• 2690
  artik alistigimiz, sasirmadigimiz skandal bir kararla; "kanayan yaramiz, tum sorunlarimizin membagi olan yabanci oyuncu sayisinin" yine yeniden degistirilmesine sebep olan fikir babalari da, destekleyenleri de, hos gorenleri de turk futboluna ve turk milletine ihanet etmektedir. kuvvetle muhtemel, kuluplerimiz hem ekonomik hem de sportif olarak 2021-2022 sezonunu da cope atacaktir, bununla kalmayip les gibi futbolculara dokulan milyonlarla gelecek sezonlar da tehlikede olacaktir. umarim yakin gelecekte bu klasiklesen ucuz milliyetcilik oyunlarinin, siyasetin ve gerici zihniyetin igrenc bir sekilde her alana nufus etmesinin, o ya da bu sekilde bu islerden prim yapanlarin, hatalari hep baska yerlerde arayanlarin ve sacma sapan bahaneler ile gunu gecirenlerin devri kapanir. oyle bir hale geldik ki; yapilan hatalardan ders cikartmak, sorumluluk almak bir kenara, tum rezilliklerden sonra hemen birkac bahane bulup, artik mantiksizligi, islevsizligi kanitlanmis yabanci oyuncu sayisini ortaya atarak gundem degistiriyoruz. maalesef biz su hayatta en basit duygu olan utanmayi bile unuttuk.
 • 2691
  iktidara yakın türk futbolcu menajerlerinin para cukkalayamadıklarından dolayı vatan millet sakarya ve istiklal marşı bile bahane edilerek tekrardan getirilen kural.

  futbol ekonomisi gerçekten çok büyük. borçla harçla dönüyor ama iktidarın babasının hayrına statlar yapmadığını, kulüplere vergi indirimi kredi kullanımı vs sağlamadığını bilmek gerek. adamlar muhteşem bir şekilde sızdılar içeri.

  kimbilir kimler ekmek yiyecek yeni yabancı kuralından. elbet bunlar ortaya çıkacak. ama sesimiz çıkmadığı sürece, bu yapılanlar bize az bile.
 • 2692
  türkiye'de milli duyguları sömürmenin her zaman işe yaradığını gösteren kural.

  cumhuriyet döneminden bu yana ne zaman yenilikçi, ne zaman avrupai, ne zaman kültürü tümden değiştirecek ve yeni bir kültür inşası sağlayacak reform yapılsa alan fark etmeksizin düşünce tutuculuğu açısından muhafazakar olanlar değişime direnmeye başlarlar.

  yapacakları ilk şey de vatan, millet, bayrak ve din edebiyatıdır. herhangi bir bilimsel veri, herhangi bir done, çalışma, rapor ya da hiç bir bilgi parçacığı referans verilmemiş, düşünüş biçimi hakkında detay verilmeden alınmış ve verilmiş kararlar keyfiyetten öteye gidemez.

  sen ne kadar çabalarsan çabala yeni yabancı kuralını getirirken iki gün raporlarla hazırlanmış bilgi şöleni mahiyetinde bir sunum yap, yerine gelen müteahhit bir de öyle bakalım dendi denerek çamurlasın ve değiştirsin. karakterli duramayan futbol ikliminin sebep sonucudur bu. bir kez karara itiraz eden kulüpler birliği protesto için neyi beklemektedir anlamış değilim.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!