• 6
  1985-1992 yillari arasina altin çagini ya$ami$tir. 90larin ba$i. çocuklarin ve gençlerin hulk hoganci, undertakerci oldugu yillar. o yillar daha real / barça kapi$malari yoktu. ak$am olsun da sky channel'da yalandan kapi$malari izleyelim diye can atiyoduk. tabi o zamanlar yalan oldugunu bilmiyoduk.

  rambo, rocky, van damme ve wrestling güre$leri ile büyüyen amerikan hayrani bir nesildik. pazarlamanin mucidi amerikalilar 90lara müthi$ bir giri$ yapmi$lar, bu $ovu tüm dünyaya fevkalade pazarlayabilmi$lerdi.

  benim favori karakterim ultimate warrior'di. e$gal vereyim: https://en.wikipedia.org/...The_Ultimate_Warrior

  sonra undertaker vardi. beni adami hep dövüyodu. uyuz oluyodum pezevenge. omg, aklima ric flair geldi. $erefsizin önde gideniydi. bret hart, yaki$kli çocuk. giant diye bir herif vardi. yanli$ hatirlamiyorsam bond filmlerinin bir tanesinde de görünüyordu. 2 metrenin üzerindeydi. earthquake diye $i$ko bir herif vardi, nasil kazaniyodu bu maçlari diye çocuk akliyla bir türlü akil sir erdiremiyorduk. razor ramon, macho man randy savage, coco ve daha niceleri.

  kisacasi 90lar çok güzeldi. yaz tatillerinde gündüz top oynayip, ak$amlari tv'de wrestling izlerdik. kimse de çocuk $iddete ali$iyo, kapatin $u güre$leri demezdi. halt yemi$ onu diyen psikologlar. hiç de $iddet bagimlisi degildik. bir de $imdi bakalim. çocuklar pubg'nin, fortnite'in kar$isindan kalkmiyorlar. en son yeni zelanda'da 2 camiyi tarayan piskopatin kullandigi dile bir bakin. internet dili kullaniyor. bizim nesilden kimse çikip insanlari taramadi.

  demek istedigim. çocuklarinizi internetten, cep telefonundan, pubg, fortnite gibi oyunlardan uzak tutun. salin di$ari. dizleri açilsin, burunlari kanasin, bacaklari çürüsün ama beyinlerine bir $ey olmasin!
 • 7
  gayet keyifli bir organizasyondu. bence çocuklarınıza izletmenizde sakınca yoktur. izledim, eğlendim, beyni olan bir çocuktum, henüz hayatımda kavga etmişliğim yoktur.

  inanır mısınız lisede de saatlerce counter strike oynamışlığım var ama elime silah almışlığım yok. çocuğunuzun beyni varsa, aile olarak da "bu oyun, bu gerçek hayat" diye anlatıyorsanız çocuk anlar. beyni yoksa yapacak bir şey olmuyor sanırım.