• 117
  ben hep yedek kaleci konusunda kulübede genç, gelecek vadeden ve ileride kaleyi devralabilecek bir oyuncunun bulunmasını istemişimdir.

  ancak kardeşimle yaptığım futbol muhabbetinde bu fikrim değişti.

  ona göre yedek kaleci tecrübeli olmalı. bpl'de birçok takımın yedek kalecisi 35 yaş civarında.

  kardeşim kalecilerin devamlı oynaması gerektiğini, oynamadan gelişemeyeceğini hatta köreleceğini belirtti.

  benim de bu konu hakkında fikrim değişti. bence de yedek kaleci tecrübeli olmalı. berke özer mesela, fenerbahçe'de kaç maç forma giydi? bu gidişle kulübede çürüyecek.

  bu bağlamda ismail çipe kiraya verilip tecrübeli bir kaleci muslera'yı yedekleyebilir. sezonda forma giyeceği maç en fazla 5 olacaktır zaten.

  hem böylece ismail çipe de kendini daha fazla geliştirme fırsatı bulacaktır.

  biz carrasso ile doğru bir hamle yaptık aslında ama oradaki sıkıntı yabancı kontenjanında yedek kalecinin yer kaplıyor olmasıydı. bu biraz gereksiz.

  tecrübeli ve yerli kaleci kim olabilir diye göz attım. benim ve genel olarak hepimizin istemediği fatih öztürk gündemde.

  fatih transferine anlam veremiyordum ama hocanın neden istediğini şimdi anlayabiliyorum. keşke fatih de kupa maçındaki o saçma hareketleri yapmasaydı da taraftarın tepkisini çekmeseydi.
 • 118
  (bkz: mesele şimdi kravat mı canım)
  ffp sopası başımızda. iki as oyuncumuz satın alma opsiyonsuz kiralıktı ve büyük ihtimalle gelecek sezon bizimle olmayacaklar.takıma ciddi transferler yapabilmemiz için ortalama 20 milyon € luk satış yapmamız lazım. tutup da 'yahu muslera iyi de,olurda sakatlanır falan, iyisi mi biz sağlam bi kaleci alıp yedeğe koyalım' demenin bi mantığı yok. zaten bu haltı biz iki kere yedik. birincisinde sinan bolat'a 1.300.000 € verdik. bu para birçok orta düzey avrupa kulübün as kalecilerine verdiği ücretten fazlaydı. sinan bolat'tan aldığımız verimse 0'dı. ikincisinde yine kaliteli yedek kaleci sevdasına cedric carasso'yu aldık. aldığı ücret 650.000 € civarıydı yanılmıyorsam. o paraya rahmetli ilhan cavcav tarzı 100.000 € dan 6 afrikalı genco getirsek florya'ya içlerinden bir geremi çıkartabilirdik. uzun lafın kısası bu kaliteli yedek kaleci fetişizmini bırakıp transferdeki asıl meselelere odaklanmamız lazım.