• 539
  yangıncı, kundakçı onu bunu bilmem de, 17 mart 2023 konyaspor galatasaray maçı başlığında durum 2-1 olduğunda, "şampiyonluğu verdik" yazan gördüm. cidden bunu atıyorum bir anderlecht taraftarına okutsan, fenerbahçe 6 puan öndeyken mağlup olup 9 puan geriye düştük sanır. 2 maç fazlasıyla 9 puan önünde olduğun rakibine nasıl şampiyonluk veriyorsun yahu. ne yani, her şey bu konya maçına mı bağlıydı.

  takımda ara dönüşü gözle görülür bir düşüş var bu net, net de şampiyonluk verdik falan cok acaip. daha 4 sene önce bundan çok daha kötü bir kadro, bundan çok daha iyi durumda bir basaksehir'i, 1 maç eksiğiyle 11 puan geriden gelip yakaladı. 2 sezon sonra son 3 haftasına 6 puan geride girdiği sezonda nerede ise şampiyon oluyordu. hadi genç kuşak böyle tez canlı da, bahsettiğimiz sezonlar olalı 5 yıl geçmedi.

  çok kulak asılmaması gereken insan topluluğu.
 • 540
  sözlüğümüzde doğruları söyleyen taraftarlara takılmış lakaptır. doğruları söylemek yangıncılık değildir. bu takım mertens’in oynamadığı deplasmanda barış ve berkan’ı aynı anda kaldırmaz. ikisininde forveti besleme özelliği yok gibi. bunu diyince yangınıcı oluyorsun. yunus mata gomis kurtarıcı olarak oyuna sokulmaz hele milot rashica ve oliviera çıkartılıp hiç oynatılmaz. bunları yaparsan bana 14 maç yeter buraya kadar demiş olursun. bunları yazınca yangıncı olunmaz. asıl tehlikeli ve takıma zarar veren polyannacı taraftarlardır. yok 9 puan fark yenersek 12 puan fark olur diyen taraftarın futbol bilgisi yoktur. senin bay haftan var rakibin pazartesi alanya maçı var. anadolu takımlarını hiçmi tanımadınız. pazartesi alanya fenerbahçe maçını iyi izleyin. sonra bizim alanya maçını iyi izleyin. fenerbahçe- konya, galatasaray konya maçlarının kopyası olacak. neymiş 14 maç kazanmış takıma laf edilmezmiş. bu bir kazaymış, yok nazarlıkmış. yok arkadaş yok bizim kayıp etme lüxümüz yok. beşiktaş’tan 7 yiyen hatay’ın bizi 3 lemesi gibi saçma sapan şeyler yaşanıyor bu ligde. hadi kapatın gözlerinizi şöyle fenerbahçe maçına kadar oynanacak maçlara bir bakın. ads-kayseri-alanya-karagümrük-bjk-başakşehir. kaç puan kaybı hissediyorsun. birde rakibinin maçlarına bakalım. alanya-bjk-karagümrük-ankaragücü-başakşehir-istanbulspor. ben bizde 2-4 maç puan kaybı görüyorum. fenerbahçe’de ise sadece bjk maçını eh işte görüyorum. bunun sebebi fenerbahçe çok iyi oynadığı için değil. hangi takımın fenere karşı ne oynadığını bildiğim için bize karşı ne oynayacağını bildiğim için söylüyorum. bu nedenle bizim kayıp lüxümüz yok. bunları söylemek yangıncılık oluyorsa ben yangıncı taraftayım. yangıncı olmak zar zor kazanılan maçlara rağmen uçuyoruz kaçıyoruz diyen polyannacılıktan daha iyidir.
 • 541
  17 mart 2023 konyaspor galatasaray maçının dozunda eleştirileri için uygun olmayan ifade; aynı "hayırlı mağlubiyet" ifadesi gibi.

  eleştiri yapan taraftarın çoğu buna sadece 1 maç gözüyle bakmadığı için eleştiriyor. bu sonucun adil yarışmadığımız bu ortamda önümüzdeki maçlara da sirayet etmesinden çekindiği için eleştiriyor.

