• 2045
  bu sayıya eninde sonunda sınır geleceğine katılmıyorum.
  yayıncı kuruluş istemiyor.
  izleyici de istemiyor.
  çoğu kulüp istemiyor.
  her anadolu kulübünde iyi futbolcular var. bu saatten sonra insanları vasata mahkum edemezsin. ligin mali yapısı zaten kabus. bana göre tüm bu söylentiler galatasaray'ın kimyasını bozmaya yönelik. işte rahat transfer yapamayacaz. illa bütçemizin bir kısmını türk futbolcu almaya ayıracaz falan. hadi düşür bakalım türk futbolunda yabancıyı 7'ye. kimi oynatacak ondan sonra bu kulüpler geç karşısına izle.

  burada gerekli olan şey taraftar ve yönetim olarak dik durmak.
 • 2048
  iyi bir şeyi tatmış insanları geriye döndürmek güçtür.

  ankaragücü 2018-19 sezonunda nasıl ligde kaldı? bursaspor nasıl düştü? rizespor nasıl düşme hattından seri şekilde avrupa ligi hattına doğru tırmandı? kimseyi vasata mahkum edemezsiniz. herkes dik durur ve hakkını savunursa mevcut kuralı devam edecek sayıdır.

  aklı selim herkes gibi bilmem kaçıncı kez tekrar yazacağım: mevcut kuralda yerli sınırı yok. mevcut kuralda avrupa'ya kaliteli oyuncular ihraç ediyoruz. mevcut kuralda vasat yerli oyuncu barınamıyor, herkes çalışmak zorunda kalıyor ve kötü oyuncuya para israf edilmiyor!
 • 2050
  nihat özdemir'in daha seçilmeden azalacağını açıkladığı sayı. abdurrahim albayrak da bunun bir anda değil de yavaş yayavş yapılması gerektiğini söyledi. zaten millet anlaşmış bile, boşuna konuşuyoruz.

  bu sene belki düşmez ama 1 veya 2 sene sonrası için hazırlıklarımızı yapmalıyız.

  yeni tff de kararını en az 2 sene önceden söylemeli ki, takımlar kontratlarını ona göre yapsın.
 • 2051
  anlamadıkları şey şu, yabancıyı sınırlamak yerli kalitesini arttirmayacak. yerli oyuncuların ceplerini daha çok dolduracak.
  yeni haliyle düzenlenmesi istenen şampiyonlar ligi sistemi için kimin söylediğini hatırlamadığım bi söz var. tam o durum.
  "bu yeni sistem klüpleri zengin etmeyecek, 7 tane ferrarisi olan oyuncu 10 tane alacak" bizim burda da bi anda yerli oyuncu patlaması olmayacak , 500bin lira alan adam 500bin euronun tl karşılığını isteyecek.en çok karşı çıkması gereken maddi olarak bombok durumdaki anadolu klüpleri, her şeyim hıyar diyene onlar koşuyor bi avuç tuzla. çok acayip.

  ulan yerli tesvik sistemi geldi son yabancı düzenlemesiyle, klüpler kadrodaki ekstra yabancı için odeyecekleri ve bu havuza aktarılacak "miktar" klüplere fazla geldi diye once düşürdüler, sonra ki durumu belli değil.

  şu sistem daha verimli nası hale gelir diye düşünmek yerine nelerle uğraşıyoruz arkadaş. toplanacak meblaaları arttır ,sezon başı yayın gelirinden peşin düş, ordan sonra da paraları haftalık yapılacak puan hesabına göre klüplere hemen dağıt ki, adamlar bi nebze de yapmaya çalıştıkları şeyden maddi kazanç da sağlayabilsinler. 15 yabancı için 6 milyon ödeniyosa, 16 milyon yap. ama uygula bunu.

  git alt yapı zeminleriyle uğraş(bizim bu sene bi göztepe u21 maçı var, zannedersin 1935 yılındaki bi sahada oynanıyor, tarla gibi bi yer), alt yapı çalışmalarını destekle. antrenörlerin eğitim almasını sağla. yurtdışında bu konuda yetkin akademilerle klüpler arasında köprü ol. hayvan gibi bütçen var, git eşit şekilde alt yapı yatirimi konusunda klüplere destek ol. alt yaş gruplarında milli takım bazında profesyonel alt yapı kadroları kur, teknik direktörden bağımsız. 5 sene içinde türk futbolu daha iyi yerlere gelmezse gel suratıma tükür.

  türkiye futbol federasyonu, türkiyede ki futbolla çok alakalı değil aslında. en temel problem bence burda.

  .
 • 2052
  gundeme geldiginde galatasaray taraftari onumuzu kesmek istiyorlar diye yazip cizecek, fb taraftari yerli oyuncularinin daha kaliteli oldugunu sanacak ve gs taraftarina bunun uzerinden sallayacak, bjk taraftari kimsenin iplemedigi bir kosede dorukhan len mq diye yazip cizecek. sonucta bu gurultunun arasinda yabanci sinirlamasi geldiginde tum taraflar zarar gorecek.

  soyle seyler izleyecegiz.

  https://twitter.com/...882538220503040?s=19
 • 2054
  herkesin üzerine konuştuğu ama herkesin yanlış konuştuğu sınır.

  bu sınırın gelmesinin tek nedeni var.
  o da "galatasaray"... kimsenin milli takımı filan düşündüğü yok. herkesin derdi fatih terim'li galatasaray'ın önüne nasıl geçeriz. şekil 1a 2013-14 sezonu..

