• 16631
  konuyu yanlış yerlere çeken taraftar yüzünden hatırlanan topçudur.

  birader kimse belhanda denen adamla kendisini kıyaslamıyor. ya da belhanda yerine gönderilmeseydi demiyor.

  bu taraftar en son sneijder'i gördü. ortasahadaki psikolojik üstünlüğü gördü. şutu olan ortasahayı gördü. bu sarı pipi yerine aynı özellikte başka ortasaha olsaydı yine o hatırlanıyor olacaktı. ulan adam gördüğü yerden gömüyordu topu. millet özlüyor ne var bunda ? hagi'den sonra gelen ortasaha oyuncularının hagi'yi aratması gibi.

  kafan aldı mı yazar kardeş. yok göbek bağlamış da otmuş bokmuş. kadroya girememiş de.
 • 16633
  babası barry sneijder, ağır bir hastalık geçiriyormuş. wesley ve kardeşleri, hep birlikte babalarının yanında, utrecht'telermiş. ne instagram, ne de diğer sosyal medyada aktif olmuyor, gününün çoğunu babasının yanında geçiriyormuş. wesley'nin kardeşi rodney, geçen gün instagram hikayesinde "babamız hasta. şu anda çok zor zamanlar geçiriyoruz ancak olumlu kalıyoruz. babamızı bu zor dönemden geçireceğiz." notunu paylaşmış.

  babasına geçmiş olsun temennimizi iletiriz, wes sen de hem babana hem kendine iyi bak.
 • 16634
  özel oyuncudur.

  mücadele etmese bile kalitesiyle maç alabilecek futbolculardandır. bu tasvip edilebilir mi? bence hayır. olsa olsa kaleci hariç dokuz adet genç, mücadeleci oyuncuyla birlikte buna tahammül edilebilir. belki bir de lider stoperi düşerseniz sekiz futbolcu. sekiz futbolcu onun için koşarsa, o da onlar için atar.

  galatasaray'da ne böyle bir ortam bulabildi, ne de kendi kalitesine yakın 10 futbolcuyla birlikte oynayabildi. buna rağmen aldığı maçlar, sürüklediği sezonlar var. ben kendisini çok güzel hatırlıyorum.

  belhanda'nın hiçbir özelliği de kendisinin üzerinde değildir. koşu falan da demeyin, şahsın koşmasının takım düzeniyle alakası vardır ve bir şahsı koşturmadan da taş gibi savunma yaptırabilirsiniz. topun arkasına geçme, alan kapatma gibi şeyler de futbolun içinde.

  biz kendisine hiçbir zaman arkasında onun için koşacak üç futbolcu, önüne de onun için koşacak ve attığı pasları gol yapacak iki oyuncu veremedik. sneijder tüm takımı onun için kurabileceğiniz bir adamdı, kuramadık.

  bazı adamlar böyledir, on üzerinden yedilik bir takım kurduğunuzda kendi özel oluşuyla o takımı dokuzluk oynatır. bazıları da altın semer de vursan... neyse.
 • 16635
  hagi'den sonra 13.14 sene bekledim. wesley'den sonra bakalım kaç sene bekleyeceğim. ben bunun derdindeyim bazıları bu adamın hasını belhanda ile kiyasliyor. tabi haklılar; ben hagi yerine adam bekledim onlar elano yerine adam beklediler.

  belhanda senede 5 mac oynayacak diye 2 gol 3 asist yapacak diye wesley'i entrylerinize alet etmeyin tek isteğim bu.

  hollandalı garson yazan entry gördüm ya pes.
 • 16636
  açılın sneijder övücü geldi.

  sanırım sözlükte sneijder'i en çok seven benimdir. önceki entry'lerimde bunu kolaylıkla görebilirsiniz. neyse konuya geleyim hemen.

  malum galatasaray futbol takımı bu sezon* kadro mühendisliği konusunda bazı aksaklıklar yaşıyor. bazılarımız beklerden, bazılarımız tek forvet çıkılmasından, bazılarımız is teknik taktik konulardan şikayetçi. hepsi de haklıdır.

  benim için en büyük problem ise 10 numara olmayışıdır. daha doğrusu beyin eksikliği vardır.

  takımı insan olarak düşünürsek; üçgen vücuda sahip; omuzları* ve göğüs kasları* gelişmiş, kolları 80 yaşındaki dede misali*, ayaklar çok sağlam ama sürekli sakatlanan bir yapıya sahip*. bu insan bir kavgaya gidecek elinde avucunda ne varsa saldırmak isteyecektir. ama bilin bakalım ne eksik tabiki beyin*.

  yere düşen adama eğilip kafa atmaya çalışıyoruz.*

  şuan fatih hoca tarafından belhanda bir nevi hücum beyin olarak sahaya sürülüyor e haliyle beyinsiz bir takım görüntüsü veriyoruz. burada belhanda - sneijder karşılaştırması yapmıyorum bunun için belhandayı da suçlamıyorum.

  takımın en büyük eksiğinin hücumda beyni olmadığını vurgulamaya çalışıyorum.

  devre arası belhandayı elden çıkartıp az acılı çift lavaş bir beyin nakli yaptırmamız lazım.