• 1
  29 mayıs 1991 doğumlu kübalı kadın disk atıcıdır. epey kalbur üstü bir sporcu olmasına rağmen 2010'lı yıllardaki kadın disk atma rekabetinde son dünya şampiyonası'na kadar en ön safta yer alamamıştır. 2010'lu yılları domine eden sandra perkovic haricinde nadine müller, melina robert-michon, julia harting (fischer), su xinyue ve vatandaşı denia caballero ile rekabet etmiştir. 2015 ve 2017 yıllarındaki dünya şampiyonalarında santimetrelerle madalyayı kaçırmış ve her ikisinde de 4. olmuştur. şeytanın bacağını 2019 doha'daki dünya şampiyonasında kırmıştır. büyük şampiyonalarda en son 2015 yılında geçilen sandra perkovic bronzda kalırken vatandaşı denia caballero ise gümüş kazanmıştır. perez ise 2018 yılından itibaren gelen orta amerika ve karayipler, pan amerika, nacac şampiyonası gibi şampiyonalardaki başarılarını dünya şampiyonası altını ile taçlandırmıştır.

  perez ile ilgili vurgulamak istediğim bir başka husus da fizik yapısının diğer disk atıcılara göre bir miktar daha farklı olması. perkovic, müller, harting gibi isimlere baktığımızda hemen hemen bir gülle atıcısı fiziklerine sahip olduklarını ve yağ oranlarının %30'un üzerinde olduğunu tahmin edebiliyoruz. perez ise 100 metre ve 200 metre koşucularından biraz hallice bir fiziğe sahip. belirgin şekilde daha fit bir görünümde olduğu söylenilebilir.

  https://c8.alamy.com/...uring-the-F12870.jpg
  https://t1.thpservices.com/...cf7/pah-61067282.jpg
  https://c8.alamy.com/...es-during-EXA4CW.jpg

  not: ayrıca belirtmek gerekir ki; perez latin amerikalı genlerinin dezavantajını en belirgin şekilde yaşayan bir insan. kendisi henüz 29'unda olmasına rağmen fotoğraflarda ve şampiyonalarda sanki 45'inde gibi gözüküyor.