• 815
  3 mayıs 2021 fenerbahçe bb erzurumspor maçı‘ndan sonra yaptığı açıklamalarla saçmalamış bb erzurumspor teknik direktörü. ‘yabancılar 2 ay maaş alamadıklarında fifa’ya gidiyor’ diye şikayet ediyor, üstüne ‘türkler böyle yapmıyor’ diye de ırkçılığın dibine vuruyor. hocam, sence bu resimde bir hata yok mu? senin o övmek için fırsat kolladığın türk oyuncular yakın arkadaşlarına online tavla oynasın diye* 180000 tl vermeyi biliyor ama. tabi ağlamaz maaşım yatmıyor diye, tuzu kuru heriflerin. yahu maaşını alamadı diye yabancı futbolcuyu yermek ve maaşını alamadığında sesini çıkarmayan türk oyuncuları övmek bir tek bana mı anormal geliyor? ayrıca maaşını ödeyemeyeceğin futbolcuyu neden alıyorsun? mecbur değilsin ki. senin yöneticin zahmet edip de işini yapsaydı ve kulübün girdisine göre bir takım kursaydı o zaman. nereden tutsan elinde kalıyor be hocam bu söylediklerin. nereden baksan zırvalıyorsun.
 • 818
  küçük takımlarda yaşadığı ekonomik sorunlar yüzünden bir nebze olsun isyanına hak verdiğim hoca. ancak veryansınında sorunun yabancı oyuncu sayısı değil uefa' nın salt oyuncu yanlı yürüttüğü yanlış politikalar. fesih edilen kontratlarda oyuncunun tüm sözleşme boyu tazminat alması akla mantığa uygun değil gerçekten. 2 aylık ihtar ve fesih süresi gerçekçi değil. futbolu oyuncular olduğu kadar kulüpler ayakta tutar. kulüplerin oyunculara en ufak yaptırim hakkı yok. ama oyuncuların sınırsız.
 • 819
  yabancı futbolcuları paralarını istiyor diye eleştiren teknik adam. arkadaş yıllardır şu takımların türk teknik adamları, futbolcuları da yabancıları örnek alsaydı ve parasını almayan isyan edip mahkemelere gitseydi bugün kulüpler ve yönetimindekiler bu kadar rahat hareket edemezdi.
  "hem ayranı yok içmeye hem tahtarevalli ile gider sıçmaya" diye atasözümüz var bizim. kulüplerimiz ve yönetimlerimiz de sağolsunlar bu düstür ile hareket ettiklerinden bugün mersin idman yurdu, gaziantepspor, orduspor, diyarbakırspor kulüpler tarih oldular. eskişehirspor gibi kulüpler de tarih olmak üzereler. bundan çok değil birkaç sezon önce ayağını yorganına göre uzatan akhisarspor mükemmel durumda iken birden saçma sapan paralar harcamaya başlayınca düştüğü durum ortada.

  eğer bu ülke futboluna yıllardır hizmet vermiş türk teknik adamlar yönetimlere bir durun kardeşim deseydi, adam gibi haklarını isteselerdi ve oyuncularının da haklarını isteselerdi, gerekirse kamuoyunda yankılandırsalardı bugün belki de türk futbolu bu durumda olmayacaktı.
 • 820
  yıllarca sempatik görünmesinin ekmeğini yedi ama futbola dair ne bir bilgi birikimi, ne de en ufak bir kırıntısı var. şimdi bu yazdığımı görse diyecek ki ''ben bu işe ömrümü vermişim, sen kimsin?'' ama o işler öyle değil hoca. ömrünü verdiysen hakkını da vereceksin.

  bir insanın elle tutulur tek başarısı olmaz mı ya? yemek programları yapan muhabirler gibi anadolu'nun her şehrini gezmiş durmuşsun. bu mu başarı?

  yaptığın açıklamalar da rezil gibi. sözleşmesinin hakkını isteyen yabancı futbolculara atarlanmış. saçmalığa bak. yerli oyunculara nazın geçiyor, yabancılara geçmiyor diye ırkçılığın başka bir boyutunu yapıyorsun.

