• 5
  bu sabah itibari ile bu yazarlarin ikamet ettigi ülkede ya$ananlarin bir terör saldirisi oldugunu dü$ünmüyorum.

  zira terör saldirisi olmasi için, failin sakalli, biyiksiz, cübbeli olup, belindeki bomba ile camiye girip, allah'in adini alarak kendini havaya uçurmak sureti ile 30-40 ki$inin ölümüne sebebiyet vermesi lazim.

  bu zelandali arkada$imiz napmi$. bir motifi yok. zira allah'in adi anilmami$. dini bir saldiri olamaz. peki nasil saldirmi$. makinali tüfekle rastgele ate$ açmi$. dolayisi ile kendisi bir shooter. kesinlikle terörist olarak adlandirilmamali. o esnada cami içinde bulunan müslümanlar ahmak olmayip pekala kur$unlardan kaçabilirdiler. ölerek bu arkada$i zor durumda biraktilar en nihayetinde bu ahmak müslümanlar.

  ah $u ahmak müslümalar yok mu..

  filistin'de, ke$mir'de, burma'da, suriye'de, irak'da, her yerde bu ahmak müslümanlar..
 • 6
  ben de az önce yeni zelanda'da yaşanan terör olayını öğrendim. vahşet ile tanımlanabilecek bir şey değil ki; vahşet demek bile yanında sönük kalır. öncelikle; insan dışı bir varlığın din, ırk, dil, mezhep, kültür vs. gözetmeksizin masum bir varlığı öldürmesinin hiç bir ideoloji de yeri yoktur, olamaz, olması savunulamaz, savunan da en az yapan kadar suçludur... az önce yeni zelanda başbakanı tarafından, ölen kişi sayısı 40 olarak açıklanmış, ama daha fazlası olabilirmiş. hepsini anlatmayacağım, zaten hatırladıkça ürperiyorum; kendi inançlarını kimseye zarar vermeden yerine getirmeye çalışan topluluğun üzerine, hiçbir gerekçe olmadan - ki zaten hangi tür gerekçe olursa olsun fark etmez - oyun oynar gibi mermi yağdıracak kadar vicdansız, merhametsiz, cani vs. olabilmeyi nasıl bir insan kendine kabul ettirebilir aklım almıyor. ben haklı olduğum konuda bile, karşı taraf üzüldüğü için; o insanın ne olursa olsun üzülmesi yerine keşke hiç onunla karşılaşmasaydım diye düşünüp, uykusuz kalıyorum... şu insan demeye dilim varmıyor, caninin yaptıklarına bakın bir de... ne biçim bir dünyada yaşıyoruz biz böyle... umarım; işid'in fransa'da yaptığı terör katliam sonrası, kol kola yürüyen büyük ülkelerin devlet adamları, aynı hassasiyeti yeni zelanda da yaşanan bu vahim terör olayı için de gösterir(!). ama bu ucuz insan hakları savunucuları, tek dişi kalmış emperyalist canavarların üzüntülerini dile getirmekten başka bir aksiyon içerisinde olmalarını beklemiyorum açıkçası...
 • 7
  dünya üzerinde hala ayak basılmamış keşfedilmeyi bekleyen yer varken insanların bu sapkınlığını anlamak mümkün değil.yaşayın abi 3 günlük dünyadayız yaşadığınız ömürden daha fazlasını ölü olarak geçireceksiniz. bu neyin kini neyin düşmanlığı neyin hırsıdır bilemedim.bunca zulmü , tecavüzü, cinayeti , haksızlığı , arsızlığı , yolsuzluğu düşündükçe dünyanın sonu çok acı olacak. allah ölenlere rahmet eylesin.