• 177
  umarım böylesine saçma bir olay gerçekleşmez ve 14 yabancı sistemi iyice oturur. eminim başarılar da ondan sonra gelecektir. bir sistem hiçbir zaman anında oturmaz. belli bir sürece ve süreye ihtiyaç vardır. rahat bırakırlarsa ilerleyen dönemlerde çok daha kaliteli türk oyuncuları ve yabancı oyuncular izleyeceğiz.
 • 179
  bomboş bir propaganda. yabancı sınırı gelecek.türkçe konuşamayan almancılar ülkeye doluşacak. o çocuklar için alman kulüplerine 3-5 yetiştirme bedeli ödenecek. eee bizim çocuklar? yine yedek. yine yetişmeyecek.

  14 yabancılı sisteme geçilirken kademe kademe arttırılaak alt yapı oyuncusu zorunluluğu vardı. uygulandı mı? hayır. kulüpler bu kuraldan dolayı mağdur olmasın diye yedek kulübesindeki oyuncu sayısı 10 a yükseltildi.

  türk futbolunun sorunu pasaport değil altyapı. istersen yabancı sayısını sınırsız yap ama her takıma 28 kişili kadroda en az 6 maç kadronda en az 3 alt yapından yetişmiş oyuncuyu şart koy. ondan sonra bak oyuncu yetişiyor mu yetişmiyor mu?
 • 181
  --- alıntı ---

  kulüpler birliği vakfı olarak üyemiz olan spor toto süper lig takımlarımızla beraber türk futbol`nun değerini arttırmak için çalışıyoruz. kulüpler birliği olarak futbol ile alakalı her konuda olduğu gibi son zamanlarda sıkça gündeme gelen yabancı sayısı konusunda da çalışma yapıp ülkemize en uygun olduğunu düşündüğümüz modeli karar mercilerine önereceğiz. şahsi fikrimi soracak olursanız türk futbolu için yabancı sayısından daha önemli olan mevzu yerli oyuncu teşvikidir. yabancı sayısını kısıtlayarak iyi yerli oyuncu yetiştiremeyiz, alt yapılara yatırım yapmalıyız..
  saygılarımla
  çağrı ilk

  --- alıntı ---

  kulüpler biriliği tarafından davet yazısının altında imzası olan kişinin bir mailime verdiği cevaptır. daha sonrasında kendisine "sıkça gündeme gelen" konusunun kimin tarafından gündeme getirildiği sormama rağmen cevap alamadım.