  ünal aysal'ın yaptığı büyük hata (sedatçığımın büyük katkısı ile) sonrası hocanın gidişi ve sonra 4 senede tek şampiyonluk...

  olay bundan ibaret.
  geri kalan şeyleri konuşmaktan vazgeçmek gerek. yok mehmet topal görürüz, yok milli takım, yok istiklal marşı...

  gelecek sezon galatasaray'ın alacağı olası 23. şampiyonluk sonrası direkt 7-8 arası bir yere çekerler bu sınırı. gelmemesi mümkün değil.. tabi bizimkiler hakan, gökhan, cenk gibi oyunculara el atar ve yanına 10 tane (6-7 ilk onbir kalanı yedek) oyuncu ile donatırsa 2011-12 gibi yine kimse bir şey yapamaz.

  bu sezon yabancıya yüklenmekten çok genç ve tecrübeli türk oyunculara yönelmek iyi olacaktır.
 • 2055
  oyunu kuralına göre oynamalıyız.

  onlar galatasaray’ın önüne bu kuralı set olarak çekmek istiyorsa biz coşkun ırmaklar gibi o setleri paramparça etmeliyiz. yabancı sayısı düşecekse -ki öyle görünüyor önlemimizi şimdiden almalıyız.

  valla benim aklım da içim de çok rahat.

  galatasaray emin ellerde,
  galatasaray 1 kuruş hakkını da kimseye yedirmeyecek olanların ellerinde.

  isterlerse yabancı sınırını getirsinler hiç farketmez. biz yabancı oyuncu alamayacaksak onlar da alamayacak. yerli havuzundan oyuncu alacaksak oyuncuların ilk tercihi galatasaray ve fatih terim faktörü olur. yeise kapılmanın karamsarlığa düşmenin alemi yok. biz oyunu her zaman kuralına göre oynarız. inanmış bir galatasaray camiasının önünde bunlar sadece ufak engeller olur.
 • 2056
  yayıncı kuruluş, hemen her sabah mehmet demirkol imzasıyla, ligin şu andaki durumunun basarisi ve mevcut sistemin özellikle anadolu takimlarina olan faydasi uzerine konusuyor. ligimizin en buyuk destekçisi olan bein sports'un 6 7 yabanci ile oynanma durumuna ikna edilmesi cok kolay görünmuyor. bu durum dolmayan stadyum, izlenmeyen mac ve ilgi cekmeyen bir mucadele anlamina gelecektir. akabinde reklam gelirinin azalması vs. bir yayin firmaai, sponsor ve reklam gelirlerine zarar getirecek en ufak bir detaya bile evet demez. bein, artik amatorce yönetilen digiturk gibi isletilmiyor. o acidan ben mevcut sistemin devamliligina inaniyorum.
 • 2057
  sınır getirilmesinin nasıl galatasaray'a zarar vermeyeceğini anlamadığım sayıdır. abi bizim asıl hedefimiz türkiye ligi değil ki. ne zamandan beri türkiye ligini amaç olarak görür olduk. sınır getirilirse ahmet çalık ile mi avrupa'da başarı arayacağız? bu konu hakkında bizim taraftarın kabullenmişliğini bir türlü anlayamıyorum.

  ayrıca kimse farkında değil galiba ama şampiyonlar ligi sistemi değişiyor. 2024'de şampiyonlar ligi'nde olabilmek için 2020-2024 yılları arasında topladığın puanlar ile en azından ilk 24'de olman lazım. bu seviyeye ulaşamasan da en azından mümkün olduğunca yüksek puan toplayıp avrupa ligi'nde iyi torbalara gelerek yukarıyı zorlaman lazım. yerli oyuncular ile mi bu başarılacak? galatasaray önündeki 5 yılı çok iyi planlamak zorunda. bunu yaparken bu zübüklerin kara cahil önerileri ile uğraşamaz. önümüzdeki beş yıl için sistem şimdi ne ise öyle devam etmeli ve değişmesi ile ilgili şüphe bile olmamalı.

  bu arkadaşlar galatasaray'ı nasıl aşağıya çekeriz diye düşünmekten önlerini göremiyorlar ama beş yıl sonra yabancı sınırının adı bile anılmayacak. çünkü artık yerel liglerin önemi gittikçe düşecek. avrupa maçları sayısı artacak. ortak ligler kurulacak. bu döneme hazırlanırken tek bir hata şansımız bile yokken bir de yabancı sınırı ile mi uğraşacağız?

  inanıyorum ki yakın gelecekte bizim olduğumuz ligi bu adamlar yönetmeyecek çünkü biz bu adamların yönettiği ligde olmayacağız. biz ya ağırlığımızı avrupa maçlarına kaydırmış olacağız ve yerel lig formaliteye dönmüş olacak ya da daha güzeli ortak başka bir ligde bulunacağız ve avrupa maçları ile beraber bu ligde mücadele edeceğiz. ama bu döneme, bu geri zekalılıklar ile girersek dezavantajlı başlamış oluruz ve belki onlarca yıl bu durumu düzeltemeyiz.

  her olaya ligden çekilelim denmesini saçma ve yapılamaz bulmuşumdur. ancak bu sınırın getirilmesine karşı çıkmak için ligden çekilme, havuzdan çıkma gibi yapılabilecek her türlü protesto şekilleri düşünülmeli. gerekirse uefa'ya futbola siyasi müdahale olduğuna dair şikayette bulunulmalı. gerekli yerlerde davalar açılmalı. yurt dışında ses getirecek adımlar atılmalı. bu durum artık ırkçılık boyutuna ulaştı.

  yabancı sınırı kararı, türk yöneticilerin kendi üç kuruşluk çıkarları için senin kuruluş amacını engellemeye yönelik almış olduğu kasıtlı bir karardır. sen köklü bir kültüre sahip kulüp olarak, kuruluş amacına önem vermeyi bırakmışsan zaten faaliyette olmanın da çok bir anlamı kalmamıştır.