• 284
  galatasaray taraftarı bir başkan adayını çok isterse ondan şüphelenirim. galatasaray'da başkanların görev süresi ya 2 ya da 3 sene oluyor. herkesin istediği burak elmas gelirse beklentileri karşılayacağını sanmıyorum(inşallah karşılar). galatasaray taraftarının istemediği adayın ise istenilen adaydan daha başarılı olacağını düşünüyorum. fatih hocaya gelirsem. herkes burak elmas'ın fatih hoca ile iyi anlaşacağını düşünüyor. ben hiç sanmıyorum. tam tersine çalıştığı tüm başkanlarla papaz olan hocam burak elmas'ın taraftar önündeki kredisini 1 yılda bitirir. o yüzden en makul aday yiğit şardan. fatih terim'le çalışmayacak olması başkan olarak daha büyük avantaj sağlayacak kendisine. burak elmasın ise takım üzerinde hiçbir etkisi olmayacak. başkan seçildiğine pişman hale gelecek.
 • 289
  --- alıntı ---

  yiğit şardan: ''ben 140 milyon dolarlık anlaşma yaptım diyor bir başkan adayı. peki bu 140 milyon dolarlık anlaşmayı yapmak isteyen insanlar galatasaray'ın yolunu bilmiyorlar mı şu anda? adres mi bulamamışlar? demişler ki burak'a sen lütfen bizi galatasaray'a götür mü demişler?''

  --- alıntı ---

  galatasaray başkanlık makamına yakışmadığını kanıtlamak için elinden geleni yapan kişi. genel kurul üyeleri umarım bunları görüyor ve değerlendiriyordur.
 • 290
  diğer başkan adaylarının vaatlerine çamur atmak ve eleştirmek yerine, uğruna seçim erteletilen ve içinde beşiktaşlı holiganlarla mustafa cengiz yönetiminin kalıntılarının bulunduğu toplama kampı gibi bir kadroyla aday olan biri olarak galatasaray için iki günde ne gibi projeler hazırladığını ve kendi vaatlerini sunması gereken şahıs.
 • 291
  başkan adayı olduğuna ciddi anlamda sevindiğim şahıs.

  galatasaray'ımızın içindeki tüm cızırtılar bir bir kendini göstersin de 116 yıllık köklü oluşumun altını kimler oymaya çalışıyor görelim.

  bir başkan adayı neden kendi yapabileceklerinden değil de sürekli başka bir adayın yapıp yapamayacaklarından bahseder?
  -bu kulübe faydası olamayacağını bildiği için.
  -maksimum başarısı günü kurtarmak olabileceği için. (ki bu başarıya bile ulaşamayacağını düşünüyorum.)
  -başkalarına çamur atarak kendisini başkanlığa "daha iyi ve daha uygun" olduğunu göstermek için.
  -galatasaray'a fayda sağlamaktan çok zarar vermek için. (seçime 1 ay kala plansız ve programsız bir şekilde aday olması bunun net bir şekilde göstergesidir.)

  biz türkiye'de bu filmi 20 yıldır izliyoruz, bari biraz yaratıcı olmaya çalışın.

  dursun özbek bile bizi bitiremedi. senin zihniyetini paylaşanlar da bitiremeyecek, boşa dil döküyorsun şardan.
  "e hadi ben de aday olayım bari" dediğine pişman olursun umarım.
 • 292
  eve düşen yıldırım gibi başkan adayı.

  sağda solda konuşması gayet güzel oluyor, konuşsun ki ne olduğunu anlayabilelim.
  geçen günlerde ünal aysal'ın eleman lafına atıfta bulunurcasına fatih terim'e karşı benzer minvalde açıklamalar yaptı. bu da demek oluyor ki, geçmişten pek ders alabilen biri değil.

