• 85
  dün psv maçından önce roger schmidt bizim takımın başında olup 20 gün antreman yedirseydi tek fark +5 km fazla koşmak olurdu.

  3'lünün ikilisi beli dönmeyen luyindama ve hayatında 3'lü oynamamış orta sahadan stopere devşirme alpaslan. sağ bek sekidika sol bek ömer bayram orta saha o kadar topçu yok ki geçen yıl mecburiyetten orta sahaya devşirilmiş kanat emre kılınç, beli dönmeyen yine kanat oyuncusu arda, kasımpaşadan gelip bu takımda sadece 60 sonrası oyuna girip maçı tutabilecek aytaç.

  gollerin ikisi efsane kalecinin bireysel hatası bir tanesi forvetinin orta sahadan kafayla geri pasını tutamayan savunma hattı. bu kadroyu hangi yabancıya versen kim ne yapacak zaten.

  sen fatih terimi savundun diye gelmeyin abi çünkü hoca takımı fiziksel olarak uzun vadeli hazırlayarak hata yapmıştır. diğer hatası ise bu kadronun 3'lü oynayabileceğine inanması.

  (bkz: 21 temmuz 2021 psv eindhoven galatasaray maçı)
 • 87
  hic bir şeyi degistirmeyevek olan olan kişi. yarin ilk büyük maglubiyette en büyük suçlu olur. o da gönderilir tazminat öderiz. akli başında olan 3-5 kişi bunun farkinda zaten.

  buraya üye oldugumda teknik direktör manciniydi ondan terime kadar bütün teknik direktörleri savundum. entrylerim duruyor. çünkü 1 kişi hiç bir şeyi değiştirmez. bu amerikan filmlerinde olur.

  hep bu ornegi veriyorum burada anlasin millet diye ama leicester raineri'yi kovduğunda doğal olarak çok eleştirildi. ancak baskanlari çıkıp "evet bizi şampiyon yaptı ancak ortada yonetimden malzemecisine kadar sağlam olan bir organizasyon vardı. başarı hepimizindi" dedi. bu bizim durumu açıklıyor. bireysel olarak herkes suçlanabilir ancak bu kaostan başka bir şey getirmez ve gereksiz sinirimiz bozulur. duzeleceksek bu duzelme süreci her şeyi kapsamali...
 • 89
  galatasaray'ın yönetiminden taraftarına kadar mevcut zihniyetini değiştirmediği sürece başarılı olması mümkün değildir. nedenleri şu şekilde:

  1- fatih terim: terim, galatasaray'ı çalıştırmadığı her dönem teknik direktörlerin başında demokles'in kılıcı gibi duruyor. takım iki yenilgi aldı mı medya ve ayak takımı ultraslan fatih terim'in adını bağırmaya başlıyor. takımın fatih terim olmadan bir hiç olduğuna inanan o kadar büyük bir kitle var ki, ne anlatsak boş. galatasaray'ın önce fatih terim'siz başarılı olabileceğine inanması lazım.

  2- spor basınının yabancı teknik direktörlere karşı sergilediği ırkçı tutum: medya mensupları yabancı hocalara gelip geçici gözüyle baktığı ve onların lobileri olmadığı için yerli teknik direktörlere nazaran daha yılışık ve seviyesizce davranıyorlar. yabancı hocanın kendilerini işinden edemeyeceğini de biliyorlar. basın toplantılarında türk hocalara soru sormaya çekinirler. ama tudor gibisini buldular mı birden gazeteci olduklarını hatırlarlar. riekerink'in kızının garsonluk yapmasıyla ilgilenmek gibi bel altı vurma taktiklerini iyi bilen adamlar bunlar.

  3- kulüplerin yabancı teknik direktörlerin arkasında durmaması: türkiye'de kulüpler yabancı hocayı getirmesini bilirler ama onun fikirlerini yanında getirmesine izin vermezler. hocanın istediklerini almazlar, kendileri transferler yapıp sonra "al sana kadro bu oynat hadi" derler. basın saldırır sahip çıkmazlar. takımda grupçuluk yapıp hocanin ayağını kaydırmaya çalışırlar yine sahip çıkmazlar. bir de işine karışırlar. taktik verirler, akıl verirler, "şunu oynat, bunu oynatma" derler.
 • 90
  kalitelisi türkiye'ye uğramayacak olandır. sebebi çok basit. türkiye'nin gençlerinin türkiye'ye dair umudu yok, yabancı teknik adam gelir mi buraya. şu kadroyu gören vasat üstü her hoca en az 10 transfer ister. ekonomi yönetimi yüzünden her sene %25 küçülmek zorunda olan türk kulüpleri ne sunabilir ki. anca garibim fatih hocam kalır burada galatasaray sevgisi yüzünden. keşke hoca gitse avrupaya bir sistem içerisinde possession oyununu mükemmelleştirse. bunu burada, kafasında "20 hafta maç vermedikleri hakemi bizim maça verdiler." düşüncesi varken yapamaz. taraftar sistem yerine günlük başarılar isterken burada kuramaz bunu. 4 oyuncuya bütçenin yarısından fazlasını öderken yapamaz bunu. taraftar bunları dile getirenleri linçlerken yapamaz bunları.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!