlarında işler biraz daha yolundadır yönetim açısından, ama ülke futbolu şu an bitik, rezalet. çünkü federasyonu yok. kurum/kurulları iş yapmıyor. hakem atamasından, tahkim kuruluna, oradan pfdkya kadar hiçbir organı işlevsel değil. ona böyle bana böyle hesapları.

  hal böyleyken, belhandaya çok yüklenmek gerektiğini düşünmüyorum. hoş ilk sarı tamamen kendi eşekliği de olsa neler neler oldu bu ligde, adamlar dönüp sarı bile çıkarmadı.