  konuşmalarına bakınca galatasaray'ın başkanı değil galatasaray'ın sahibi olmaya geliyormuş gibi bir tavrı var.
  madem bu kadar patron olmaya hevesli, gitsin kendi parasıyla bir kulüp alsın ve orada kendi cebinden maaş vererek elemanlar çalıştırsın.
  burası galatasaray kulübü, maaşı veren de galatasaray. bunu bir kenara yazsın.

  ayrıca ben bu adayda reaksiyon zaafiyeti gözlemledim. sandık için renk seçimi yapıldı, diğer başkan adayları hemen reaksiyon vererek kırmızı, mor vs paylaşmlar yaparken, yiğit şardan ve sosyal medya ekibi 24 saat bekledi ve sonra yavan bir açıklama yaptı.
  ne kadara tanıdık bir tavır değil mi?
  galatasaray'ın hakkının yendiğini düşünün ve ne zaman reaksiyon vereceklerini tahmin edin diyorum sadece.

  başkan adayı yiğit şardan, burak elmas'ın sponsorluk anlaşmalarına ithafen, firma bu rakamları açıklasın adaylıktan çekileceğim gibi bir gafta bulunmuş.
  olur da bu şahıs galatasaray başkanı olursa, koltuğunu sürekli bu şekil iddialar karşısında ortaya mı koyacak?
  şöyle şöyle olursa başkanlığı bırakırım tarzı açıklamalar mı duyacağız sürekli?
  ayrıca galatasaray başkanına da ismiyle hitap etme saygısızlığında bulunmuş.
  ama sorsanız galatasaray örf adeti zart zurt anlatır durur.
  kusura bakmayın da o galatasaraylılık bu değil.

  galatasaray'ı icraya vermesi ile ilgili de kendiyle çelişen açıklamaları var.
  galatasaray'ın başkanı sürekli böyle konuşarak, bizi alkolik yorumlar sayfasında mı temsil etmeyi düşünüyor?

  başkanlığa dair, geleceğe dair tek bir plan yok. seçilelim bakarız diyor baya baya.
  transfer sezonu ne zaman kapanıyorsa son güne kadar bekleyeceğinin garantisi bu da. zaten ekibinde albayrak gibi tersten transfer sihirbazı var. biraz daha fb, bjk, ts ile yarışa girip oyuncu hediye edecekler herhalde. bu senaryo da çok tanıdık.

  ben ilk defa önce başkaları tarafından listesi hazırlanan, sonra da başkanı belirlenen bir kukla başkanlık sistemi görüyorum.
  umarım genel kurul da yaşananların ve durumun ciddiyetinin farkındadır.
  mevcut yönetimin koltuğa nasıl yapıştığını gördük. sonlara doğru her hafta bir yönetici istifa etmeye başladı zaten, nasıl oluyorsa yiğit şardan'ın yönetim ekibinin büyük çoğunluğu yine mevcut yönetimden isimlerle donatılmış.
  galatasaray'ı bitirmeye yemin mi ettiniz?
  teneke bağlanıp kulüpten ihraç edilmesi gerekenler hala daha ne kadar kulübü dibe çekeriz diye uğraşıyor.

  körün taşı, olur ya seçimi kazanırsa başta taraftarlar olmak üzere büyük bir kaos bizi bekliyor.
  allah sonumuzu hayır etsin.
 • 294
  demeç verirken takındığı tavrı ve üslubunu hiç doğru bulmadığım kişi. sürekli suratı asık. hep gergin gibi. kendisini izleyeyim de ne yapacakmış bir göreyim dedim. hiç planı olmadığını anladığım gibi ekrana yansıttığı negatiflikle bana kanal değiştirtti.

  başkanlık için yarıştığı rakiplerine üstten bakan ve neredeyse adlarını anmama politikası güden de bir yapısı var.

  spor smart’ta katıldığı programda diğer başkanların kendisine göre yetersiz olduğunu anlatırken “bir grup insan başkanlığa aday oldu.” gibi alaycı bir ifade ile böyle bir cümle kurdu.

