• 41
  galatasaray'ın maaşlı profesyoneli oldu artık. seviyorum da keratayı, her oyuncusu aidiyet hissediyor kulübe sonrasında karşılıklı da karımız var bu işlerden. yalnız şöyle de bir durum oldu,

  bilmeyenler için anlatayım, galatasaray'da transfer şöyle yapılıyor;

  teknik ekip 10 oyuncu mu istedi çeşitli bölgelerden, arıyorlar william'cığımı, o kendi portföyünden uygun mevkide olanları ayarlıyor.

  bazen sırf oyuncusunun cv'sinde galatasaray yazsın diye ozornvafor gibi oyuncuları da transfer ediyoruz ki williamcığımla dostuğumuz ilerlesin. o kadar şımarıklık olur, onda bir şey yok :p

  atıyorum 5 tanesi bu şekilde bulundu mu?

  kalanlar için, yöneticiliğinden çok mutlu olduğum ama transferden uzak kalması gereken abdürrahim albayrak bey, yani apo başkan ligden o bölgelerdeki ikame oyuncular için diğer kulüplerin dost başkanları ile sıkı bir pazarlıkla ederinin birkaç katını verip hocanın ikna olduğu oyuncuları da alıyor.

  kaldı mı 1-2 eksik,

  onları da transferin son günü kiralık falan hallediyoruz işte. faks falan çalışıyorsa tabi :(
 • 42
  galatasaray ile arasındaki sıkı ilişkinin üzerine gidip küstürmememiz gereken gayri resmi kulüp menajerimiz. çünkü diğer menajer kulüp ilişkilerinden biraz ötede bu iki tarafın da kazandığı bir sürece dönmüştür. yani bir menajeri savunacağım aklıma gelmezdi ama bizim yönetimimiz transfer konusunda o kadar yetersiz, o kadar beceriksiz ki kendisi olmasa neler olacak tahmin edemiyorum.

  mesela kendisi olmasa emre kılınç'ın dün öğleden sonra fenerbahçe hesaplarında duyurusu yapılmıştı. dünyada başka birinin oyuncusu olsa kaptırmıştık emre'yi. diğer taraftan mert hakan yandaş'ın menajeri olsa idi onun da şimdi kap bildirimini bekliyorduk. mesela kaan ayhan'ın menajeri d'avila olsaydı şimdi florya'dan ev bakıyordu. demem o ki kendisinden dahil olmadığı tüm transfer çalışmalarımız tamamen fiyasko. kendisinin dahil olmadığı transfer süreçlerinde* abdürrahim albayrak'ın tansiyonu yükseliyor, kalbi sıkışıyor, kıyafetleriyle duşa girmek zorunda kalıyor siz oradan hesap edin. keşke dünyadaki tüm oyuncular d'avila'nın olsa, dünya ne kadar huzur dolu bir yer olurdu.*

  peki diğer menajerlerle çalıştığımızda başka ne mi oluyor? 3 ay yerlere yatıp, falcao ile bonuslarla 7m üzerinden sözleşme imzalayıp, ahmet bulutlara, jorge mendeslere milyonlar saçıyoruz. yıllık 4m euro maliyetten son dakika elde kalan oyuncuları* kiralıyoruz. yukarıda dediğim gibi mert hakan'ı, kaan ayhan'ı kaybediyoruz, aytaç kara, mensah peşinde koşuyoruz. katar'a gidip elin futbolcusunun* karşısına adamın hayatında görmediği sözde menajeri ile çıkıp çingene kavgası çıkarıyoruz. 5 ay forvetsiz gezdikten sonra transferin son günü son dakikası diagne'ye tam 13m euro çakıyoruz. ha o parayı neden victor osimhen'e verdirtmedin a benim güzel d'vaila kardeşim ha sorarım sana? neredeydin o zaman senin oyuncun değil miydi osimhen? bu konuda kendisine kırgınlığım baki.

