• 56
    istatistiklere göre galatasaray'ın pozisyon sonlandırma problemi var. yani pozisyona giriyoruz ama atamıyoruz. forvet pozisyonundaki bilinmezlikte bir sebep olabilir tabii. diagne ile başladık sonra halil oynamaya başladı. muhtemelen bir daha ki maç mohamed oynayacak. eğer kesinlikle bonservisi alınacaksa bence mohamed 1. tercih olmalı ama halil'e de diyecek bir şeyim yok. veya halil'in forvet mohamed'in sol kanat forvet rolünde oynaması da bir şeyleri çözebilir diye düşünüyorum.

    öncelikle net şekilde 11i belirleyip anormal durumlar olmadıkça en az 70 dakika o takımla oynamamız gerekiyor. maç kötü gidiyorsa 45te değişiklik çözüm değil olmayacak da. önce birbirleriyle oynama alışkanlığı kazanmaları lazım. sonra bazı şeyler oturacaktır, roller belirlenecektir. yapısal anlamda da sorunlar var ama onlar başka mesele. lazio maçı hariç 90 dakika iyiydik dediğimiz maç yok. devamlılık sağlanırsa olacağına inanıyorum ben.

    sonuç olarak ilk 5 haftada en çok net fırsat ve xg yaratan takım bizmişiz. trabzon, beşiktaş ve fener bizden daha az pozisyon üretmelerine rağmen gol buluyor olmalarını tecrübeli oyuncularına bağlıyorum. trabzonda nwakayeme ve bakasetas, çok gol atamasa da fenerde valencia, pelkas, mesut, berisha gibi bir çok opsiyon var. bjk'de ise batshuayi, larin, ghezzal arkasında pjanic var. yani genç bir takımız fatih hoca hatalarında ısrar etmezse bu gençlere imkan verirse çok daha iyi olacağımızı düşünüyorum.

    https://twitter.com/.../1439964757172396036