  bir grup insan mı? bu şekilde konuşmanın kendisine ne faydası var acaba?
 • 295
  "ben 140 milyon dolarlık anlaşma yaptım diyor bir başkan adayı. peki bu 140 milyon dolarlık anlaşmayı yapmak isteyen insanlar galatasaray'ın yolunu bilmiyorlar mı şu anda? adres mi bulamamışlar? demişler ki burak'a sen lütfen bizi galatasaray'a götür mü demişler?'' dedikten sonra, galatasaray tarihindeki en büyük sponsorluğu türk telekom ile ben yaptım diyen, başkan adayı. madem öyle türk telekom, daha sonra kulübün yolunu mu unutmuş?

  kulübü icraya vermesi hakkında yalan söyledikten sonra daha dikkatli olur, daha birleştirici konuşur diyordum fakat yiğit bey, aynı kötü üsluba kaldığı yerden devam ediyor. galatasaray'dan uzak, iki üç sokak aşağıdaki kasımpaşa'ya yakın ol!
 • 296
  yine yalan yanlış konuşan başkan adayı;

  burak elmas'ın "ben 140 milyon dolarlık sponsor buldum" gibi bir açıklaması olmadı. burak elmas'ın söylediği stadyum isim hakkı ve forma sponsorluğu için ön anlaşma yaptıkları, 5+5 yıllık takribi gelirinde 100 milyon dolar olacağı idi.

  yiğit şardan'ın bahsettiği 140 milyon dolarda ki 40 milyon dolar sponsor geliri değil kasa kolaylığı olarak yönetimin
  geri almak kaydı ile verebileceği para idi.

  yarışmanın da bir adabı olmalı. rakibinin söylediklerini bilerek çarpıtarak oy devşirmeye çalışmak çok sevimsiz görünüyor. birde ucuz kahramanlık gösterisinde bulunmuş: "bakın birileri çıksın biz galatasaraya 140 milyon dolar vermeyi kabul ediyoruz desinler ben başkanlıktan çekileceğim".
  böyle bir zihniyetle yönetilirsek mustafa cengiz yönetimini mumla ararız maalesef.
 • 298
  seçimi fatih terim karşıtlığı yüzünden kaybedeceği düşünceleri dört yanını sarmış ve hocaya sokak jargonuyla "yanlamaya" başlamış 2021 başkan adayı.

  açıklaması: https://twitter.com/.../1403027942792470532

  --- alıntı ---

  yiğit şardan: ‘’fatih terim’i taraftar olarak sırtımda taşırım. onun kadar başarılı bir teknik direktör gelmedi türkiye’ye. ona söyleyecek hiçbir şeyim yok. teşekkür eder sırtımda taşırım.’’ (sportcell)

  --- alıntı ---

  böyle de kazanamayacağının farkındadır umarım kendisi.

  bir de, bu açıklamalar ışığında yarın öbür gün abdurrahim albayrak'tan da bir açıklama bekliyorum mustafa cengiz ile hoca hakkındaki açıklamaları sonrası nasıl ters düştüğünü nasıl bu yüzden şardan'ın yanında yer aldığını ve şardan'ın başkan olması gerekliliği vs. hakkında.

  biraz tanıyorsam bu kulübü, yarın öbür gün olacak bu.
 • 299
  mustafa cengiz ve adnan polat'ın çatı adayı. açıkçası liseci tayfa nasıl bir tutum gösterir de kimi seçer bilemediğimiz için her aday kadar şansı olduğunu düşünüyorum.

  daha yönetim kurulundaki isimleri tanımayan, yaptığı her açıklamada suratından samimiyetsizlik akan, seçildiği takdirde kulübü ileriye değil geriye götüreceğini düşündüğüm şahıs.

  koskoca galatasaray'ın geleceği 3-4 bin kişilik lise zihniyetinin elinde mi olmalı o da ayrı bir tartışma konusu.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!