• 3545
  bu adamin böylesine iyilikler yapmasına cok şaşırıyorum. yok yani aklım kabul etmiyor vicdanim el vermiyor kalbim izin vermiyor bu ayiya iyilikle bakmaya sıcaklıkla bakmaya. ama kendisine buradan teşekkür ederim yapmis oldugu ince hareketlerden dolayı. ihtiyac sahibo kisilerin ihtiyaçlarına duyarli olmasindan ötürü
 • 3546
  gayet vizyonsuz, 3-4 dakikalık sürede; maç sonu klişe cümleler kullanması gereken kamera önü ortamlarda bile, küfür, argo sözcükler kullanmamak için kendini zor tutan, maganda vari beden diline sahip, ortalama futbolcu entelektüel seviyesinin bile altında itici bir adam. anadoluda bunun gibi binlercesi var. bunun farkı sadece gerçekten iyi bir kaleci olması.

  böyle kısa kısa vicdan rahatlatan, sadaka kültürüyle; çuvalla para kazanan topçu olsun popçu olsun medyatik adamların ufak tefek yardımlar yapıp prim yapması artık bizleri tav etmemeleri.

  sosyal yardım değil sosyal hak çerçevesinde bakmalıyız. sorun zaten kendi çocuklarının gemi alacak parası varken ülkede hala tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan çocukların olması. sorun gelir adaletsizliği ve pastanın kaymağını yiyenlerin kendi istedikleri zaman yaptıkları bu tarz vicdan mastürbasyonu maddi yardımlar.

  taraftarı olduğum için değil ama övülecekse “futbol borsada değil arsada oynanır” diyerek sistemsel eleştiri getiren (bkz: metin kurt) gibi değerler övülmelidir. volkan ve türevi ünlü tipler değil. kanser hastalarına maddi destek harici moral motivasyon veren haluk levent’i tenzih ederim.
 • 3547
  fanatik olduğu için sinirimize dokunan futbolcu. böyle adamlar rakipteyse sevilmez. melo'nun fenerbahçe oyuncusu olduğunu ve sürekli bizim futbolcularla dalga geçerek hem sahada, hem psikolojik olarak ezdiğini düşünün. efsane melo olurdu size rezil pis melo.

  bu adam fevri, fanatik biri. futbolla alakasız anlarda da çok görüyoruz böyle bağış işlerini. fazla kıvrak düşünemeyen, fanatik, iyi biri gibi.

  evinden aldırırım gibi saykodelik ve magandaca sözleri, bize soktuğu lafları fanatiklik ve kıvrak düşünemeyen biri olmasına bağlıyorum. üzerinden kapitalizm eleştirisi okumak da tam bir bombastik galatasaray sözlük anları meselesi oldu. seviliyorsun sözlük.
 • 3548
  güzel bir hareket yapmış eski fenerbahçe kaptanı. kendisini sevmeyiz ama bu hareketine alkış yetmez.
  rakipten olması vs beni ilgilendirmiyor. ben o ufacık çocukların gözlerindeki o mutluluğu düşünüyorum ve mutlu oluyorum.
  bir kez olsun bırakın futbolun fanatikligini, holiganligini, adam iyi birsey yapmış, o çocukları hayal edin. gözlerindeki o mutluluğu hayal edin. o çocuklar mutlu olsun lan. hayattan yedikleri golü bir kez olsun çıkarabilsinler.
 • 3550
  futbolculuğuna, fanatik ve provakatör tavırlarına söylenecek bir şey olduğunu düşünmüyorum lakin volkan demirel, çeşitli sosyal sorumluluk projeleri olsun, soma maden mağdurları olsun yardımcı olmak için geçmişte çabalamış bir insan ve hatta eşi zeynep hanım da ha keza öyle.
  ama yine de ne zaman ismini görsem, sneijder tarafından maçın sonlarına doğru sağ ve sol top çalıştırılması geliyor aklıma :)
 • 3551
  evet futbolcu olarak kendisinden nefret ediyoruz ama bu insani olarak yaptığı yardımları göz ardı etmemize engel olmamalı. o zaman fatih hocamızın çocuk esirgeme kurumuna yaptığı bağışa bile kulp bulan zavallılardan ne eksiğimiz kalır.

  yaptığı yardımlardan ötürü kendisine teşekkür ederim ve bu yardımların tüm futbolculara ve ünlülere örnek olmasını temenni ederim.

  https://twitter.com/.../1171721052348735489
 • 3554
  tekerli sandalye alması çok şık bir davranış olsa da eski ayıplarını silemez. yok efendim özel hayatında hiçbir pisliğe karışmamış da şuymuş buymuş, geçiniz. ne çabuk unuttunuz gazetecilere "seni evinden aldırırım" diyip üstüne yürüdüğü günleri? son günlerde sözlükte rakip takım futbolcularını gereksiz övme furyası başladı, umarım kalıcı olmaz.
 • 3555
  bir de ayılara zalim derler, sağolsun varolsun. böyle hareketler bir ekstra değil olması gerekendir. sneijder' den sonra baya değişti bu adam zaten; hakikati, hayatı mı sorguladı nedir?
  ailesinin huzuru daim olsun, güzel yavrusuna uzun ömürler dilerim, analı babalı büyüsün. dalga geçeriz, sevmeyiz ama biz nefreti öldürmüş galatasaray taraftarıyız. kaldı ki bir çok galatasaraylı futbolcudan daha fazla galatasaray şampiyonluğu yaşamış bir insandır. adını başlıklarda görünce bir an uykuya geçti sandım oysa sonbaharın bitmesine daha çok var.