resim
Wout François Maria Weghorst
Takım:Beşiktaş
Mevki:Santrfor
Yaş:30
Boy:1.97
Uyruk:Hollanda
 • 32
  neden kendisine salça olmadığımızı bir türlü anlamadığım oyuncu, en başında biz kendisi ile ilgilensek kesinlikle beşiktaş araya girip teklif yapacaktı.

  forvetse biz de arıyoruz bize de lazım, kiralık bedeli yok, satın alma opsiyonu 7-8 civarı deniyor. beşiktaş 3.2 mi veriyor, 3.4 ver sende maaş konusunda hassas olan benim için gram ağzımı açmam. babel, feghouli gibi kontratlardan çıktığımızı düşünürsek bizi çok zorlamazdı.

  adam düzenli olarak her sene 10 gol barajını geçiyor, boyu fiziği bizim lig için biçilmiş kaftan. ligin yeni gomis'i gomez'i sörloth'u aboubakar'ı kendisi olur bizde uzaktan izleriz.

  bize gelecek olursak elimizde mental sağlığı düşük mohammed, 37 yaşında gomis, 1 yıldır top oynamamış oynasa da kafadan kontak bir diagne var.

  elimizde 3 forvet var acele etmeyelim diye düşünürsek yeni sezonda yine çok dizlerimizi döveriz.

  mohammed'i satıp gomis ve diagne kontratlarından çıkıp;

  forvete weghorst umut bozok çek bakalım rüzgar kimin etrafında dönmeye başlıyor, ama biz hala norveç liginde ki tek sezonu için yıllık 2.5 isteyen botheim için falan 3 hukuk firmasıyla görüşüp selernitayla falan kapışıyoruz, kaybettiğimiz vakit de cabası.
 • 33
  çok iyi bir futbolcu ve bize transfer olmasını isterdim. hava toplarındaki hakimiyeti ve mücadeleci yapısıyla ikinci johan elmander'imiz olabilirdi.

  ancak, 2022-2023 sezonu için beşiktaş'ın wout weghorst'u kiraladığı maliyetin aynısına galatasaray kiralasaydı galatasaray taraftarının yorumları şu şekilde olacaktı: "mostafa mohamed, diagne ve gomis varken ne gerek vardı?", "orta saha almadan niye santrfor peşinde koşuyoruz?", "bu rakamlar galatasaray'a ihanettir!", "cenk ergün yine 'sevr' lakabının hakkını veriyor" vs.

  böyle olacağını biliyorum çünkü denayer konusunda her gün aynen bu şekilde yorumlar okuyorum. ancak denayer, bizim galatasaray'a ihanet gördüğümüz rakamlara beşiktaş'a gider, 19:05'te açıklanır ve özellikle başarılı da olursa bu sefer de şunlar söylenecek: "bu adam galatasaray'ın kapısında yattı yine de alamadınız yazıklar olsun!", "beşiktaş'a oyuncu kaptıranlar istifa etsin, idari ve mali ibra edilmesin!" vs.

  biraz zor ama umarım yönetim wout weghorst gibi oyuncuları daha uygun maliyete bulup getirebilir.
 • 34
  bu adamın türkiye’ye transfer olması türk kulüpleri için bir akıl tutulmasıdır. oyuncuya bir şey diyemem. adam ingiltere’de almanya’da zar zor brüt kazanacağı parayı türkiye’de net kazanacak.

  oyuncunun kalitesinden de hiç şüphem yok. çok iyi futbolcu. ama paramız yok. 3 milyon euro net, 2 milyon vergi, 500k da menajer payı vs desen yıllık 5,5 milyon euro eder. daha bonus monus yok. 96 milyon lira. nef bize stad için ne veriyor? en iyi ihtimalle 70-80 milyon lira. bonservisi de sende değil. 30 yaşında futbolcu zaten, bir de ona para versen çılgınlık.

  eskiden cl muhabbeti vardı. cl’ye gidip parayı çıkartırız diyorduk. artık o da yok. lokal ligde şampiyon olacağız, ego tatmin edeceğiz, sidik yarıştıracağız diye olmayan parayı harcıyoruz.

  borç harç içerisindeki birinin gösteriş için altın bilezik alıp takması gibi bir şey bu. çoğu kişi bunu saçma bulur ama takımlarımın böyle transfer yapmasını istiyorlar.
 • 35
  tam son kontratını verip 3 sene verim alınacak pivot santrfor. yanına botheim ve halil gibi iki wonderkid'i vereceksin, yetiştirecek. sağına soluna koyacağımız kerem'i, yunus'u, morutan'ı, barış'ı fiziksel mücadelesi ile yukarıya çekecektir.

  kolay kolay son vuruşa hazırlanan topçu istemem hatta 28 yaş üstü oyuncuyu sadece 3 bölgeye kabul ederim ama weghorst'un büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. en önemli etken kariyerinde major bir sakatlık bulunmaması.

  beşiktaş ile büyük bir kontrat konusunda anlaştığı söyleniyor.
App Store'dan indirin Google Play'den alın