• 3015
  bir kısım algıcının yusuf demir için galatasaraylıların gösterdiği tepkiyi, "2015 yılında bu kuralı fatih terim getirdi" diyerek "adamın gol diyor" tarzı savunduğu olay.

  fatih terim 2015 yılında 14 yerli oyuncu zorunluluğu getirdi ve 28 kişilk kadroya en fazla 14 tane de yabancı yazabilirsiniz dedi. ilk onbir, son 11 falan karışmadı. o zaman da dedi ki zaten 14 yabancı hakkı veriyorum. benim milli takımımda oynayamayacak olan oyuncuları da türk saymayın. 14 yabancı neyinize yetmiyor dedi.

  bizim çok bilmiş tff de milli marş vs diye algılar ile galatasaray'ın güçlü kadrolar kurması sebebiyle kuralı 8+3 diye revize ettiler ama türk oyuncu statüsü aynı kaldı. dolayısıyla da biraz ondan biraz bundan şeklinde saçma bir durum oluştu.

  8+3 yaparken mesut özil'le aynı durumda olan adamın yabancı sayılması kabul edilemez. keza 14+14 varken vedat muriqi yabancıydı bugün lige dönse türk sayılması gerekir.

  o gün başka bir statü vardı.

  kaldı ki yusuf demir'in türkiye cumhuriyeti kimlik numarası bile varmış.

  adam türk oğlu türk, türkçe konuşuyor ama yabancı sayılıyor.

  bizim yusuf'u transfer ederken bu yasağın olduğunu bilmemiz, olayın saçma olduğu gerçeğini değiştirmez.

  2005 veya 2006'da ilk 2-3 hafta yabancı sayılan m.nobre statüde yapılan değişiklik sonrası türk sayılmıştı ve sonraki haftalarda türk kontenjanında oynadı.

  "oyun devam ederken..."

  kural düzenlenir veya hukuken hakkımızı alırız bilemiyorum ama ali koç'un bir sözüyle rezerv lig kurup, 4 hafta sonunda son sırada olan takımının rezilliği sebebiyle yine bir günde ali koç "ricasıyla" kaldırılan rezerv lige müsaade eden mehmet büyükekşi saçma sapan konuşmayacak.

  herkesin başkanı olmak için o koltuktasınız.
App Store'dan indirin Google Play'den alın