• 46
  orjinali arabesk-slow bir parça olmasından dolayı kimi taraftarlar tarafından sıcak karşılanmıyor.

  ya bu arkadaşlar nakarat kısmında hep bir ağızdan söylediğinde oluşan karnaval havasının farkında değiller* yada gerçekten şahitlik etmediler.

  yaklaşık 1,5-2 yıldır doğu üstten başlayarak yayılan bir beste ve bu uzun süreçte maç anında söylenmedi hiç*. neye istinaden maçta söylenmemeli blablabla yorumları yapılıyor anlamadım.

  bunları geçtim sahaya %80 yabancı futbolcular ile çıkıyoruz. sözlerin arabeskliğinden çok* temponun ve o ritmin hep bir ağızdan tutulması önemli olan. ve bu yerine sevemeeeem kısmında bence güzel bir tını oluşuyor.

  ayrıca;

  yerine sevemeeeem(galatasarayııııım) yerine sevemeeeem (galatasarayııım)

  evrilmeye başladı.
 • 50
  doğruyu söylemek gerekirse ilk olarak unifeb’in tribün bestesi olarak söylediği gökhan kırdar şarkısıdır.

  kişisel olarak beste çalmak falan gibi şeyleri umarsamıyorum. kimse gidip tamamen özdeşleşmiş besteleri söylemiyor zaten. adam gidip “sen gözümün nuru” demediği, ya da bizim tribünde “ vura vura vura vura şampiyonluk için saldır” denmediği sürece bir sorun görmüyorum.

  unifeb videosu:
  https://youtu.be/MuqMTFlufYY

  ekleme: kadıköy deplasmanı* çıkışında dakikalarca çok keyifli bir şekilde söylenmiş. videoyu çeken scofield‘in eline, yüreğine sağlık.

  https://youtu.be/eMfejdeZ1A4
  16.40’tan itibaren izlenebilir.
 • 51
  müthiş bestedir. tribüne de cuk oturmuştur. bu beste ''tutma onun elini'' falan gibi sözler içermiyor aksine ''razıyım yapayalnız tükensin yıllarım ama yerine sevemem.'' gibi vurucu ve ortama uygun sözler içeriyor. ayrıca tribünde söylemesi hem çok etkileyici oluyor hem de çok keyifli oluyor. belki maçın başında veya gol atmamız gereken anlarda değil ancak son anlarda kesinlikle söylenebilir.

  bu arada bu beste son dönemde meşhur oldu ancak aslında 2017'den beri bizim tribün de dahil farklı tribünlerde söyleniyordu.
 • 53
  bir gökhan kırdar parçası. bende yeri ayrıdır, en sevdiğim şarkılardan biridir.
  bu parçayı galatasaray tribünleri daha çok sahiplenmeli ve tribünlerde hep bir ağızdan söylenmeli.

  sözlerine bir bakın, müthiş.

  senden uzakta hep bir şeyler eksik
  gönlümde derman yok, inan bir nefeslik
  ne bir avuntu, ne de biraz ümit
  ne yaptın bana, nedir bu sessizlik
  içimde bir şey acıyor sen gelince aklıma her şeyi
  senden uzakta hep bir şeyler eksik
  gönlümde derman yok, inan bir nefeslik
  ne bir avuntu, ne de biraz ümit
  ne yaptın bana, nedir bu sessizlik
  içimde bir şey acıyor sen gelince aklıma her şeyi
  yerine sevemem, yerine sevemem
  razıyım yapayalnız tükensin yıllarım ama
  yerine sevemem, yerine sevemem
  olmuyor, denedim, yine de yerine sevemedim her şeyi
  senden uzakta hep bir şeyler eksik
  gönlümde derman yok, inan bir nefeslik
  ne bir avuntu, ne de biraz ümit
  ne yaptın bana, nedir bu sessizlik
  içimde bir şey acıyor sen gelince aklıma her şeyi
  senden uzakta hep bir…
 • 54
  tribünlerde söylendiğinde, hele hele yersiz bir zamanda söylediğinde irite eden, fakat https://twitter.com/.../1231666687793074177 bu videodaki gibi ufak gruplarda söylendiğinde mükemmel duran şarkı sözleri. yüzden fazla izlemiş/dinlemişimdir attığım videoyu. fakat diğer zamanlar sesi bile kapatıyorum. bunun yerine keşke organize bir şekilde nevizade geceleri'ni örgütlü, gür bir şekilde seslendirsek. nevizade'nin seslendirirken vurgulamaları da olduğundan daha etkileyici olduğuna inanıyorum.
 • 57
  soğuk kış günü maça gidiyor musun?
  bileti eline bedava geçse, otobüs bedavaya ayarlansa dahi erzurum'a deplasmana gider misin?
  takım puan durumunda çok geriye düştüğü zaman yine tribünde yerini alıp bağırıyor musun?*
  hiç kadıköy deplasmanına gittin mi? hoparlörden sesini bastıracak ve kulaklarına zarar verecek seviyede verilen elektronik ıslık, kilitli tuvalet kapıları, yan tribünden atılan sidik torbaları gibi insanlık dışı muamelelere maruz kaldın mı?

  şu yukarıda yazdığım 4 tane sorudan en az 3 tanesine hayır diye cevap veren taraftarın 4 tanesine birden evet cevabı veren taraftarın kazanılan derbi sonrası okuduğu besteyi eleştirmesini inanılmaz absürd buluyorum. isteyen istediği kadar ofsaytlasın umurumda değil. daha önce de dedim. ben bu adamların biriyle karşılıklı otursam 10 dk sohbet etmeye bile katlanamam. ama bu adamlar galatasaray uğruna benim hayatta katlanamayacağım öyle şeylere katlanıyorlar ki bu durumda bana sadece saygı duymak düşüyor. bir çoğunuzun durumu benden farklı olmayan sizler için de bu durum aynı olmalı.

  o adamlar bizlere göre kat kat fazla cefa çekiyorlar. sevinirken de sevinçlerine o cefadan bir şeyler katmak istiyorlar belli ki. aynı yollardan geçmediğimiz adamlara yolun sonunda aynı cümlelerle sevinmiyoruz diye tepki göstermek çok saçma.
 • 59
  sene 2005 siirt'te askerlik yapıyorum bölüğümüzün üç şehidi var suratlar asık moraller hava ile birlikte sıfırın altında soğuk bir kış geçiyor o yıllarda cep telefonu kullanmak yasak ranza arkadaşımla kaçak kullandığımız bir telefonumuz var gece nöbetindeyken radyoda yerine sevemem başlıyor o zamanki sevgilim şimdiki oğlumun annesine telefondan dinletmeye çalışırken komutanın tokadı ensemde bitiyor yerine sevememenin sırasımı şimdi diye tezkereye kadar gece mangası cezası kitliyor telefonu ortak kullandığım arkadaşım bana kızgın telefonu kaptırdığım için zamanla siniri geciyor herkese yediğim tokadı anlatıyor gülüyoruz geceleri dilimizde bu şarkı mevsim dönüyor bahar geliyor 11 mayıs 2005 galatasaray fenerbahçe türkiye kupası final maçını 5-1 gibi ezici bir skorla alıp er gazinosundan koğuşa giderken yerine sevemem söylüyorum aradan 15 yıl geçmiş derbi sonrası sokakta yine yerine sevemem söylüyorum içimdeki güzel anısıyla birlikte son zamanlarda galatasaray taraftarına yakışan en güzel şarkı.