aynı isimdeki diğer başlıklar:
 • 63
  yorumculardan bağımsız haftalık olaylara göre ara sıra dinlerim vole programını. mesela mağlup olursak uğramam. transfer programlarına bakmam. ancak rakiplerimiz yenilirse ya da bariz hakem hataları olursa girer dinlerim.
  17 ekim 2021 trabzonspor fenerbahçe maçından sonra ali ece,serdar ali ve uğur karakullukçu program yapmış.
  hem komik hem trajikomik bir program olmuş. bir kere serdar ali çeliker neden futbol yorumcusu olamaz daha net anladım. orada iki sivri çıkış yapsın, iki espri yapsın diye var heralde. hele ki ali koç ağzıyla konuşmuyor mu o zaman çok haz alıyorum.
  https://www.youtube.com/watch?v=J2edumm9MyA
  programın yirminci dakikalarında gülme krizi yaşanan bir an oluyor ancak olayın ciddiyetinden uğur ve ali ece elleriyle yüzlerini kapatıyorlar.
 • 64
  televizyonda çıkan yorumculardan iyi olsalar da, birkaç kişi dışında cidden vasat bir kadroya sahip (kriterimiz tv ekranları mı oda tartışılır tabi). oyun üzerine konuşan ve bilgisini konuşturan kişiler olmakla beraber, bunlarda ana yayında yer almıyor. bunun yerine slogan dili ile konuşan, yıllardır aynı cümleleri kuran kişi veya kişilere yer veriyorlar. bunlardan en belirgini ise serdar ali. cidden futbola dair bilgisi oldukça az, taktik ve teknik üzerine konuşamaz. bazen rakip takım yenilince izliyorum, yalnızca konuştuğu başkan bunu yapmalı, bu hoca olmaz ve bu takımın topçusu bu değil gibi cümleler kurmakta. ama benim için bunlardan daha önemlisi, yayın sırasında ali koç'a akıl verirken baya baya tff'ye ayar vermesini istiyor, sponsorluğunu geri çek diyerek. örneğin, bu hakemi bir daha fener maçına getirtmeyeceksin, hakem atamalarında baskı oluşturacaksın gibi. bunun dışında galatasaray üzerinden birçok algı kastı zamanında. yayıncı kuruluş dahil birçok medyada galatasaray'ın elemanları olduğu, galatasaray oyuncu transfer ederken, hep oyuncunun kulüpleri ile bozuştuğuna dair bilgisizce atıp tutmuştur. bu yüzden dolayı fazla izlenmesini tavsiye etmemekle, böylesi güzel haftalarda çerez niyetine bakılabilir. ama fazla ciddiye almayın, manyak olursunuz.