resim
Wesley Sneijder
Görev:Yardımcı Antrenör
Takım:DHSC Utrecht
Yaş:38
Uyruk:Hollanda
 • 16940
  galatasarayımızın eski 10 numarası, virtüözü, orkestra şefi.

  yahu sen saruhanlı belediyesini nerden buldun da gittin ziyaret ettin? neyse konumuz bu değil geçiyorum.

  hollanda futbolunun yetiştirdiği en iyi futbolculardandı kendisi. mesafe tanımaksızın kullandığı frikikler hala zihinlerimizde daha dün gibi. zaten bir kendisi bir de juninho serbest vuruşta sahanın neresinden olursa olsun o topu kaleye gönderirdi. ikisini de izlediğimiz için çok şanslıyız.

  galatasaray'a, ucl finali oynadıktan bir sene sonra 7.5 milyon euro gibi bir bonservisle gelmesi mısır'daki giza piramitlerinin nasıl yapıldığı gizemiyle yarışır derecede hala.

  2009-2010 sezonunda nerdeyse tek başına inter'i şampiyonlar ligi şampiyonu yapmıştı. o sezon hayran olunacak bir performans göstermişti altın portakal'ımız. hala ilgili sezon da nasıl ballon d'or'u alamadı hayret ediyorum. çok başka bir performans göstermişti.

  bize gelişi ise rüya gibiydi resmen. bir gün istanbul'a bir uçak indi içinden sneijder çıktı. bizde nasıl bir futbol oynadığı, neler yaptığı konusuna girmek istemiyorum çünkü hüzünlenirim. sadece 18 ekim 2014 galatasaray fenerbahçe maçında sahadaki ayıya* orman isteyen taraftarı kırmayıp bir amazona, bir yeni gine yağmur ormanına göndermesi bile kendisinin nasıl bir makina olduğunu anlatır nitelikte.

  galatasaray kariyerindeki en unutulmaz maç ise;

  (bkz: 11 aralık 2013 galatasaray juventus maçı)

  karlı bir günde aşık olduk sana,
  juventus'a dar geldi saha,
  sneijder vuruyor bir sola, bir sağa,
  çok sevdik seni ulan anlasana.

  özledik be seni maestro...

  not: eserimin adı "benimsin".
App Store'dan indirin Google Play'den alın