• 3353
  https://m.sporx.com/...ediye-SXHBQ718831SXQ

  çok güzel bir hareket. hayvanlar ve evsiz insanlar için yardımda bulunan herkese müthiş saygı duyarım. volkan'ın hayvanlara karşı bu kadar hassas olduğunu tahmin etmezdim, gerçi hassas olan eşiymiş zaten ama ne olursa olsun, demirel ailesine helal olsun.

  ayı esprisi yapmadan da kaçarım :(

  aslında kaçmayacak olsaydım eşinin hayvan sevgisi üzerinden aklımda bir iki şey vardı yazık oldu :(
 • 3355
  soma faciasından sonra faciadan etkilenmiş ailelerin kredi kartı borçlarını ödeyen volkan demirel'in yaptığı bir diğer güzellik. bunu neden belirttim, saha içinde yaptığı antipatik hareketleri ile hepimizin uyuz olduğu bir karakterin aslında o kadar da kötü olmadığını ve hiç kimsenin keskin bir şekilde siyah ya da beyaz olmadığını göstermek için. volkan demirel, yersiz hareketleri ya da söyleriyle bizlerin nefretini kazanmış olabilir ancak yardımsever yönü de takdir edilmeyi hak ediyor.
 • 3358
  saha içerisinde yaptıklarını oldukça antipatik buluyorum ama antipatik bulmamın sebebi, bunların çoğunu bize karşı yapması.

  dışarıdan baktığında melo'da diğer takımlar için aynı şeyi ifade ediyor, ama melo'yu çok seviyorum. taraflı bakmak böyle bir şey demek ki.

  normalde gerçekten iyi bir insandır, buna ben karar veremem ama yaptıkları için tebrik ederim. duyarlı bir insan olduğunu çoğu kezde gösterdi. bunları göstere göstere ya da gizlice yapması da hiç önemli değil. yapmış olması önemli.

  caner erkin, melih mahmutoğlu, çubuklu tosun için aynı şeyleri söylemem ama.
 • 3359
  kötü bir insan degil. fanatik, takımına aşırı bağlı bir fenerbahçeli. fenerbahçeli bir tribün adamı, galatasaray'dan ne kadar nefret ediyorsa volkan da o kadar ediyor. bu durum örneğin bizim camiada yok. galatasaray tribününde gerçekten "en iyi fenerli ölü fenerli" mantığıyla yaşayan tanıdığım adamlar var. sahada (bu boyutta olmasın tabi) fenerbahçe nefreti duyan yerli oyuncumuz yok ama. kızdıran, onları kudurtan futbolcularımız dahi melo, sneijder, podolski gibi yabancılar. bir de onların son 15 yılına bakalım; serhat'ı, tuncay'ı, volkan'ı bitmek bilmedi.
  volkan'ı bu açıdan suçlamıyorum. lincoln'e de saldırdı, kapalı'ya karşı kasıklarını da tuttu, sneijder ile de dalaştı, melo ile de kavga etti. josef'in golüyle arena'da 1-0 yendikleri maçta kale arkasına hareket de çekti, eren'e sneijder'e ayar da verdi. bu örnekler uzar. ona duyguları bunları yapmayı emrediyor, bana da duygularım tribünde ona küfür etmeyi. bu normal. anormal olan; volkan geldi gidiyor, karşısına "ne yapıyorsun lan sen?" diyecek bir türk futbolcusu çıkartamamış olmamız. sneijder, melo ile itişip kakışmak hikaye. gerçek bir restleşmeden, yumruğu gösterecek adamdan bahsediyorum. bu açıdan iki camia arasından basit bir örnek vereyim. geçen sene altyapıların bir maçında bizim çocuğa fenerli ölümüne bir tekme savurdu, futbol hayatı bitecekti çocuğun. işte ben 15-16 yaşında bir futbolcu olarak sahada olsam, galatasaraylı arkadaşıma o faulü yapan fenerliyi o dakika yere sererdim. bizimkiler hakeme koştu kart diye. ne kartı arkadaş? siz önce arkadaşınızı, armanızı savunun sonra hakemden futbolun içindeki cezayı bekleyin. futbol dışına çıkana, futbol dışında ceza. volkan da futbol dışına çıkmaya başladıkça, sevildi orada 2008'den sonra. baktı bizden karşılık veren, bunu yere serecek adam da yok, kervanını yürüttü yıllarca. bizim hatamızdır kendisinin sahadaki erkekliği, daha fazlası değil.
 • 3362
  barınak falan yaptırmamış, sadece yaptıracağı öğrenilmiş, arsa baktığının bilgisi alınmış ve kaynağı da takvim gazetesiymiş...

  3 cami 5 çeşme de yaptırsa volkan volkandır. bunca yıldır yaptıklarını unutacak, sineye çekecek değiliz.

  --- alıntı ---

  ünlü kaleci, evlerinin de bulunduğu beykoz'da zeynep hanım adına bir hayvan barınağı yaptırmaya karar verdi.

  ünlü kalecinin, bu anlamlı hediye için de beykoz'da arazi arayışına girdiği öğrenildi.

  --- alıntı ---
  https://m.sporx.com/...ediye-SXHBQ718831SXQ
 • 3363
  kalben ve sırren iyi olmayan bir kişidir volkan demirel. milyonlarca galatasaray taraftarını üzen hakaretleri nedeniyle herkesten helallik almadıkça sonu hiç iyi olmayacaktır.

  kazandığı haram paralarla göstermelik yardımlar yapıp bunu basınla paylaşması hiç olduğunun göstergesidir.

  muslera'yı tebrik etmesi bile beni rahatsız etmişti. bir insan necis ise selamı küfür yerine geçer diye bir kural vardır. aynen öyle oldu.

  volkan demirel bu güne kadar yaptıklarından dolayı samimi olarak pişman olduğunu açıklayıp özür dilemedikçe, isterse darülaceze yaptırsın umrumda değil. çünkü onu biz ta o zaman allah'a havale etmiştik.

  ekleme: mesaj yoluyla volkan demirel’in kazandığı paranın neden haram olduğunu soranlar var. öncelikle allah’ın nazarında değişmeyen bir kural vardır. dürüstçe kazanılmayan her kuruş haramdır. eğer siz, hakemlere, rakip takımlara hakaret ederek, rakip futbolculara saldırarak, topu bir yerinizle stop edip rakiple alay ederek, rakiplerinizin üzerine yürüyerek, boğazını sıkarak, basın mensuplarını tehdit ederek maç kazanmaya çalışıyorsanız kazandığınız para da haramadır. tartışması bile olmaz.