• 2020
  kusura bakmayın ama şu saatten sonra 2019-2020 için degistirmek güven özveri tecrübe ister.

  takimlar transfer politikasını yapmış, transferleri bitirmiş, sen secildikten sonra "hoop 10 yaptım, gonder 4 tanesini" diyemezsin.

  hoca ve yönetimin yerinde olsam şu 1 haftada 2-3 yabancı transfer açıklar ellerini kollarını bağlardım.
 • 2021
  hiç kimse yürürlükte olan mevcut kuralı, kulüpler uzun dönem planları yapmışken, belirli bir süre öncesinden haber vermeden kafasına göre değiştiremez. o kadar da değil! yeni seçilecek olan tff yönetimi, ileri bir tarihten itibaren kural şu diye zırvalamak ister mi bilmem. o zaman da imparatorun dediği gibi birileri çıkıp "mevcut kuralda yerli sınırı yok zaten" diyerek itiraz etmelidir. artık yetti birilerinin bu kuralı oyuncak haline getirdiği! galatasaray avrupa kupalarında büyük hedefler peşindeyse, artık her şahlandığında çeşitli yollardan önünü kesmek isteyenlere dur demelidir. bu ise tek başına yönetimin görevi değildir. genel kurul, taraftar, tüm camia gereken tepkiyi ortaya koymalıdır.
 • 2022
  bu yıl, olmadı en kötü gelecek yıl 12 yabancı olarak düzenlenecek.

  hepsi kadroya yazılacak.
  sahada 8 yabancı olacak. 3 türk mecburi şartı gelecek. 4 sene bu şekilde devam edecek.

  edit : konunun milliyetçilik naraları ile ilgisi hiç olmadı.
  dertler o değildi ve yine milliyetçilik değil. galatasaray'ın elinde 6 tane kaliteli türk yok. o yüzden seviye olarak yukarı çıkamamız için aşağı çekme politikası.
 • 2023
  bein sports ekranlarında yerli yersiz her fırsatta bu kuralın saçmalığını ve sınırsız yabancı uygulamasının ligde tüm takımlar için nasıl fayda sağladığını anlatıyorlardı sezon içinde. yeni seçilecek federasyon ile yayıncı şirketin de önemliötoplqntılqrı olacaktır. şimdiden komplomteorilerine kapılmaya gerek yok. önümüzdeki sezon için lak diye getiremeyeceklerdir. zira bir çok anadolu takımının yabancılarının kontratları da iki senelikten bile uzun.
 • 2024
  biz bağırdıkça değişmesi daha da yüksek sesle söylenen kural. hayır bırakalım bu 30 milyon 130 milyon taraftarı kimse karşısına alamaz romantizmini. bütün sezon yayıncı kuruluş dahi aldı karşısına. kaç kişi iptal ettirdi üyeliği? kaç kişi boykot uygulayalım dediği markalara boykot uyguladı? değişirse değişsin varken de biz şampiyon oluryorduk. yokken de biz oluyoruz. biz değişsin bu kural dediğimiz gün sınırsız hale getirirler.
 • 2025
  aklıselim bir yöneticinin ısrarla karşı çıkması gereken saçma sapan kural.

  ali koç, sırf galatasaray'ın başarısının önüne geçmek adına bu toplara giriyor lakin son bir senede aldığı tolga-serdar-dürümcü üçlüsünün içinde boğuldu kaldı. çöpe attığı milyon dolarların haddi hesabı yok. bu politikayı desteklediği sürece daha çok tv8 ekranlarında para toplar.

  ha acır mıyım , umurumda olmaz.
 • 2026
  19/20 sezonu için tartışılması bile anlamsız olan konudur. seneye zaten bjk'yi ya da fener'i şampiyon yaparlar; yine unutulur.

  muhtemelen 10 haziran civarında başlayacak transfer dönemi. kalmış 15 gün. bütün planlar yapılmış. 1 haziran'da yeni başkan seçilse tartışıldı edildi derken en erken 5 haziran'da sen çıkıp "hoooop artık 8 yabancı sahada, 3'ü kulübede" diyemezsin.

  ama bu memlekette derler. diyebilirler. şaşırmam. velhasıl bu aşırı milliyetçilik çok zarar verdi hükümete. bu nedenle artık dillendirilmeyebilir. bekleyip göreceğiz kaderimizi.
 • 2029
  2013'te iki sezon ust uste sampiyonlugumuzu takiben sahada 6 mac kadrosunda 8 olan kontenjan once mac kadrosunda 6 sonra mac kadrosunda 5 olacak sekilde dusurulmustu. 2019'da iki sezon ust uste sampiyonlugumuzun ardindan yine dusurulecek.

  diger yandan, mayis sonu gelmis, haziran yaklasiyor, kontenjan ne zaman belirlenecek? 2019-2020 sezonunda hangi kadro kurallariyla oynanacagi hala belli degil. takimlar transfer planlamasini nasil yapacaklar?