• 390
  galatasaray'da transfer bitmez söylemine verilecek tepkidir. şimdiye kadar işlerin iyi gitmesi transferdeki basiretsizliği kapamayacak düzeydedir. çünkü kadrodaki bariz eksikler kapatılmadığı sürece işlerin böyle gitmeyeceği de aşikardır. *

  mustafa cengiz yönetimi geldiğinden beri hiçbir transfer sezonunu istediğimiz gibi bitiremedik. defanssız, forvetsiz, orta sahasız şampiyon olmayı denedik. * * * ama artık gerçekten yeter. neyi bekliyoruz hala? kendi adıma her transfer döneminde işkence çekip sonra mucize beklemekten yıldım. yaptığınız transferlerin hepsi menajerlerin tavsiyesi sonucunda olan transferler ki onları da scout başarısı gibi gösteriyorsunuz. her sene ilk devrede çok puan kaybedip ikinci devrelerde olağanüstü çaba gösterip mucize gerçekleşmesini bekliyoruz. bu sene ilk iki maçı kazanmamız neyi değiştirir? kanat rotasyonu çok yetersiz. orta saha desen taylan'dan mucize bekliyoruz. ne yanına koyabileceğimiz biri var ne de onu yedekleyebilecek biri. belhanda her sene başında iyi sonrasında kayıp, feghouli sene başlarında yok sene sonlarında birkaç maç oynarsa mutlu oluyoruz. ne zaman öğreneceksiniz birilerini satabilmeyi?

  transfer sezonunun uzaması galatasaray taraftarının sinir uçlarına dokunur hale geldi. taraftar sabretsin, galatasaray'da transfer bitmez, taraftarın içi rahat olsun. icraat? yok!

  ekleme : (bkz: #2818283) (bazı şeyler hiç değişmiyor demek ki)
 • 392
  saçma bir biçimde ısıtıp ısıtıp önümüze konulandır. kardeş işte ffp var adamlar transfer yapabilirse yapıcak yapamazsa yapamayacak. hoca çıkmış, okey olursa olur olmazsa da önemli değil demiş. nasıl yapalım şimdi? bir sene sonra bitiyor cezamız dişimizi sıkıcağız işte. hayır yani herkese önceki yönetim tarafından astronomik astronomik maaşlar verilmiş, dünya'da pandemi var, global ekonomi çöküyor bütün piyasalar daralmış. nasıl oyuncu satsınlar?

  ayrıca galatasaray'da transfer bitmez, galatasaray'da transferler transfer sezonu açık olsa olmasa da sürekli devam eder, plan programı yapılır anlamında ali dürüst tarafında faruk süren yönetimi zamanında söylenmiş bir sözdür; transferin son gününe kadar devam eder anlamında değil.
 • 393
  yönetim çok açık şekilde her transfer döneminde başarısızdır. yönetimi savunanların argümanı ise ffp var ne yapalım? kardeşim dünya üzerinde aranıp bulunacak, bedelsiz bir anlaşmayla kiralanacak hiç mi futbolcu yok?

  artı olarak da klübün haklarını hiç bir mecrada savunamayan, futbolu yönettiği sanılan kirli ellere teslim olmuş yönetimdir.

  #yönetimistifa
 • 394
  2 günde bir gündeme gelmesini saçmalık bulduğum çağrı. ne oldu kardeşim kulüp son 2 seneyi küme düşmemeye mi oynadı? seçim zamanı "siz benim vizyonumu anlamamışsınız" diyip daha sonra bunun tam tersi işler mi yaptılar? neyi vaat etti, neyi yapamadı anlamıyorum ki. seneye bitiyor işte ffp, 1 sene daha sıkın dişinizi. gerçekten bu şımarıklıktan başka bir şey değil artık.

  tek akıllı sizsiniz, bu adamlar da sizden küfür yemekten zevk alıyor sanırım. imkan olsa ilk günden transferi yapıp getirirler kampa, ama demek ki öyle olmuyor. terim bile "ne kadar uğraştıklarını görüyorum, alamazsak da sağlık olsun" derken bu şımarık taraftarın yönetimi istifaya çağırması dünyanın hiçbir yerinde art niyetten başka bir şeyler açıklanamaz.
 • 395
  yarın önemli bir avrupa maçı var. pazar günü ise fener derbisi. takım sezona oyun ve fiziksel anlamda iyi başlamış, hoca yönetimle olan sorunlarını geride bırakmış gibi tamamen sahaya konsantre, her şey yolunda gidiyor ve bu tabi ki topuğumuza sıkmayı sevdiğimiz için birilerinin zoruna gidiyor ki bu başlık hortluyor, sağda solda millet istifa istiyor. tam olarak bir ergenlik belirtisi benim gözümde.

  istifa isteyen saygı değer arkadaşlar sanırım bu fotoğrafta olanlardan biri. https://gss.gs/yS4.jpg

  ek olarak, transfer yapamadığı için eleştirilen yönetim, marcao, luyindama gibi ilerde iyi para edecek adamları bonservisiyle almış, herkesin bir zamanlar istediği babel'i bizim için saçma şartlar dahilinde olsa da getirmiş, geçen sene nzonzi, seri, lemina orta sahasını kurmuş, 3 senede 2 şampiyonluk elde etmiş ki geçen sene pandemi olmasa 3 te 3 olacaktı belki (tabi en büyük pay hocanın). yönetimin tabi ki ciddi hataları da var biz camia harika yönetiliyor demiyoruz. hocaya sahip çıkma anlamında, haramzede hakemlerin alenen yaptıklarına tepki verememe anlamında ve transfer anlamında mutlaka eksikleri var olacaktır da ama şu dönemde yönetim istifa demek çok şımarıkça ve ergence bir tavır dediğim gibi. bu arkadaşlar sanırım özhan canaydın, adnan polat, dursun özbek zamanı yaşadığımız hem sportif hem mali hem idari rezaletleri unutmuşlar ya da tanıklık edememişler bu dönemlere.