  çok boş adamsın yılmaz vural. şu işten para kazanabiliyor olduğun için her gün allah'a dua et.
 • 821
  verdiği maç sonu röportajında türkiye'de yabancı adı altında yöneticiler tarafından abuk subuk oyuncu transfer edildiğini, bunun ne takıma ne de türk futboluna katkı sağlamadığını, futboldan uzak kalitesiz yabancıların takımlara maddi manevi her yönden bela olduğunu anlatmış. bunlar oynayacağına alt yapıdan oyuncu oynatmanın daha doğru olduğunu ifade etmiş.

  sözlükte hoca için yapılan yorumlara çok şaşırdım, adam en düzgün şekilde sıkıntıyı anlatmış...

  yılmaz vural haklıdır. kulübün başkanı ben olsam bu arkadaşları istanbul'da bırakırım...
 • 823
  3 mayıs 2021 fenerbahçe bb erzurum maçından sonra altyapı oyuncularına daha fazla şans verilmesi gerektiğine değinmiştir. yani zaten her maç ortalama 3 tane yiyorsun, demek ki bir sürü para verip çok uzaklardan maç başı üç gol yiyecek adamları toplayıp getirmeye gerek yok. doğu anadolu insanı zor kış şartlarına dayanıklı güçlü kuvvetli insanlardır. o bölgede fiziksel kapasitesi belli seviyede olan gençleri eğitip elit seviyeye çıkarmak bb erzurumspor' un hedefi olmalıdır. yoksa kısa süre içinde belediye müteahhitleri desteği tükendiğinde beşinci ligi boylar. zaten bir sürü gol yiyorsunuz bari bir iki futbolcu çıkarın da futbola bir faydanız olsun.
 • 824
  3 mayıs 2021 fenerbahçe bb erzurum maçında yabancı futbolcusunu oyuna girmeye ikna edemediği için sahaya sürdüğü 20 yaşındaki yerli futbolcusu gol atan teknik direktör.

  madem yabancıdan şikayet ediyorsun o zaman gomes'e sormadan direk oyuna alsaydın özgür'ü. ceplerini doldurmak için menajer kucağından inmeyen yöneticiler yerine hala yabacı oyuncuya sallıyor utanmadan. yabancılar ülke futboluna bir şey katmıyormuş sen ne kattın ki bu kadar senede? prekazi, hagi, popescu, taffarel, alex, muslera, atiba gibi adamlar senden çok daha fazla şey kattı bu ülke futboluna.
 • 825
  bundan sonraki kariyerine youtuber olarak devam etmesi çok daha isabetli olacak olan yetersiz teknik direktör. hatta keşke entertainment sektörüne 10 sene önce girseydi de türk futbolunu bu kadar sene boşu boşuna oyalamasaydı.

  "gol kaçıranı dövme challenge", "24 saatte en fazla takım çalıştırma rekoru (guinness'e girdim)", "canberk kaleciye verme a**** koduğumun" gibi videolar bekliyoruz kendisinden.
 • 826
  madem kendisi gündem oldu 2 satır da ben karalayayım. hocalığını çalıştırdığı takımların kalitesini düşününce çok fena bulmasam da kendisini öyle sempatik falan da bulmuyordum. sebebi biraz da şu ropörtajdır. https://www.cnnturk.com/.../633026.0/index.html

  3 mayıs 2021 fenerbahçe bb erzurumspor maçı sonrası skandal bir ropörtaj vermiş. öncelikle mevzu kalite ise kusura bakmasın ama şuan yönettiği takımdaki yerli oyuncular 5+3 diye giden ilginç formüller için bile fazlası ile yetersizler. isim isim yazıp gömmek istemiyordum ama özellikle savunma bölgesindekiler süper lig seviyesinden çok çok uzaktalar. yani takımındaki kalitesizlik konusu yabancı oyunculara özgü bişey değil. yerli oyuncularının yanında bazı yabancı oyuncuları fazla bile kaliteli kalıyor.

  neymiş, paralarını istiyorlarmış bir de dövemiyormuş. tabi anadolunun gariban çocuğunu maaş vermeden oynatılsın, yeri gelsin kadro dışı kalsın. yeri gelsin sözleşmesi fesh edilsin ama 2 kuruş tazminatını bile alamasın. olur da almaya diretirse fişlensin takım bulmakta zorlansın. üzerine bir de yılmaz hocasından dayak yesin. tabi yılmaz hocaya geri vurabilir mi yerli topçu? sonra örf adet bilmiyor derler. aile terbiyesi almamış terbiyesiz derler, fişlerler falan. geri vuramaz haliyle, cevap da veremez. ekmek parası... şimdi kolaysa gel vur menajer itelemesi avrupa görmüş topçuya. vur da göstersin sana dünya kaç bucak. daha elini kaldırmaya niyetlendiğin gibi yiyorsa bakışı atıp o elini alıp bir yerine ... mesajı veriyordur zaten.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!