  velhasıl bu yaz dönemi emre kılınç'ı getirdi, aston villa düşse trezeguet'i getirecekti şimdi musamba'yı zorluyor. havuzundaki oyuncular da fena değil. belhanda'nın da bonservis kazandırarak gitmesine ön ayak olursa benden yana hakkım helal olsun. kendisi benim gözümde çok büyük galatasaraylı. kendisi olmasa, bizi kendi kendimize bıraksa, bugün ceketini alıp gitse yarın sabah kayserispor'a hasan hüseyin acar için 5m basarız, o süreçte de abdürrahim albayrak 3 kere kalp ameliyatı olur. hiç gerek yok bunlara. varolsun...
 • 43
  mustafa cengiz yönetimini göreve yeni geldiği dönemde maaş ve sgk borcunu ödeyebilmek için gelir ararken badou ndiaye'yi uçuk ücretle stoke city'ye satan menajer. o dönem bu satış yeni gelen yönetime deyimi yerindeyse can simidi oldu. sanırım kendisi bu satışı gerçekleştirirken galatasaray'ı benden başka hiç bir menajerin oyuncağı yapmayacaksınız şartı koydu. çünkü 2.5 milyon euroya alınıp ileride 8-10 milyon euro gelir getirecek bir oyuncunun transferinden bile menajerine 200.000 euro fazla para vermemek için vazgeçilirken kendisi için galatasaray'ı menajerlerin oyuncağı yapmayacağız mottosuna aykırı bir şekilde kulübümüzle alışmaya devam edebiliyor.

  ben kendisinin bizi çok da yolduğunu düşünmüyorum, yada şöyle söyleyeyim. kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez. benim kızdığım nokta sadece kendisi ile çalışmamız. diğerlerine gelince menajerlere para yedirmeyiz denmesi. mesela kaan ayhan'ı aynı şartlarda kendisi getirse ve menajerlik ücreti de 100.000 euro daha fazla olsa havada kapardık.
 • 44
  her takım gibi biz de menajerlerde çalışıyoruz. sizler gerçekten bir başkanın/yöneticinin başka bir başkanı/yönetici arayıp transfer yaptığını mı düşünüyorsunuz ? tanıdıksa evet ama değilse şu konuşma dönmüyor.

  + alo, ben galatasaray başkanı/yöneticisi x, y oyuncunun transferi hakkında görüşmek istiyoruz.
  -pazar saat 9’a londra garının önünde olun, kimsenin peşinizde olmadığından emin bir şekilde.
  +anlaşıldı.

  bu değil olay. belki eskiden böyle yapılıyor olabilir ama günümüzde böyle değil. araya menajer girer tanıdık girer o girer bu girer. bunlar gerekli kişilerdir. bu adamlar sayesinde herkese ulaşabailirsin. eğer doğru kullanırsan da kârlı da çıkarsın. ancak genel olarak işbilmez yöneticiler ve sürekli değişen teknik direktörlerden dolayı menajerler bizleri uyuttuğu için her taraftarın içinde “menajer mi ? yuuuu haram para, kesin kazık atacak, yuuuu o kadar parayı hak etmiyor” düşüncesi var.
  menajer dediğinin işi -geniş bir ağa sahiplerdir bu arada- transferde arabuculuk yapıp komisyon almak ve temsil ettiği kişinin/kurumun faydasına anlaşmalar yapmaktır. gözünüzü açık tutarsanız bir sıkıntı çıkmaz.

  bu arkadaş da bizim adımıza güzel anlaşmalar yaptı. karşılıklı bir fayda ilişkimiz var. olur ki yönetim memnun kalmaz ise zaten çalışmazlar sonuçta yazılı bir antlaşma yok.
 • 46
  artık içimizden biri olan menajer abi. ben menajerler ile ilişkiler konusunda olumsuz görüşte değilim. işler sen bizim sırtımızı kaşı haşırt haşırt biz senin sırtını kaşıyalım haşırt haşırt şeklinde yürürse ne ala. ilişkiler bu kadar iyiyken belhanda ile feghouli'yi de bir yerlere çaktığı takdirde bekarsa ülkemizden biri ile evlendirip eniştemiz yapalım. doblo da aldık mı deplasmanlara da akarız.