• 291
  ilk defa kendimi bu taraftarın arasında hissediyorum.
  çünkü olayın transfer olmadığını uzun süredir hissediyordum ama bardak benim için taştı. kim gelirse gelsin sistem değişmiyor, plansızlık devam ediyor.
  kötü oyuna çare bulamıyoruz.
  avrupa’da elin kıçı kırık dinamo zagrep’in in ıvır zıvırın bile 3 kuruşluk bütçesi ile oynadığı bir oyun şablonu var. biz ne oynuyoruz allah aşkına.
  ister falcao gelsin ister başkası bir şey değişmez.

  kimse süre falan bahsetmesin lütfen çekirdek kadromuzu nispeten koruduğumuz, şampiyon olarak bitirdiğimiz sezon sonunda bile insan oyunda biraz farklılık bekliyor.
  bildiğimiz tek şey yan pas, geri pas muslera taktiği.
 • 292
  yangıncı taraftar lig maçına 5 gün kala nerede 6 numara? nerede 9 numara? diye soran değildir. yangıncı taraftar, twitter duyumcularının gazına gelip, daha ortada birşey yokken, falcao geliyor hüleeyy diye ortalığı ayağa kaldırandır, 2. başkan falcaoyla fotoğraf çektirip üzerinden 4 gün geçmesine rağmen kap açıklaması gelmediğinde, yine ortalığı yakıp yıkandır, sabretmez, beklemez, adı üstünde, yangın çıkarır. o fotoğrafa rağmen falcao alınamazsa o zaman yak yık ortalığı. bu yangıncıların entrylerinin altları "pardon" editleriyle dolu.

  6 numara, 9 numara bir an önce alınmalı diyen gerçek taraftardır, o da ortalığı yakacaktır transfer penceresi kapandığında bu transferler yapılmazsa ama bekler, sabırlıdır, adam gibi eleştirir, ergen gibi bağırmaz. yoksa biliyoruz ne cengiz, ne albayrak ne de terim eleştirilemez değildir.

  yangıncı dostum, belki sen sakin kalıp "aboo paragöz gomis" diye ayağa kalkmasaydın, gelen bütün yabancıların bu ülkeye para için geldiğini idrak edip sakin kalsaydın, transferin kapanmasına 1 hafta kala gomis kara propagandası yapmasaydın, belki forvetsiz kamazdık he? ne dersin?
 • 293
  benim gibi 14 yıl şampiyonluk görmeden bu takımın peşinden giden taraftar için pek fazla anlamı olmayan taraftar profilidir. yaşamayanın bilmesi mümkün değildir. o nedenle günümüzde yaşadıklarımız; yazılanlar, çizilenler, en azından bana pek bir şey söylemiyor. sadece okurken biraz içim burkuluyor o kadar, sonra aklıma geliyor ve kendi kendime "iyi ki galatasaray'lıyım" diyorum.
 • 298
  takımdaki eksikleri görüp bunu dile getirenlere yanginci demek ayiptir. elestirel yaklasan taraftar yanginciysa mesela o zaman defansif orta sahamiz kim biri söylesin de bilelim. italya lig sondan ikincisinden nasil 4 yedik onu da izah etmeliler..
  donk'un sakat veya cezali ya da formsuz olması durumunda kimdir defansif orta sahamiz? diagne'yi psikolojik olarak bitiren taraftar simdi gelmis genel durumu elestirenlere yanginci diyor.
  en başından beri hizli ve enerjik bir defansif orta saha ile bu iş tamamdir demistik. cagne yanina da mitro yerine hizi ve yasi düzgün bir genco scout kesfi santrfor... ilk günden beri bunu söyleyene yanginci demek ne bileyim komik kaciyor.
 • 300
  sözlük genelinde kendi içimizde anlaşamadığımız kavramlardan sadece bir tanesi. genele yaydığımızda da beni en çok boğan konu. şimdi ''yangıncı taraftar'' kimdir? kime denir? o konuda bir mutabakata varmak lazım. ne zaman bu tanım ortaya çıkmıştır? aynı zamanda bu bir olumlama mıdır? olumsuzlama mı? o da net değil. kimisi başka bir yazarı-taraftarı-topluluğu hakaretamiz bir dille eleştirmek için kulllanırken, kimisi bunu bir nişane olarak taşımaktan gurur duyuyor.

  bu başlığın ilk entry si karakopek nickli yazar arkadaşımız tarafından oluşturulmuş. bu entry 2 yıl önce girilmiş ve bu tanım bir olumsuzlama olarak kullanılmış. bunun üzerinden gideceğim.

  ilk olarak bence de bu sıfat direk bir olumsuzlama. birinin bana tutup yangıncı taraftar demesi hoşuma gitmez. ama arkadaşlar el insaf yahu. sen takımının daha iyi olması için çözüm düşünen ve bu minvalde eleştiri yapan her insana, ''messi isterük'' kafasındaki adam muamelesi yaparsan orda bir dur derler. evet taraftarlık sabretmeyi gerektirir, bazen alınan ve alınacak kararlara güvenmen de gerekebilir. fakat yapıcı eleştirilere karşı bile ''aha geldi tipini sevdiğimin yangıncı tayfası'' demek çok basitçe değil mi sizce de?

  bakın bu takımın eksikleri var. bununla moral bozucu şeyler yazmak başka bir tavır, bu konuya parmak basıp şöyle olmalı demek başka. ben ortasahaya takviye yapmamızın şart olduğunu düşünüyorum ve bunu 2 farklı şekilde dile getirebilirim:

  1- '' yönetim zaten hangi transferi zamanında bitirebilmiş ki? ortasaha takviye diye bağırıyor ses yok seda yok, bu sene şamp. liginde içimizden geçecekler.''
  2- '' hazırlık maçlarında görüldüğü üzere ortasaha takviyesi şart. yoksa takımımız genel potansiyelinin altında kalacak. ''

  bak 2 yorum da gayet yüzeysel. peki bu yorumları yapan 2 adam da aynı mı? aynı sıfatı mı hakediyor? aynıysa, arkadaşlar taraftarlık olayını baya yanlış anlamışız ya biz özür dileriz. her şartta ''saldır cimbom, okey, let's go'' demeliyiz. başkanımız şikeden falan içeri girerse omuzlarda taşımalıyız. çünkü neden? çünkü öyle. maazallah yangıncı taraftar derler bize.

  hani deniliyor ya yangıncı taraftarlar midemi bulandırıyor diye, ota boka yangıncı taraftar yaftası yapıştıranlar benim daha çok midemi bulandırıyor. buradaki yazarların birçoğu yangıncı falan değil beyler, lütfen.