resim
William Silva de Carvalho
Takım:Betis
Mevki:Önlibero
Yaş:30
Boy:1.87
Uyruk:Portekiz
 • 159
  28 kasım 2022 portekiz uruguay maçında ziyadesiyle ağır kaldığını görmenin zor olmadığı portekizli ön libero. birkaç pozisyonda topu ayağından çıkarmakta geç kaldığı için top kaybı yaptı, takımın temposunu düşürdü, genel olaraksa kısa ve basit toplar oynayarak tempoya ayak uydurmaya çalışsa da bende bıraktığı izlenimler bu yönde oldu. bunlardan bağımsız olaraksa topa sahip olmak istediğiniz, düşük tempoda sabırlı futbol oynayacaksanız ideal bir futbolcu, ayrıca bir miktar da savunma meziyetlerinin hakkını vermemiz gerekir ki yoksa portekiz milli futbol takımında işi ne?
 • 160
  maliyetinden bağımsız bile düşünüldüğünde 2022-2023 sezonunda bize gelmemesi bizim için hayırlı olan futbolcu.

  bizim 2022-2023 sezonu başında orta saha eksiğimiz sadece oyun kurucu ve ayağı düzgün oyuncu eksikliği değildi. hem karşılamada hem de oyun kurmada eksiğimiz vardı. eğer carvalho gelseydi ki sergio zaten gelmişti, yanına mertens-mata- yusuf demir değil, hatta evander bile değil, bize berkan ya da muadili bir oyuncu gerekecekti. şuan ki oyunumuzun alemet-i farikası olan ön alan baskısı da yapmamız çok zorlanacaktı. carvalho iki dinamik 8'in olduğu ve topa hakim olunan oyunda gerçekten iyi bir oyuncu. ama sergio 'nun yanında pres oyununda oynayacak, geçişleri durduracak bir oyuncu değil.

  carvalho yerine torreira geldi ki, orta sahadan istediğimiz şeyleri daha fazla yapabilen, daha fazlasını hayal ettiren bir oyuncu. yani tüm bu sebeplerden dolayı, gelmediği iyi olmuştur. yangın yapan taraftar da bence yangınında haklı çıkmıştır.

  not: yangın yapan taraftarlardan biri değildim.
App Store'dan indirin Google Play'den alın