• 678
  altyapi oyuncusu da altyapi oyuncusu diye tutturanlari affetmiyorum. bir defa bile izlemedikleri oyuncuyu messi yapiyorlar. oyuncuya en buyuk zarari da bu sosyal medya seyircisi veriyor.

  (bkz: 23 kasım 2020 galatasaray kayserispor maçı)
  (bkz: ali yavuz kol)

  edit: genc oyuncularin oynamasina karsi degilim. oynayacak seviyedeki oyuncu oynar. oynadiginda da formayi kapar dusuncesindeyim. ozan kabak ciktiginda hatalar yapti, penaltilara sebep oldu ama her izleyisimde zevk aliyordum. gitmesine de cok uzulmustum.
 • 679
  alt yapı oyuncuları oynatılmalı denildiğinde, buna karşı çıkan yazarlara atıyorum. oyuncunun topraktan kendi kendine yetiştiğini sanıyorlar herhalde. bir de takımda bir ton gereksiz, milyon euroluk topçu varken 10-15 dakikalık oyun üzerine genç oyuncuları gömen yazarlara. bir de takıma zarar veren oyuncu ıslıklandığında, o bizim kanımızdır aga yapmayın diyenlere. son olarak, burada oyuncuyu eleştirdiğimizde piyasasının düştüğünü savunanları ofsaytlıyorum. bunlar benim için kritik noktalar. bunun haricinde neredeyse hiç kimseye ofsayt vermemeye gayret ediyorum. muslera'ya, "çok para alıyor abi yav, 500 bin euro'ya oynasın" gibi saçma sapan eleştiri getirenler hariç. bazı eleştiriler mantık dışı oluyor, onlar zaten ofsaytlanmalı.
 • 680
  mesele ofsayt veya on numara vermek/almak değil de; bir maçla veya bir hareketle oyuncunun seviyesini tespit eden futbolcu simsarı entry’leri çok üzülerek okuyorum.

  potansiyeli olan ve çabalayan, formanın hakkını veren, iyi de oynayan gençlerimize bu kadar üstten bakan yazarlar acilen galatasaray scout ekibine alınmalı. iki seneye ucl finali oynatırlar bize.