  az sakin olun abicim. çok şükür uzun bir aradan sonra hocanın aklı sahada, takım oturmuş gibi, sahada statiklikten uzak, sağa sola koşan, yerinde durmayan sarı kırmızı formalı adamlar izliyoruz uzun bir süre sonra. bi soluklanın. tabi ki eleştirinizi yapın ama bu istifa mistifa muhabbetleri şu anda çok boş ve zamansız.

  bu aralar haftada 2 galatasaray maçı var şükür allahıma. açın taylan'ı, marcao'yu izleyin.
 • 397
  yerli yersiz yönetim istifa çığırtkanlığından çoğumuza gına geldi. takım 2020-2021 sezonuna gayet güzel bir başlangıç yapmış, mutlu ve umutlu olmak yerine buraya gelip yönetim istifa demek iki şekilde izah edilebilir; içimize çomak sokmak için buralara sızmış kuşlar var veya sürekli aksiyondan hoşlanan, asın-kesin-yakın-yıkın-istifa edinci ergenler içini boşaltıyor. tabii ki başta da söylediğim gibi çoğunluk gayet sağduyulu, olgun ve bu komik istifa çığlığına tepkili. zaten galatasaray taraftarına, özellikle sözlük yazarlarına yakışanı da bu.
 • 398
  yönetim istifa öyle mi?

  kuzum siz hangi ülkede, hangi sistemin içerisinde bu söylemi dile getirdiğinizin farkında mısınız? abdurrahim albayrak üzerinden eleştiri yapılıyor. şu an yönetimin en büyük hatalarından biri scout ekibiyle daha aktif çalışacak bir yönetici yerine, abdurrahim albayrak üzerinden transfer komitesi kurmalarıdır. ki ben bundan hoşlanmasam bile abdurrahim albayrak'ı bir kalemde silenleri gördükçe de ciddi anlamda hangi ülkede yaşadığımızı anlamadıklarını, fanatizm üzerinden yazıp çizdiklerini düşünüyorum.

  basit, düz bir taraftar olarak cioran sözüyle konuyu bağlayacağım:

  -"fanatiklerin işkence ettiği, idealistlerin batırdığı bir halk!"

  ne aşırı fanatik olup takıma işkence etmeyin (şu bu sebepten) ne de liseci tayfanın idealist kafasıyla batıracağı bir takımı hayal edin! yönetimimizi, hocamızı ve takımımızı seviyorum. eksiklikler ne olursa olsun bu takımı art niyetsiz sevenleri de seviyorum.
 • 399
  saygısız söylem. kardeşim para yok. bunu anlamak bu kadar zor mu? yok. şımarık ilkokul çocuğu gibi ağlanmanın ne anlamı var?

  bir de şu "efendim konuşmuyorlar" var. konuşamazlar kardeşim. bunu söyleyenler bu ülkede yaşamıyorlar herhalde.

  "satamıyorlar" saçmalığı daha da beter. karpuz, kavun mu satıyorsun? adam gitmek istemiyorsa kimi satacaksın? nasıl satacaksın?

  saygısızlık, şımarıklık ne ararsan var. derdiniz transferse buyurun ali koç'un takımı orada. gerçekten sıktınız artık.

  ekleme:

  bitmiyor elbette. "şimpiyinliklik için hiciyi şikritsinlir" taraftarı var. 3 senedeki başarılar ve başarısızlıklar yönetim, hoca, futbolcular ve tüm diğer paydaşlar arasında paylaşılmaktadır. şampiyonluklaruı hocaya yazıp 6'ncılığı yönetime yazamazsınız.
 • 400
  ffp'ye, pandemi nedeniyle düşen gelirlere, ülkedeki politik duruma, döviz kurlarına bakmadan birisi bu yönetimi istifaya davet edebiliyorsa, ya kasıtlıdır başka planları vardır, ya da dünyadan gerçek hayattan henüz haberi olmayan bir öğrencidir, ergendir hayatı bilgisayar oyunu zannediyordur. bir üçüncüsü yoktur nazarımda.

  hele bir de yapamıyorsa durmayacaklar orada kardişimciler var hayatında iki koyun gütmemiş. daha 3 sene önce aday çıkmıyordu seçimlerde o günleri unuttular herhalde.

  saçma sapan yersiz söylem. başka bir şey değil.
 • 404
  -covid? fena halde var.
  -ffp? fena halde var.
  -geçmişten kalan yüklü maaşlar? fena halde var.
  -karşımızda hem transfer hem de medya anlaminda zorlu bir ittifak? fena halde var.
  -ekonomik kriz ve kur farki? cok fena var.

  eh o zaman yarin avrupa, hafta sonu fb maçı oynanacakken bu tip bir hashtag'i hortlatan da galatasaray taraftarıyım diye dolaşmasın etrafta, kusura bakmayın yani.