• 431
  fatih terim düşmanlarının ağzına almadıkları laf. sırf falcao+diagne bile hapis yatmalarına sebeptir halen savunanlar çıkar.
  bugün diagne ve falcao'yu her gördüğümde bu ikilinin 10m euro maaş aldığını hatırlıyorum her seferinde yıkılıyorum.

  bir kez daha "istifa edin!"

  edit: rakama takılan yazarlarımız oldu bonuslarla birlikte ekledim. bonussuz 7.5m aldı bu ikili. 5 falcao, 2.35 diagne
 • 432
  2020-2021 sezonu yaz transfer döneminin son günlerinde gündeme geldiğinde azcık da olsa bir umudum olduğundan destek vermemiştim ama sezon başladı ve mevcut yönetimin kişisel çıkarlarını galatasaray menfaatlerine defalarca tercih ettiğini gördüğüm için katılıyorum. sezon içinde bu yönetimin olması daha fazla zarar veriyor takıma; çünkü kendileri beyaz sayfalar açıp kişisel menfaatlerini koruma güdüsünde. acilen istifa edip 2020-2021 sezonu kış transfer dönemine hazırlık yapacak galatasaray'lılara alan açmalılar. mevcut yönetim nedendir bilinmez bu sezon için fb şampiyonluğunu kabullenmiş görünüyor.
 • 434
  galatasaray dingonun ahırı değildir.

  galatasaray'ın hakkını yiyenlere plaket verilmemelidir.

  galatasaray'ın özeli kadrolu gazetecilere sızdırılmamalıdır.

  galatasaray'ın futbolcularına maaş ödenmelidir. futbolcular takımdan ayrılırken maaşlarının yüzde 70-75 bırakacak durumda olmamalıdır.

  galatasaray taraftarına ve teknik heyetine verilen sözler tutulmalıdır. taraftarların zekasıyla dalga geçilmemelidir.

  mustafa cengiz yönetimi galatasaray'ın bir 7 ayını daha rezil etmemelidir.

  #yönetimistifa
 • 435
  zihnimde maç sonrası * inim inim inleyen name.

  makasın gittikçe açılmaya başladığı dönemlerdeyken, ne idüğü belirsiz salak saçma transferler yapma ihtimali olan yeni rahat sezonları için -hele hele denizin karşı kıyısına şampiyonluk serisi yaptıracak kadar rahat bir alan içerisinde- bugün kemer sıktığını zanneden ve elindeki hiçbir değere katma değer katamadığı gibi üstüne onu değersizleştiren ifadelerle yönetim sergileyen insan grubunun şu gece itibariyle geç kaldığı yola koyulması gerekmektedir.

  galatasaray başkanlık koltuğu belki epey uzun zamandır unuttuk zannediyorlar ama avangard meziyetleri olması gereken bir koltuktur. bu vasat seviciliği yüzünden 5 - 6 senedir vasat yönetimler görmekteyiz.

  kim bunlar kardeşim, dursun aydın özbek'tir mustafa cengiz'dir. koskoca galatasaray misyonunu ve vizyonunu tasarruf ediyoruz çatısı altında "vasatlığı" moda haline getirip yeteneksizliklerini, liyakatsizliklerini bu nedenlerle örterek sağ salim yürüttüğünü zannedemez.

  zannettirilmemelidir!

  tüküreyim ffp'sine de limitine de, bu kulüpte hangi şartlar olursa olsun hep akıllı adamlar yer aldı! böyle yavaş, uyuşuk ve ağzı bahanelerle yaşayan insanlarla dolmaması gereken bir yer.

  derhal istifa, niyetiniz fasih bir şekilde iyi bile olsa, avanak ve tutuk adamların bu koltukta yeri yok! zaten yapmak istediğiniz iyileştirmeyi yaptınız misyonunuz gelecek sezon helaliyle belli olacak. ancak şu an galatasaray başkanının yeni sezona başlarken şimdiden gelecek sezona bel bağlamışlığıyla beraber hızlı aksiyon alamayan, alsa da gözüne bulaştıran bir vaziyette olmaması gerekiyor.

  gözünü birçok türk insanından daha ileriye dikip bu ülkeye tarihinin en büyük kupasının getiren adamın bile ağzına bahane verdiniz, tüttürüp duruyor!

  hemen, şimdi!
  istifa!

  edit: *
 • 439
  bu sene bizden bir şey olmaz renktaşlar.

  maçın kızgınlığı ile yazılan bir cümle değil bu. bir kaç gün önce de farklı başlıklarda yazdım. bu sene bizim senemiz değil.

