• 932
  liverpool'un son aldığı lig kupasından bu yana neredeyse 30 yıl geçti. bu süre zarfında birçok kez fırsat ayaklarına geldi ama hep teptiler.

  bu sene ise 14. hafta itibariyle namağlup bir şekilde, en yakın rakibine 8 puan fark atarak ilerliyorlar. oynanılan oyunu da hesaba katarsak ilk kez bu kadar favori durumdalar.

  tüm bunların ışığında sizce shaqiri bize gelmek ister mi? hep diyorsunuz ya işte avrupa şampiyonasında oynamak için gelebilir vs...

  bana kalırsa shaqiri'nin umurunda değil. avrupa şampiyonasına gitse, en fazla gruptan çıkarlar o kadar. öyle kupayı alacak bir takım değiller zaten. aşırı milliyetçi değilse, 30 yıl sonra gelen kupayı, her türlü şeye tercih eder . kaldı ki topa 1 yıl dokunmasa bile, yine de milli takıma seçilecek bir oyuncu.

  sözün kısası; gelmez.
 • 934
  onyekuru ile birlikte transfer edilirse tamamen bireysel performansa odaklı bir hücum hattımız olacak. transferine itirazım yok, en azından klopp'tan idman yemiş adam yarım sezon antrenmana çıkmasa dahi rahatlıkla fizik kondisyon olarak ligi götürür. ama fatih terim kollektif yapısı yüksek oyuncular transfer edip ortaya bir şey koyamadıktan sonra bireysel stildeki oyunculara yöneliyor ki bu benim hoşuma gitmiyor.

  bence artık hücum setleri ve takım oyunu üzerine odaklanmalıyız. eldeki kadro çok iyi futbol oynayacak kalitede. biraz da teknik direktör çalışsın. bu işin kolaycılığı bana göre.