• 87
  öncelikle hepiniz hoş geldiniz.

  çoğunuz çok güzel nickler seçmişsiniz. nick seçimi önemli. buradan da yeni yazar olacak ve nick alacaklara tavsiyede bulunayım. galatasaray'da yakın zamanda oynayan ya da halen oynayan bir futbolcunun adını veya lakabını nickinizde tercih etmenizi pek tavsiye etmiyorum. tabii bu isim muslera, melo, snejder gibi efsane, drogba gibi top class bir isim değilse.

  sonraki yıllarda oyuncuyla aramız kötü olabilir, oyuncunun performansı düşebilir, istenmeyen adam olabilir vb.

  (bkz: selçuk inan)

  (bkz: hamit altıntop)

  yine kariyeri devam eden bir oyuncunun ismi veya lakabı da riskli. birkaç sene sonra fenerbahçe'ye imza atan bir futbolcunun nickiyle gezmek can sıkıcı olur.

  yeni yazarlar için ise ilk tavsiyem, sözlük kurallarını sık sık okuyun çünkü yazdığınız paragraflarca yazı veya en beğenilenlerinize tepeden girecek olan müthiş bir entry bir kurala uygun olmadığı için bir gece ansızın silinecek, sonra canınız sıkılmasın.*

  başka yerlerde yazarlık tecrübeniz dahi olsa burada yazmak bambaşka.

  şu sözlüğün bana yalnızca türkçe yazım kuralları, anlatım bozukluğu vb konularda kattıklarının haddi hesabı yok. yıllar önce yazdığım entryler bazen karşıma çıkıyor, "bunu ben mi yazmışım" şaşkınlığı yaşıyorum.

  bu sözlüğün en büyük mottolarından birisi biz bir aileyiz kenetlendikçe daha da büyüyen...

  buradaki aile ortamını, sıcaklığı yaşadıkça tadacak ve sizler de dilerseniz bu ailenin bir parçası olacaksınız.

  mümkün olduğunca nick altı savaşlarına girmeyin, kaybedilen maç sonrası sözlüğün haline katkı vermeyin, eleştirin ama altı dolu olsun, yapıcı olun, yangıncılık yapmayın, gereksiz agresiflik yapmayın.

  unutmayın buradaki insanların birçoğuyla gerçek hayatta bir araya gelmeyebilirsiniz ama aynı gol için tribünde, kahvede birbirine sarılan kişiler gibi hissedeceğinize emin olun.

  kaldı ki bazılarıyla bir araya da geleceksiniz.

  galatasaray sözlük bir his sözlüğüdür. renklerine aşık birbirlerini seven yazarların sözlüğüdür. galatasaray sözlük feragat ve fedakârlıklarla yazacak yazarların sözlüğüdür. galatasaray sözlük şımarıkları, kendini beğenmişleri, yalnız kendini düşünenleri sevmez. kısacası galatasaray sözlük, bir halatı hep birlikte çekenlerin, hep birlikte üzülüp, hep beraber sevinmesini bilenlerin sözlüğüdür.

  tekrar hoş geldiniz.