  bu işin yönetim ayağından bahsedelim. mustafa cengiz yönetimi hiçbir zaman çok kuvvetli değildi. özellikle başkan hastalandıktan sonra iyice zayıfladı. yönetimde iş bitiren, duruşu olan bir adam yok. abdürrahim albayrak ile yusuf günay'ın bir oyuncu için yurt dışına gidip, ikna çabalarına girdiğini düşünün. düşünemediniz değil mi ? profesyonellik hak getire. sırf duruş, tavır bile bu işler için uygun değil. elini kolunu nereye koyacağını bilmiyor adamlar. oyuncuyu nasıl ikna etsinler.

  mustafa başkanın misyonu, galatasaray'ı ffp'den çıkarmak ve kulübe florya'yı tekrar kazandırmak gibi hamlelerle tamamlandı. rahatsızlığı olmasaydı belki bir dönem daha şansı olabilirdi ama artık köşesine çekilme zamanı geldi.

  muhtemelen yönetim değişimi 2021 mayıs ayında olacak gibi gözüküyor. hem bu değişimin zamanlaması, hem ffp nin son senesinde olmamız nedeniyle bu sene çöpe gitti bile.

  fener'in tüm cephelerde sert bir şekilde vereceği şampiyonluk mücadelesinin yönetim ayağında, onlarla maalesef baş edemeyiz. bu yönetimle hiç şansımız yok.

  o yüzden sinirinizi bozup moda girmeyin, bu senenin kayıp sezon olacağına zihnen kendinizi hazırlayın.
 • 440
  gidişat kötü, önümüz karanlık dedikçe ne transfer taraftarlığımız kaldı, ne yangıncı taraftarlığımız. ama ne transfer bağımlısıyız ne yangın peşindeyiz. perşembenin gelişi çarşambadan belliydi sadece, göremeyen gözlere anlatmaya çalıştık. ne terim düşmanlığımız kaldı, ne cengiz aleyhtarlığımız. kişileri, isimleri galatasaray'dan üstte tutmaya devam ettikçe yolun sonu karanlık. kimse galatasaray'dan büyük değil, ne cengiz ne de terim.
 • 441
  ünal aysal gittiğinden beri vasata alıştırılan galatasaray'ın vasatlıkta son noktaya ulaşan yönetimine yapılan haklı çağrı. kastım ünal aysal güzellemesi ya da hataları vs. üzerinden bir aysal dönemi tartışmasına girmek değil.

  duygun yarsuvat, dursun özbek ve mustafa cengiz yönetimlerinden avrupa'ya dair tek bir laf duyduk mu? galatasaray'ın varlık sebebi, kuruluş sebebi avrupa'da başarı aramaktır. şampiyonlar ligi çeyrek finalinde real madrid'e elenince kahrolan taraftar nere, bugünler nere.

  adım adım bizi de ligin diğer takımlarına benzetti vasat yönetimler. en basitinden; şampiyonlar ligi galatasaray için ayak bastı parasından ibaret o-la-maz! gel gelelim; kibar feyzo'nun kayınpederi vizyonuyla şampiyonlar ligi bizim için ''bir kalırsak ne para kıracaz biliyon mu?''dan ibaret hale geldi. öyle gidersen 40 küsür maçta doğru dürüst maç kazanamadan dönersin, grupları 1 golle falan tamamlarsın. bahsettiğim tavır 2000'lerden beri neredeyse tüm türk takımlarında vardı; ama bizde asla olmadı. bu yönetimler, özellikle cengiz yönetimi vasatça kabul ettirdi bu durumu. evet; maddi dardayız. evet ffp var. evet kurlar azıttı. ama diagne'ye 15 milyon euro bağladıysan kusura bakma konuşmayacaksın. 15 milyon euro'ya en azında diş gösterecek kadro kuracak kaç orta halli takım var.

  mevcut yönetim bazında bunda belki de hepimizin hatası var diyeceğim; ama kaçtığımız yönetim de dursun özbek yönetimi. bahsetmek bile istemiyorum.

  bu yönetim gitmelidir. hem de yarın sabah. ama gelecek yönetim artık galatasaray'a yakışır, galatasaray'a kim olduğunu hatırlatacak bir yönetim olmalıdır. türk futbolu'nun da buna ihtiyacı var. osmanlı'nın çöküş döneminde ''biz türk olmayan takımları yenmek için bir takım kuracağız'' diyen vizyon için, mevcut ekonomik ortam ya da ülke puanının düşmesi vs. hikayedir.

  yeter ki galatasaray yeniden galatasaray olsun.
 • 442
  eğer ffp yönetimi olmasaydı artık haklı bir söylem olma noktasına gelirdi.

  zira koskoca galatasaray yönetiminin teknik direktöründen korkması ve sinmesi düşünülemez. eğer bir galatasaray yönetimi hocasından, o hoca fatih terim dahi olsa, çekiniyorsa, siniyorsa o yönetimin bu kulübe verecek çok şeyi yok demektir.

  ama mustafa cengiz'in de dediği gibi, şimdiki yönetim emanetçi. durumu stabilize edip devredecekler.