• 66
    kulübü kendisine yaklaşık dört aydır maaş ödemesi yapmamaktaymış. henüz 27 yaşında ve bu sezon 18'i rusya ligi ve 1'i rusya kupası olmak üzere çıktığı 19 maçta 850 dakika süre alırken 2 gol 1 asistlik performans sergilemiş. uygun bir bonservis ve maaşla kulübe gelirse kimsenin itiraz edeceğini sanmam. türkiye ligi'nde yeniden kendini bulur ve orta sahamız için çok güçlü bir koz olur. ayrıca takımdaki fransızca konuşabilen oyuncuları hatırlayınca uyum sürecini de çabuk atlatabileceğini düşünmekte zorlanmıyorum. umarım yolu bizim kulübe düşer...
  • 69
    fernando ile aynı tip ön libero. ikisi de kaliteli ön liberolar ama regista rolünü oynayacak oyuncular değiller. bu tip hücum aksiyonu düşük oyuncularla oynuyorsan öndeki 6 ve 8 numaraların oyun zekası yüksek olması lazım. yoksa kısır, oyuncuların bireysel becerilerine kalmış bir futbol ortaya çıkıyor.
  • 70
    son derece gereksiz bir istektir artık. zamanında az parçalamadım kendimi yann mvila için lakin artık fernando var. zaten orta sahadaki sıkıntı savunma kaynaklı değil pas kaynaklı. pas yapamıyoruz bu bölgede. topu tutmamız gereken anlarda çeviremiyoruz ayağımızda.

    dolayısıyla orta saha tavsiyesi verirken futbolcunun pas yapabilme ve top tekniği gibi özelliklerini göz önünde bulunduralım. mesela shakhtarlı fred başlığına yaz bir entry verelim on'u.