• 378
  en çokta yerlilere vurmayı seven güruhtur.

  adam altyapından gelmiş top toplayıcılıktan şampiyonluk yaşamış bayrak futbolcu olmuş. giderken 12 milyon euro para kazandırmış. barcelona'da oynarken bile parçalıyı giyip stada maç izlemeye gelmiş. her fırsatta galatasaraylı olduğunu dile getirmiş.

  gelelim bugüne. kariyerinin ilk günlerinden bugüne arda'yı hiç bu kadar fit görmedim. imza röportajında ki kadar heyecanlı da görmedim.

  ama bizim yangıncı taraftar nereden vururum nasıl galatasaraylılığımı askıya alırım onun hesabında.

  bir bitmediniz ulan bir bitmediniz.
 • 379
  konumuz arda ama ben fırsattan istifade daha önemli bir konuya işaret etmek istiyorum. kulübe para kazandırarak transfer olan futbolcu için, “kulübe şu kadar para kazandırdı” demek ne kadar doğru. örneğin arda yıllarca galatasaray’ın alt yapısında eğitim aldı ve galatasaray’da isim yaptı, galatasaray vitrinini kullanarak belki 40 m euro'dan fazla para kazandı. (hesap yapmadım, tahmini rakam) şimdi arda mı galatasaray’a kazandırdı, galatasaray mı arda’ya kazandırdı.

  galatasaray hiçbir futbolcuya ya da yöneticiye gebe değildir. tam aksine bütün futbolcular ve reklamlarını yaptıran yöneticiler galatasaray’a gebe ve de borçludur.

  arda’ya gelince; nerden gelirse gelsin, isterse florya tesislerinde doğsun, yaptığı şımarıklıklar (daha ağır kelime kullanmak istemiyorum) nedeniyle asla florya’dan içeri sokulmamalıydı. ben asla futboluna bakmıyorum, isterse messi olsun, arda’nın yaptıklarını yapmışsa kulübe sokulmaması gerektiği düşüncesindeyim. bunun arda ile direkt bir ilişkisi yok, ilkelerle ve gelecekte emsal olmasıyla ilgisi var.

  şunu unutmamak gerek. biz sadece fikrimizi belirtiyoruz. karar makamı başkaları ve herkes verdiği kararların vebali altındadır ve er-geç bedelini de öder. dolayısıyla eleştiri yaptığı için, küskünlüğünü belirttiği için taraftarın yaftalanması, “yangıncı taraftar” diye nitelenmesi yan-lış.