• 16546
  hakkında şöyle ilginç bir bilgi vermek istediğim eski oyuncumuz.

  takımımıza transferin gerçekleştiği 2013 yılının ocak ayında kendisi 30831 aktif oyuncu içerisinde dünyanın en değerli 68. oyuncusudur. 31 oyuncusu bulunan barcelona'nın 20 oyuncusundan daha değerlidir.

  tüm ligler baz alındığında ne kadar büyük bir transfer olduğu daha iyi görülecektir.

  açık konuşmak gerekirse kendisinin gelişinin salt para ile ilgisi yoktur. günahlarıyla sevaplarıyla sadece bir ünal aysal transferidir. kendisi dışında o çapta bir oyuncuyu ülkemize getirecek kimse yoktur.
 • 16547
  bir zamanların alfa transferi.

  aralık ayı ortasında fatih terim'in şu, şu, şu, sneijder gibi oyuncular gündemimizde değil dediği dün gibi aklımda. terim o açıklamayı yapınca o listeden birinin alınacağını hissetmiştim. fıstık yeşili kramponu ile bizde çıktığı ilk maç beşiktaş maçıydı. o maçta da tribündeydim. oğuzhan melo'yu attırmıştı sanırım o maçta ama sneijder'in forma giymesi daha büyük olaydı.

  hagi'den sonra 10 numaraya hep van der vaart'ı hayal etmiştim. hagi'den sonra en iyi on numaramız sneijder oldu. bu tartışılmaz sanırım. peki sneijder'den kalan boşluğu şuan ki oyunculardan kim doldurabilir? 30 - 31 yaşında bize hangi yıldızın yolu düşer?