• 277
  kendisi devre arasında * takımımıza katılırsa bu resmen bizim kaşındığımızın ve yönetimin var'daki, tff'deki katliamları resmen taraftara başarısızlığın bahanesi olarak sunduğunun göstergesi olur.

  hani adama derler ki,

  "ulan oynadığın oyuna bak, izlediğin transfer politikasına bak. galatasaray dediğin takım zaten bütün şampiyonluklarını ligimizin beceriksiz ya da artniyetli hakemlerini de rakiple birlikte sahaya gömerek almadı mı? e sen ne yapıyorsun ki bu şampiyonluğu kazanmak için, bir de sana yapılan adaletsizlikten yakınıyorsun? adaletsizlik sana her sezon yapıldı zaten ama senin bu sene hakemleri de sahaya gömmek için bir çaban, izlediğin bir transfer politikan bile yok."

  takımdaki onca scout'un ne halta yaradığını merak ettirmiş bir duyuma konu olan alkolik slav. bizden uzak, allah'a yakın. bizden uzak kalıp bize her maç gene yazmasına bile razıyım ancak bizim formamızdan uzak olsun.
 • 278
  bonservissiz, 6 aylığına örneğin 250 bin avroya, ikinci hatta üçüncü santrafor olarak gelmesinde nasıl bir sıkıntı olduğunu anlayamadığım futbolcudur. ha 33 yaşında adama gidip 3 yıllık anlaşma, kol gibi bonservis falan verilmeyeceğini düşünerek yazıyorum bunları, bizimkilerin işi belli olmaz.
 • 279
  alkolik ve aşırı doz hali bile ligdeki santrforların yarısından iyidir. topçudan pek de anlamayan galatasaray taraftarının söylediğine bakılmamalı. sene başı 10-15 bandına rodriguez'in(28) satılıp 4-5 bandına trezeguet'nin(24) alınmasına ateş püskürten, "diagne anca kasımpaşa topçusu yeaaa" diyen kafaya pek bakmamalı. fatih hoca'nın da en büyük hatası olarak bunu görüyorum zaten, gomis'den çok rodrigues'in satılmasında ısrar etmeliydi. hem daha genç ve zeki bir kanat oyuncumuz hem de değil 1, 2 tane forvet alacak mali bütçe yaratılacaktı. o kuşu kaçırmış olduk bu da farklı bir başlığın konusu.

  normal şartlarda seleznov gibi tercihlere tabi ki kalmamalı galatasaray ama devre arası ise harcayacak sadece 300-400 bin euro'muz var. bu demektir ki ya oyuncu satılıp gelen para ile forvet alınacak ya da kiralama yoluna gidilecek. birinci tercih için aday kim olabilir bu sene? ndiaye gibi bir piyangomuz yok. maicon, feghouli belki ama gol kralını bile arabistan'a sadece 6,5'a satabilmişken daha az performans verenlerden ne kazanabilirsin? dolayısıyla 2. tercihe gidilse daha iyi olur gibi e bunun için de en iyi aday bence seleznov. lı
 • 283
  altı ay necati performansı alalım yeter bence. eren'i top diye oynar. karakteri de çok gıcık tam istediğim gibi. türk futbolunda adamlık, efendilik çok boş kavramlar. galatasaray dışında oynuyorsan kimse çirkefliğini konuşmuyor. bir ülkenin futbol yorumcuları bile yav*ak olur mu? oluyor işte. yap kontağı iç konyaği seleznyov.
 • 284
  transfer edileceğine yönelik haberlerin asılsız olmasını dilediğim futbolcu. seleznyov kim amk? galatasaray, anadolu kulübü artığı, 33 yaşında, son transferini bize yapacağı için daha sonra satıp para kazanamayacağımız karaktersiz futbolculara kaldıysa vay halimize. uzun süredir forvet aranıyor, bu süre zarfında koca afrika kıtasından, veya dünyanın futbolcu kaynağı brezilya'dan bir yetenek bulamıyorsak dükkanı kapatıp gidelim zaten.
 • 285
  ideal bir yedek santrfor, kesinlikle burun kıvırılacak bir isim değil. yedekten girdiği zaman ortalığı karıştırıp her türlü golünü atabilecek bir isim. as santrforun sakatken de bir iki maçlığına ilk 11 başlatırsın, en az 60 dakika gayet iyi oynar. hem zeki hem teknik bir oyuncu, tek sorunu 90 dakikayı çıkaracak kondisyonunun olmaması.

  ama as santrfor olarak düşünülüyorsa yetersiz kalır. seleznov gelmeli ama ondan daha iyi bir santrfor daha gelmeli.
 • 286
  forvet mevkii geçen sezonun sonundan beri "buraya bi adam alın" diye bas bas bağırıyor. bafetimbi gomis gittikten sonra ağustos ayından itibaren bu bağırma çığlıklara, feryatlar döndü. yaz döneminde başta abdürrahim albayrak olmak üzere yöneticiler forvet alınacağına dair açıklamalarda bulundu. ne oldu. tabi ki forvet alınmadı. bunu sineye çekip eyvallah dedik. aradan 3-4 ay geçtikten sonra forvet olarak ara transfer döneminde bu adam transfer edilirse yedek felan bi şekilde bu kulübün kapısından girerse vallahi olay çıkartırım.

  bu yönetimin ve scout ekibinin yan gelip yattığının transfer yapmayı bilmediğinin en somut kanıtı olur.adama sorarlar bu kadar zamanda forvet diye bula bula bunu mu buldunuz?