  şunu unutmamak lazım: mhk, medya, siyaset, anadolu takımları hepsi bize çelme takmak için uğraşıyor. bu yüzden fişi çekebileceğin bir maçta rehavet ve konsantrasyon eksikliği göstermemelisin.

  milyonlarca insanın takip ettiği milyonluk adamlar profesyonellik ve magazin dengesini iyi kurmalı. hiç "14 maçtır da magazin vardı" demeyin çünkü işin suyu çıktı ve takıma ilk zararı verdi. önemli olan 14 maç değil, önemli olan ligin sonucu.

  eğer doğruysa aşk acısı yaşayıp maça çıkmamanın bu seviyede izahı yok. yanlış işler oluyor. bu zamana kadar müthiş yönetilen bu kadro için doğru bir hareket değil. takımdaki oyunculara da kötü örnek (bunu torreira'nın anlam ve önemini bilen, çıplak gözle de izleyip hayran kalmış biri olarak yazıyorum).

  eleştiren de bu maçın kaza olmadığının, göstere göstere geldiğinin farkında. sadece bir takım değil, ortamın çoğu ve tüm yapılanma sana düşman olduğu ve uyumadığı için hata yapma lüksün yok. hele basit maçlarda hiç yok. evet şanssızlık da vardı ama 5 haftadır gol atamayan takımdan 2 gol yedik. dün bizi tekme tokat biçen takım, sezon finali gibi oynayan takım birkaç hafta önce fenerbahçe'ye adım atmadı. yarın alanya fener maçının ne olacağını az çok hepimiz tahmin ediyoruz. olur da alanya top falan oynayıp bizi şaşırtırsa da hakemler tarafından işin şansa bırakılmayacağını hepimiz biliyoruz. ama konya maçını alsaydık ne hakemde ne fenerde motivasyon kalacaktı, öyle önemli bir virajdı bu. bu virajı dönsek belki 2 maç daha kaybetme lüksümüz olacaktı, şimdi yok.
 • 542
  17 mart 2023 konyaspor galatasaray maçı sonrasında ortaya çıkan taraftarlardır ve kendilerinin belli özellikleri vardır.

  - iyi gün taraftarıdır.
  - sosyal medyadan her gördüğüne inanır ve araştırmadan bilmeden eleştiren taraftardır.
  - eleştirdiği şeyleri 14 haftadır öven taraftardır.
  - ilk tökezlediğinde hocasına sallayan taraftardır.
  - ilk tökezlediğinde oyuncusuna sopa gösteren taraftardır.
  - eleştirmek için pusuda bekleyen taraftardır.
  - rakibin hocası, genç/yaşlı oyuncusunu anlamsız şekilde öven taraftardır.
  - eleştirmeyi, hatalardan ders çıkarmak için yapmaz. ben haklıydım demek için yapan taraftardır.
  - galatasaray'ı gerçekten sevmez, mağlubiyet onu üzmez. gece uyurken bunları düşünmeyen taraftardır.
  - galip gelirken yapılan hataları söylemeyen ve eleştirmeyen taraftardır.
  - maçın bitmesine daha çok varken oyuncusunu, takımını ıslıklayan taraftardır.

  bahsettiğim bu taraftarlar 2018 yılında gençlerbiliği, 2019 yılında ise erzurumspor maçında yaptıklarının aynısını 17 mart 2023 konyaspor galatasaray maçı sonrası yine yapıyorlar.

  kendilerini galatasaray başlıklarının altına değil, arda güler başlığı altına davet ediyorum.

  bu yaptıkları ile rakibini ekmeğine ise yağ sürüyorlar, kendi ipini kendi kesmiş ve gelen geçenin vurduğu rakibi umutlandırıyorlar.

  galatasaray taraftarı arasında bu kısmın azınlığı oluşturduğunu düşünüyorum, gerçek taraftarlar zaten yapması gerekeni biliyorlar.

  galatasaray kazandığı her şampiyonluğu çok fazla kişiye karşı kazanarak verdi, yine aynısının olacağından şüphem yok.
App Store'dan indirin Google Play'den alın